Rozmowy z aniołami. Inspirujące doświadczenia z duchowymi przewodnikami

Okładka książki Rozmowy z aniołami. Inspirujące doświadczenia z duchowymi przewodnikami Judith Marshall
Judith Marshall Wydawnictwo: Illuminatio ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
My Conversations with Angels: Inspirational Moments with Guardian Spirits
Illuminatio
2014-03-03
2014-03-03
Bartłomiej Kotarski
rozwój duchowy Bartłomiej Kotarski anioły duchowi przewodnicy archanioły

Sądzę że książka ta z pewnością urzeczywistnia dzisiejsze zdanie o aniołach. Nie każdy może do tego podchodzić realnie, ale naprawdę anioły istnieją, a kto jeszcze nie wierzy niech przeczy ta tę książkę. Pozdrawiam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Judith Marshall jest autorką książki „Rozmowy z aniołami”. Ukazała się ona w Polsce w 2014 roku. Wydało ją wydawnictwo Illuminatio.
Aniołów jest znacznie więcej niż ludzi. Otaczają nas oni ze wszystkich stron, towarzyszą na każdym kroku. Każdy ma chociaż jednego anielskiego strażnika. Nawet najbardziej znane osoby jak Tesla, Jung czy Tolkien doświadczały anielskiej pomocy. Anioły są urzeczywistnieniem myśli Boga (lub jak kto woli Twórcy, Najwyższej Istoty, Źródła etc.). Przekazy o nich znane są w judaizmie, chrześcijaństwie czy islamie, choć różnią się pod pewnymi względami. Także ich wygląd jest różnie przedstawiany – są albo pięknymi istotami, albo iskrami, mgłą, światłem. Mogą przybrać dowolną formę, są dwupłciowe. Można je pogrupować (w zasadzie mówi o tym nawet Biblia). Aniołowie mogą zostać poproszeni o pomoc, inaczej nie mogą interweniować. Wyjątkiem jest zagrożenie życia podopiecznego. Mogą chronić, doradzać, leczyć i pocieszać. By nawiązać z nimi kontakt należy w nie uwierzyć, zdać sobie sprawę, że są wszędzie. Anioły komunikują się z nami m.in. poprzez sny, symbole i znaki. Duchy przewodnicy mogą zmieniać się podczas naszego życia. Są kochającymi duszami, które prowadzą nas przez życie.
Książka napisana jest prostym językiem. Autorka często odnosi się do własnych doświadczeń, przedstawia dialogi, które prowadziła. To ciekawa narracja. Poza tym dostajemy w niej wiele informacji, które wprowadzają nas w temat. Nie są to jednak suche fakty. Autorka stara się, by po teorii czytelnik mógł przejść do praktyki.
Dużym plusem jest to, że w książce znajdziemy wiele dodatków. Są listy i punkty, ramki i bibliografia. Poza tym bardzo przydatny jest rozdział z wypisanymi sprawami, z którymi chcemy zwrócić się do duchów przewodników. Do każdego tematu dopisano odpowiedniego anioła, który najlepiej się tym zajmie.
Z książki wyniosłam jedną ważną rzecz – aniołowie to nie tylko piękne istoty ze skrzydłami. Tak sobie ich wyobrażamy, ale mało kto myśli w podobny sposób o Buddzie czy Mojżeszu. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że boskimi pomocnikami mogą być nie tylko archaniołowie.
Kilka słów na temat oprawy graficznej. Książka została świetnie przyozdobiona – strony nowych rozdziałów mają lekkie, delikatne tło. Czcionki podrozdziałów są ozdobne, ale nie przytłaczające. Na dodatek obok numeru strony znajdziemy tytuł rozdziału, który czytamy. Ramki są wyróżnione z tekstu i mają subtelny ozdobnik.
Ogólnie książkę czytało się dość szybko. Była interesująca, a temat był przemyślany. Do tej pory nie miałam okazji czytać niczego tego typu – o aniołach wiedziałam tylko to, że można je podzielić według określonych grup, co pokazała również autorka. Temat mnie zainteresował i dał wiele nowych informacji.
Polecam tym, którzy interesują się duchowością. Fani ezoteryki na pewno sięgną, a innym radzę odłożyć na bok uprzedzenia. Autorka opisuje ciekawe rzeczy i przedstawia je w nowym świetle. Poza tym podpiera się własnym doświadczeniem, co jest dodatkowym plusem.

