Kuchnia na walizkach

Okładka książki Kuchnia na walizkach Luisa Weiss
Okładka książki Kuchnia na walizkach
Luisa Weiss Wydawnictwo: Bukowy Las Seria: Kochaj i gotuj biografia, autobiografia, pamiętnik
Kochaj i gotuj
Bukowy Las
2015-04-17
2015-04-17
kuchnia blog podróż miłość

Luisa jako dziecko rozwodników żyła w dwóch krajach. To sprawiło że przez długi okres czasu nie wiedziała gdzie jest jej miejsce co dobiło się także na jej życiu zawodowym i uczuciowym. Z racji tego poszukiwania mieszkała także w Nowym Jorku i Paryżu. Wszystkie jej miejsca zamieszkania odcisnęły w niej swoje piętno w postaci zamiłowania do gotowania. Opowieść Luisy przepełniona jest emocjami, nie tylko tymi dobrymi, miłością i oczywiście jedzeniem. Czasem chaotyczna a czasem do bólu precyzyjna (przepisy) jak sama autorka. Miejscami nudnawa i powtarzalna, ale to czyjeś życie i autorka musiała uznać że to jest ważne w jej opowieści o szukaniu własnego szczęścia i szparagów w Berlinie

„Kuchnia na walizkach” Luisa Weiss

Mająca włoskie korzenie, urodzona w Berlinie, a mieszkająca w Nowym Jorku - oto bohaterka książki, żywa i jak najbardziej namacalna - gdyż autorka pisze sama o sobie i swoich doświadczeniach. Można zatem powiedzieć, że owa książka jest swojego rodzaju autobiografią.

Urocza powieść pełna zapachów, opisów smacznych potraw, napisana tak,że robicie się coraz bardziej głodni z każdym kolejnym rozdziałem. Jeśli można powiedzieć o książce,że jest smaczna - to o tej można powiedzieć,że jest niebiańsko pyszna. Autorka serwuje przepisy po zakończeniu każdego rozdziału. Możecie zatem czytać i bawić się w kuchni próbując odtworzyć te niebotyczne dzieła sztuki poruszające kubki smakowe. Książka niemalże pachnie i tak pobudza naszą wyobraźnię w trakcie czytania, że można się zapomnieć i w jednym momencie przenieść do fascynującego świata pełnego kolorów, smaków, aromatów.

Mimo,że pisana z niezwykłą lekkością i powabem, tak naprawdę porusza poważne tematy - nasza bohaterka próbuje odnaleźć siebie, próbuje odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie jest jej dom, jej ojczyzna i za czym tak naprawdę tęskni. Gdziekolwiek by się nie znalazła wciąż czuje się obca, nie do końca u siebie, a bliskości i zabicia tęsknoty szuka w kuchni, w odtwarzaniu potraw, które kojarzą się jej ze szczęśliwymi chwilami spędzonymi z bliskimi w kochanym miejscu.

Niezwykle ciepła, z niesamowitymi opisami paryskich, niemieckich i nowojorskich ulic oraz włoskich wzgórz i łąk opowieść, która idealnie nadaje się do czytania latem, na odstresowanie po ciężkim dniu w pracy czy zabranie do walizki na wakacje. Nie jest to książka zdobywająca wygórowane opinie -aż dziwię się czemu, być może nie sięgają po nią akurat ci, którzy są miłośnikami potraw i gotowania oraz opowieści przepełnionych smakiem, subtelnością i magią.Ja szczerze polecam. Powieść naprawdę ma w sobie niezwykły urok 😊 Przeczytałam w swoim życiu mnóstwo książek, ale takiej jak ta - nigdy. Jest niesamowita w swojej inności.

„Kuchnia na walizkach” Luisa Weiss

Urocza powieść pełna zapachów, opisów smacznych potraw, napisana tak,że...

Luisa Weiss urodzila sie w Berlinie. Jako dziecko kursowala miedzy osiadla w Berlinie matka Wloszka a mieszkajacym w Bostonie ojcem bo rodzice sie rozwiedli. W 2005 r zalozyla poczytny i ceniony blog kulinarny. Pracowala w Nowym Jorku jako agentka literacka oraz redaktorka ksiazek kucharskich. Obecnie wraz z mezem i synem mieszka w Berlinie. Ksiazka niesamowicie wciaga i jest pelna smacznych przepisow. Mnie ujela.

Lekka książka o pasji do gotowania. Na plus to, że wzbogacona o przepisy.

Lekka książka o pasji do gotowania. Na plus to, że wzbogacona o przepisy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2016
  • Przeczytane w 2018
  • Moi mali książęta :)
  • Kulinarnie

Dodaj cytat z książki Kuchnia na walizkach