Возвращение

Okładka książki Возвращение Kira Izmajłowa
Okładka książki Возвращение
Kira Izmajłowa Wydawnictwo: Eksmo Cykl: Mag niezależny Flossia Naren (tom 3) Seria: Obca Krew fantasy, science fiction
Mag niezależny Flossia Naren (tom 3)
Obca Krew
Возвращение
Eksmo
2012-10-25
2012-10-25
rosyjski

Moja ósemka nie jest oceną wybitnego dzieła literackiego. Oceniłem przyjemność z jaką zagłębiałem się w dalsze losy Flossi.
Od mojego pierwszego spotkania z magiem justycjariuszem trochę czasu już upłynęło, ale frajda pozostała.
Szkoda tylko, że nasi wydawcy nie stanęli na wysokości zadania. Tom 3 wyszperał dla mnie znajomy w fanowskim tłumaczeniu.
Co takiego ma w sobie fantasy zza wschodniej granicy, że nieodmiennie na mojej twarzy pojawia się banan.
- Kira Izmajłowa
- Olga Gromyko;
- Oksana Pankiejewa
Gorąco polecam

Co takiego ma w sobie...

PO 10 latach wraca do domu niezależny mag Flossia Naren, a wraz z nią powracają do Arastenu kłopoty. Flossia niewiele się zmieniła przez te lata, w przeciwieństwie do jej "stróża" sprzed lat kapitana Laurinne'a. Ponownie ich drogi się krzyżują i oboje muszą zmierzyć się z tajemnicami. Pytanie tylko czy pojawiające się kłopoty są nowe, czy może jest to kontynuacja zdarzeń sprzed lat?
Kira Izmajłowa, podobnie jak i w przypadku pierwszej części, wykreowała w sposób mistrzowski świat Arastenu, tworząc zawiłą intrygę, której zakończenie nie rozczarowało.
Mniej więcej w połowie tomu stwierdziłam, że nic mi w tej książce nie gra, brak klamry łączącej poszczególne zdarzenia, jakby był to zwykły kryminał, w którym opisano kilka różnych przypadków. Jakie było moje zaskoczenie, kiedy kilka stron dalej znajduję odpowiedź na moje (niezadane, choć pomyślane) pytanie, czy to ma jakiś sens? Moje wątpliwości poruszają w rozmowie Flossia i Laurinne: spotykają ich różne zdarzenia, które się nie łączą ze sobą wzajemnie, ale bardzo przypominają to, co miało miejsce 10 lat wcześniej i z tego miejsca zaczyna mi się wszystko "spinać", podobnie jak i bohaterom. A ja po raz kolejny doceniam talent Kiry Izmajłowej - trzyma w napięciu do końca.

Z braku tłumaczenia na polski, książkę czytałam w oryginale. Miło by było, gdyby i inni sympatycy Kiry i Flossi mogli się z nią zapoznać.

Wartka akcja doprawiona sporą dawką humoru i niejedną szczyptą emocji :)
Pojawiają się nowe zagadki, powracają stare tajemnice.
Ostatnie strony czytałam tak wolno, jak to tylko możliwe
- tak szkoda było się rozstawać z bohaterami...

Wartka akcja doprawiona sporą dawką humoru i niejedną szczyptą emocji :)
Pojawiają się nowe zagadki, powracają stare tajemnice.
Ostatnie strony czytałam tak wolno, jak to tylko możliwe
- tak szkoda było się rozstawać z bohaterami...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Niedokończone serie
  • Zza wschodniej granicy