Cholesterol naukowe kłamstwo

2009-12-01
2009-12-01
Jerzy Zięba, Izabela Dobrowolska
Cholesterol zdrowie kłamstwa

Obowiązkowa lektura dla każdego kto ma fobię cholesterolową :)

Obowiązkowa lektura dla każdego kto ma fobię cholesterolową :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Roy Munson ["Kręglogłowi" 1996]: Poczciwcy z koncernów tytoniowych udowodnili, że palenie nie szkodzi zdrowiu; przecież by nie kłamali bo... trup to dla nich żaden klient!

Jeden cytat:
"Zgodnie z opinią dra Keysa głównym winowajcą w chorobach serca jest żywność bogata w tłuszcze. [...]Dlaczego jednak dr Keys ograniczył swoje dane do zaledwie sześciu krajów? [...] Dostepne były informacje na ten temat z 21 krajów. Powodem było to, że [...] zależność całkowicie by znikneła." -str.35-36

Różne 'różności': badania za pieniądze firm farmaceutycznych [188, 225, 237], niedokładność badań [36, 42, 54, 72, 113, 118, 120, 129, 134, 170, 177], "Czynnik ryzyka może być przyczyną choroby, jednak najczęściej nią nie jest" [40, 78, 80, 92, 110, 217, 219], nieprawdziwość aktów zgonów [37], ślepe badania a "ślepe badania" [147, 169, 215], zalecenia na podstawie pseudodowodów [238, 242], prawdziwa przyczyna zawałów serca [272].

Jeden cytat:

Książka nie tylko zmieniła moje spojrzenie na leki przepisywane na tzw, zły cholesterol, ale na całokształt rynku farmaceutycznego, gdzie za publikowanymi badaniami , które mają nas przekonać do zażywania leku X stają korporacje, które dożywotnio potem zarabiają na pacjentach, którzy często do końca życia zażywają lek X. Niestety w Europie nie szuka się przyczyny chorób ani nie leczy holistycznie tylko przepisuje się kolejne tabletki , które obciążają przewód pokarmowy i odchudzają co miesiąc portfel. Zadziwiające, że obecnie już dzieciom podaje się leki na cholesterol - daje to do myślenia.
P.S. Oczywiście nie każdy lek jest zły, książka raczej zachęca do refleksji i nie pokładania wiary tylko w lekarza,Jak napisał autor warto też przemyśleć skutki uboczne i może pogodzić się z faktem, ze na coś trzeba i tak umrzeć...i może lepiej o biologicznie wyznaczonym czasie niż żyć długo wegetując leżąc w pieluchach i łykając kolejne tabletki .

Książkę polecam tym, co mają wysoki poziom cholesterolu.
Takie czasy, że trzeba wiedzieć tyle ile lekarz, gdyż nie zawsze przepisuje leki w twoim interesie.

Książkę polecam tym, co mają wysoki poziom cholesterolu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka mocno negującą obecny status niestety ale to przypomina czytanie artykułów naukowych.
Jednak warto przejść do zakończenia by ocenić samemu przemyślenia autora.

Jednak warto przejść do zakończenia by ocenić samemu przemyślenia autora.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uważam, że tę książkę powinni przeczytać wszyscy, którzy wchodzą w wiek średni. "Cholesterol jest świadkiem zbrodni, nie zapobiegniemy nieszczęściu likwidując światka". Imponujący korpus prac naukowych obnażający prawdę. Gorąco polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zmęczyłam w końcu tą ciekawą skądinąd książkę,która zawiera dużo ważnych informacji godnych polecenia-lekarzom,którzy powinni dokształcać się przez całe życie,bo o nasze życie przecież walczą.Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Odkrywcza. Wiedza cenna i przydatna.

Odkrywcza. Wiedza cenna i przydatna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Warto przeczytać - otwierają się oczy.

Warto przeczytać - otwierają się oczy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo solidnie zebrane materiały i dowody naukowe potwierdzajace naukowe klamstwo naukowcow przeprowadzajace badania nt negatywnego wplywu cholesterolu w organizmie czlowieka oraz wychwalajac zbawienny wplyw statyn, lekow regulujacych poziom cholesterolu. Warto przeczytac i wyciagnac wlasne wnioski szkodliwosci cholesterolu i sposobu leczenia przez lekarzy cale spoleczenstwa, ktore wcale nie prowadzi do cudownych wyleczen tak jak sugeruja "naukowcy"

• Zdrowie
  • Do kupienia
  • Kupić
  • TBR
  • Na faktach - różne
  • Przeczytam w 2024 roku

Dodaj cytat z książki Cholesterol naukowe kłamstwo