Chociaż jestem dosyć sceptyczną osobą jeśli chodzi o wszelkie paranormalne zjawiska, to jednak w przypadku książek, które o nich opowiadają, zawsze chętnie wybieram te o aniołach, poza ziemskich istotach i krainach jakie rzekomo mamy poznać po śmierci. Trochę jest tak ze względu na to, że takie relacje traktuję często jak zwykłe powieści z fikcyjnymi bohaterami i wątkami. Poza tym interesują mnie wszelkie fantastyczne zjawiska, choć z kolei typowo fantastycznych książek nie lubię aż tak bardzo. Właśnie dlatego po lekturze kolejnej mam nieco mieszane uczucia.
"Rozmowy z aniołami" to poradnik z ogromną dozą ciekawostek i powagi. Chociaż dla mnie były to ciekawe opowieści, dla autorki stanowiły autentyczne wydarzenia, które doświadczyła i nadal doświadcza w swoim życiu. Trudno w to uwierzyć, lecz Judith Marshall ma kontakt z aniołami i jak utrzymuje, może nauczyć nawiązywania tych więzi także czytelników. Warunkiem jest jednak choćby minimalna wiara i starania, których niestety nie mogłam doszukać u siebie. Jednak nie oznacza to, że dla mnie poradnik był stracony i zmarnowałam czas. Jak zawsze w przypadku tego typu książek przewertowałam najpierw wszystkie rozdziały, bo uważam, że poradniki powinno się czytać według własnego uznania, skupiając się na tym co nas dotyczy interesuje, a omijając tematy kompletnie nas nie dotyczące, chyba, że autor wyraźnie nakreśli kolejność w jakiej należy zapoznawać się z treścią. Ja jednak postępowałam według własnej metody i już po rzuceniu okiem na spis rozdziałów znalazłam parę interesujących mnie zagadnień. Było to o tyle łatwiej, że sposób wydania, co już mnie nie dziwi jeśli chodzi o wydawnictwo illuminatio, jest za każdym razem prosty i czytelny, a wszystko w środku uporządkowane i posegregowane. Dla mnie to ogromny plus, bo nie raz spotykałam się z poradnikami, gdzie właściwie treść była jednym wielkim tekstem i można było albo zapoznać się z całością, albo po prostu omijać poszczególne wersy.
Dłużej zatrzymałam się na spisie wszystkich istniejących archaniołów i aniołów. Każdy kolejny był wytłuszczony, a jego "specjalizacja" i działanie rozpisane obok. Z lekkim szokiem dowiedziałam się, że nawet ćwiczenia fizyczne czy oddech mają swoich patronów. Oprócz tego, zaciekawił mnie rozdział o zwierzętach i ich mocach. Temat ten jest naprawdę wyczerpujący i autorka rzeczywiście zna się na tym co widać po treści. Przede wszystkim jednak osoby, które interesują się takimi rzeczami, powinny zainteresować pierwsze rozdziały, gdzie możemy poznać tajniki kontaktu z aniołami od podszewki. Najpierw Marshall wyjaśnia kim właściwie są anioły i gdzie można je spotkać, oraz jakie jest ich zadanie na świecie. Następnie wyróżnia rodzaje magicznych istot i wyjaśnia na czym opiera się kontakt z nimi. Po tych wykładach, w końcu można zapoznać się z tym, na co chyba wszyscy zainteresowani liczą sięgając po tą lekturę, czyli lekcję porozumienia z wyższymi istotami. Techniki są naprawdę różne, od medytacji, powtarzania mantr, po afirmacje, sen, aż na wizualizacjach kończąc.
Oczywiście nie da się i chyba nawet nie powinno oceniać wiarygodności autorki, ale jeśli chodzi o książkę, treść jest dla mnie, osoby zupełnie nie wierzącej w tego typu rzeczy, bardzo obiecująca i dosyć przekonująca. Dlatego mimo,że sama nie skorzystałam z metod Marshall, to jednak uczciwie mogę przyznać, że czytelnicy lubiący takie zjawiska będą bardzo zadowoleni.

