Mumia

Okładka książki Mumia
Enric Lluch Wydawnictwo: Tako Cykl: Skrzynka Potworów (tom 6) bajki
32 str. 32 min.
bajki
Skrzynka Potworów (tom 6)
La mòmia
Tako
2014-09-01
2014-09-01
32 min.
Karolina Jaszecka

Okładka książki Rekwizytor Otto Renaud Collin, Vincent Zabus
Rekwizytor Otto Renaud Collin, Vinc...
Okładka książki Siostra taka jak ja Walt Disney, Barbara Jean Hicks
Siostra taka j... Walt Disney, Barbar...
Okładka książki Uwaga, wilk! i inne bajki Ezopa Cristóbal Joannon, Agata Raczyńska
Uwaga, wilk! i... Cristóbal Joannon,&...

„Mumii z przerażenia bandaże stanęły dęba na głowie.”

Mumia, obok Ciekawskiego George’a i Ignatka, stała się obecnie ulubioną bohaterką mojej córki. Muszę przyznać, że tytułowa Mumia jak i jej przygody również i mi się bardzo spodobały.

Egipska Mumia mieszka sobie spokojnie w sarkofagu w muzeum, kiedy to przypadkiem dowiaduje się, że muzeum ma zostać zamknięte. Przerażona tą wiadomością, razem z innymi muzealnymi eksponatami, w tym jej przyjacielem – wypchanym Lwem, rozmyślają nad tym, co w takich okolicznościach począć. Mumia postanawia wziąć los w swoje ręce i wrócić do swojego domu, do Egiptu. Czy ten plan ma szansę powodzenia?

Mumia naprawdę wzbudza sympatię, pomimo, iż chuda postać w bandażach z dymiącymi zielonymi oczami ziejącymi pustką i skarabeuszem na szyi może w pierwszym odczuciu wizualnie przerażać, to jej mimika i mowa ciała w książeczce są tak komiczne, że automatycznie pojawia się uśmiech na twarzy. Jej perypetie związane z próbami powrotu do Egiptu również są ciekawe i zabawne.

Jednakże do pełni szczęścia zabrakło mi jakiejś puenty, poczułam, jakby ta książeczka nie miała końca, a została urwana gdzieś pomiędzy. Nie dowiadujemy się o dalszych losach Mumii, o tym, co stało się z muzeum i czy jej wcześniejsze działania miały jakikolwiek większy sens, czy wpływ na cokolwiek. Ot, komiczna, luźna historyjka.

„Mumii z przerażenia bandaże stanęły dęba na głowie.”

• Basia przeczytała z mamą
  • Przeczytane/podebrane dzieciom