Zanim odejdę. O tym, co naprawdę ważne

Okładka książki Zanim odejdę. O tym, co naprawdę ważne Peter Kreeft
2014-01-01
2014-01-01
Tomasz Mucha
Filozofia mądrość życiowa

Myślę że każdy z Was, kto stracił jednego lub oboje rodziców, co jakiś czas żałuje że nie może już u rodzica zasięgnąć porady, nie moze zapytać o jego zdanie w sprawie z ktorą akurat się zmaga. Autor tej książki wykazał się zapobiegliwością i utworzył niejako bazę porad z różnych dziedzin dla swoich dzieci, do której będą mogły sięgać po jego odejściu.

Warto przeczytać i zastanowić się czy ze swoim dzieckiem rozmawiamy wystarczająco często, czy dbamy o to, aby dzieciom przekazać to co najważniejsze. Czy nasze rozmowy z dziećmi nie ograniczają się do tego jaką grę komputerową kupić czy gdzie dziecko wysłać na wakacje.

Warto przeczytać i...

Poruszająca, głęboka, na wskroś egzystencjalna. Dla tych, co zmagają się ze swą filozoficzną naturą, która nie zatrzymuje się na banałach, idzie dalej i sięga głębiej. Czym jest miłość, co jest na pierwszym, a co na drugim miejscu? Co pozostawiamy po sobie, za czym tęsknimy i czym maskujemy tą tęsknotę. I czy można umierać z uśmiechem? L. Kołakowski pod koniec życia powiedział, że każde życie jest absurdem i kończy się porażka. Po lekturze tej książki, może jednak łatwiej będzie nam zasnąć, otrząsnąć się z ciemnych myśli.

Sam nie wiem, jaką wystawić ocenę tej książce. Z jednej strony, jest kilka prawd i wartości z którymi się zgadzam, jednak całokształt książki jest zbytnio przesiąknięty tematem Boga i wiary. Jako agnostyk, podczas lektury miewałem wrażenie, że za chwilę miód zacznie się wylewać z kolejnych stron. Nie zachwyciła mnie lektura tej książki, ale jako, że jestem otwarty na różne poglądy, uważam, że mimo wszystko nie zaszkodzi sprawdzić.

• Filozofia
  • Etyka
  • Biograficzne
  • Do ponownego przeczytania
  • Religia
  • W bibliotece
  • Wydawnictwo WAM

Dodaj cytat z książki Zanim odejdę. O tym, co naprawdę ważne