Anioły jednoznacznie kojarzą się z cudownymi niebiańskimi istotami, które są tak daleko od nas, że nie możemy ich dotknąć, zobaczyć ani poczuć. Jednak zapewne każdy z Was chociaż raz w życiu słyszał o jakimś przypadku, który dotyczył spotkania z aniołem. Zazwyczaj opisywane są jako wizje w stanach śmierci klinicznej czy po prostu sytuacje, w których nasze życie było zagrożone, a cudowna biała istota światła nas ocaliła. I tutaj pojawia się pytanie – czy aby jednak na pewno anioły są aż tak odlegle?

Judith Marshall w swojej książce prezentuje całe mnóstwo informacji o aniołach, poczynając od ich hierarchii i postrzegania tych istot przez różne religie, aż po sposoby kontaktowania się z nimi. Bardzo spodobał mi się to, że autorka nie ograniczała się tylko do chrześcijaństwa, z którym anioły najczęściej są kojarzone. Co więcej! Już na wstępie wyjaśnia, że anioły i Bóg są czystą energią, a to, czy ktoś je nazywa boskimi istotami, czy też wyższym bytem, to jego indywidualna sprawa. Przedstawione zostały sposoby działania aniołów, a także metody, dzięki którym możemy się z nimi skontaktować – jak się okazuje, nie jest to wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać.

Miłym zaskoczeniem były kolejne rozdziały, w których poruszony został temat innych istot, które mogą nam towarzyszyć w życiu. Autorka w znakomity sposób oddziela pojęcia „anioł”, „anioł stróż” i „przewodnik duchowy”. Tym również zaplusowała w moich oczach, bowiem czytając tytuł tej książki, ma się wrażenie, że anioły i przewodnicy to te same stworzenia. Można tu także znaleźć kilka słów na temat zjaw, wróżek, driad, elfów i paru innych tym podobnych istot. Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek w jakiejś książce się z tym spotkała, było to bardzo miłe zaskoczenie i chociaż nierozbudowane zbyt bardzo, to miło mi się czytało.

Judith Marshall posługuje się lekkim i przyjemnym językiem. Dzięki temu książkę czyta się szybko, ale nie przeszkadza nam to w przyswojeniu wiedzy w niej zawartej. Nie jest ona w żaden sposób skomplikowana. Na końcu książki znaleźć można jeszcze spis konkretnych rzeczy, w których pomagają nam poszczególni mistrzowie i aniołowie. A jeżeli ktoś chciałby się dowiedzieć czegoś więcej, to autorka nie zapomniała podzielić się ze swoimi czytelnikami polecaną literaturą i źródłami internetowymi. Widać, że pani Marshall zna się na tym temacie, jest jej on bliski i nie ma problemu z podzieleniem się swoją wiedzą z innymi. Co więcej – udaje jej się tego dokonać w bardzo przystępny i lekki sposób.

Mimo że podchodziłam do tej książki sceptycznie, a nawet nieco niechętnie, to jestem mile zaskoczona. Nie jest to do końca moja tematyka, chociaż znalazłam kilka rzeczy, które mnie zainteresowały. Osoby, które interesują się aniołami, powinny być naprawdę zadowolone z tej pozycji, bowiem zawiera ona konkretne informacje wspomagane przykładami z życia autorki. Jeżeli czujecie, że potrzebujecie pomocy „z góry”, to jest to książka idealna dla Was. Pomoże Wam zrozumieć boskie istoty, ich sposób działania, a także dowiecie się, do której z nich należy się kierować z danym problemem.

Miałam tę książkę na półce, ale dałam ją wujkowi.przeczytałam ją do połowy ponieważ uznałam że dalej nie ma sensu czytać.jestem sceptycznie do takich spraw nastawiona.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Anioły
  • Posiadam ebook
  • Posiadam :)
  • 52 książki (2019)
  • » duchowość

Dodaj cytat z książki Rozmowy z aniołami. Inspirujące doświadczenia z duchowymi przewodnikami