Kościół przesiąknięty modernizmem

Okładka książki Kościół przesiąknięty modernizmem Marcel Lefebvre
Okładka książki Kościół przesiąknięty modernizmem
Marcel Lefebvre Wydawnictwo: Te Deum Sp. z o. o. religia
religia
L'Église infiltrée par le modernisme: le ver est dans le fruit
Te Deum Sp. z o. o.
2012-01-01
2012-01-01
Krystyna de Rougé
lefebryzm katolicyzm Kościół bractwo Piusa X

Tą książkę trzeba czytać bardzo uważnie i ze zrozumieniem, w dodatku z głęboką wiarą i troską o Kościół. Bez spełnienia powyższych warunków jest to zbiór niezrozumiałych wykładów. Opisywane tam tematy nie mają zaś żadnego znaczenia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Arcybiskup w prosty i przejrzysty sposób objaśnia przyczyny upadku Kościoła. Mądrzy biskupi i wcześniejsi Papieże widzieli problem, walczyli z modernizmem, ale nie zapobiegli zmianom. Sobór Watykański II został w rzeczowy sposób skrytykowany i widać teraz jak bardzo zmienił wektory nauki Kościoła.
Można odnieść wrażenie że wiara Lefebvra jest zupełnie inna niż ta nam wpojona. Nowa Msza jest tylko częścią problemu. Niestety, albo i dobrze książeczka obnaża też nastawienie i myślenie niektórych hierarchów. KONIECZNIE TRZEBA PRZECZYTAĆ!

Można odnieść wrażenie że wiara Lefebvra jest zupełnie inna niż ta nam...

Książka jest zbiorem wykładów, konferencji i przemówień abp. Lefebvre'a. Abp. niezwykle trafnie opisuje Sobór Watykański II oraz jego konsekwencje dla świata i Kościoła Katolickiego. Zadziwiło mnie to, że abp. potrafił tak trafnie przewidzieć to co będzie wynikać z CVII (np.: fałszywy ekumenizm, zrzucenie stroju duchownego przez księży etc.). Książka utwierdziła mnie w moich tradycjonalistycznych poglądach odnośnie wiary. Dobrze jest opisana sama problematyka Tradycji w dzisiejszym Kościele, dlatego też mogę polecić tę książkę komuś, kto chciałby rozpocząć swoją przygodę z Tradycją i duchowością przedsoborową. To co mnie lekko odrzuciło to, że kilka razy powtórzył się ten sam problem w danym rozdziale.

• Religia
  • Filozofia i sprawy ducha
  • Filozofia, religia
  • E-pub, mobi, djvu itp.
  • Posiadam - do przeczytania

Dodaj cytat z książki Kościół przesiąknięty modernizmem