Szczęśliwe garnki. Extra przepisy na cztery pory roku i święta

Okładka książki Szczęśliwe garnki. Extra przepisy na cztery pory roku i święta Beata Pawlikowska
Okładka książki Szczęśliwe garnki. Extra przepisy na cztery pory roku i święta
Beata Pawlikowska Wydawnictwo: Edipresse poradniki
poradniki
Edipresse
2016-03-16
2016-03-16
kulinaria przepisy kuchnia zdrowe przepisy

Choć podobnie jak w przypadku "Kaszy jaglanej", w "Szczęśliwych garnkach" sporo przepisów jest do siebie zbyt podobnych, tutaj udało mi się znaleźć coś ciekawego dla siebie. Szczególnie podobały mi się przepisy na zdrowe słodycze, gdyż uwielbiam podjadać, ale chcę robić to, unikając przetworzonych śmieci. Ciekawe przepisy na chleby, choć brakło mi przepisu na zakwas.

To moje pierwsze spotkanie z przepisami Pani Pawlikowskiej i muszę przyznać, że na pewno nie ostatnie! Książkę kupiłam przypadkiem i teraz myślę, że to jednak nie był przypadek, bo uwielbiam warzywa, kasze i soczewicę, na których bazują przepisy. Początkowo miałam obawy odnośnie smaku, jednak już pierwsze danie zapewniło mnie, że to książka z pewnością dla mnie. Przyczepiłabym się jedynie do przypraw, których powinno być ciut więcej, a w szczególności polecam dodawać odrobinę więcej soli. Przygotowanie dań jest proste i szybkie, zdjęcia są "soczyste", a potrawy aromatyczne, czyli wszystko jest takie jak być powinno. Polecam!

Bardzo lubię Szczęśliwe garnki. Przepisy są zdrowe i smaczne. Jedyny minus jest taki, że wiele z nich jest baaardzo do siebie podobnych...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka stanowi kompilację sześciu wydanych nieco wcześniej książeczek z przepisami na poszczególne pory roku, na Boże Narodzenie oraz na ciastka, z "extra" dodatkami w postaci przepisów na dania wielkanocne oraz chleby.
Pawlikowska uwielbia się powtarzać w swoich książkach poradnikowych i w tych kucharskich ma tak samo. Poszczególne przepisy są do siebie bardzo podobne, zaklasyfikowanie ich do danej pory roku jest często przypadkowe, bo niezgodne z tym, co o danej porze roku natura ma w ofercie (np. brukselka jest w przepisach na wiosnę, młode ziemniaki - na zimę).
Nie wiem też dlaczego np. kasza jaglana z groszkiem i kolendrą miałaby być daniem akurat wielkanocnym, a kasza jaglana z brokułami i koperkiem jest proponowana z okazji Bożego Narodzenia. Część przepisów zawiera bardziej tradycyjne składniki, ale część jest zupełnie "arbitralna".

Dania smakują do siebie bardzo podobnie - jak zupa warzywna, a ciasta i ciastka - jak upieczona owsianka. Do takich smaków trzeba się przyzwyczaić, mnie zajęło to sporo czasu i udało się dlatego, że zaparłam się na zdrowe odżywianie.

Książka jest pięknie wydana, okraszona mnóstwem fotografii, ale też i zawiera mnóstwo pomyłek: czasem na zdjęciu gotowej potrawy widać co innego niż przepisie, w samych przepisach też są "byki".

Dla mnie przerost formy nad treścią, ale fakt - to na pewno jest zdrowe.

Bardzo fajna książeczka z wieloma prostymi potrawami. Polecam.

Bardzo fajna książeczka z wieloma prostymi potrawami. Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetne przepisy bardzo dobre i zdrowe, swietnie się po nich czuje + sama książka ma świetna grafikę i piękne fotografie, polecam wszystkim, będziecie się lepiej czuli po zdrowym jedzeniu ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Najlepsza książka kucharska na polskim rynku. Wszystko proste, zdrowe, szybkie w przygotowaniu, na dodatek samo się gotuje. Jeżeli ktoś jeszcze nie jest przekonany, zapraszam do obejrzenia recenzji i zajrzenia do środka: https://www.youtube.com/watch?v=OcGxrC_IGBE

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dania prościutkie i szybkie, głównie z warzyw i kasz! Pawlikowska to nasza Ella Woodward. Gotuje bez chemii, przetworzonej żywności, cukru, a mimo to smaczne. Większość dań autorki gotuje się w podobnym schemacie, co powoduje szybkie zapamiętanie przepisu, ale także możliwość wprowadzania własnych kombinacji smakowych. Kolorowe zdjęcia w niesamowitej liczbie barw zachęcają same w sobie, by wziąć się za to banalne, lecz zdrowe gotowanie!

• Kulinarne
  • Beata Pawlikowska
  • Kulinaria
  • 52 książki (2016)
  • Ze smakiem

Dodaj cytat z książki Szczęśliwe garnki. Extra przepisy na cztery pory roku i święta