Ty postaw na zmianę, my pokażemy Ci, jak jej dokonać

Okładka książki Ty postaw na zmianę, my pokażemy Ci, jak jej dokonać Sebastian Kotow, Brian Tracy
Okładka książki Ty postaw na zmianę, my pokażemy Ci, jak jej dokonać
Sebastian KotowBrian Tracy Wydawnictwo: Helion nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Helion
2016-03-01
2016-03-01

Świetna książka o tym jak być lepszym pracownikiem, lepszym człowiekiem, lepszym szefem.

Mogę zwrócić uwagę na to że Sebastian Kotow, autor książki, napisał 100% treści tej książki i rozumiem że jako że jest on uczniem Briana Tracy dodał go jako autora tej książki jednak nie zauważyłem w tej książce żadnej treści napisanej przez Briana Tracy. Na końcu jest tylko mała wzmianka o treści z jednej z książek Briana Tracy.

Nie mniej jednak książka Sebastiana Kotow jest tak samo wartościowa jak niejedna książka Briana Tracy i czyta się ją bardzo fajnie. Przeczytanie jej jest bardzo dobrą inwestycją w siebie.

Książka jest prawie w całości zbiorem myśli, które nieustannie przewijają się przez całą twórczość Briana Tracy'ego i jeżeli przeczytało się wcześniej jakąkolwiek z nich, nie wyciągnie się z niej niczego odkrywczego.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Poświęć kilka godzin i przeczytaj przewodnik po samodoskonaleniu i rozwoju własnych umiejętności. Stworzyło go samo życie. Brian Tracy i Sebastian Kotow spisali i usystematyzowali wiedzę, dzięki której także Ty masz szansę znaleźć się wśród ludzi nastawionych na zmianę, która doprowadzi Cię do sukcesu. Brian Tracy pojawia się tu jako chwyt marketingowy a Kotow sprytnie streścił jego kilka książek w tej publikacji. Szkoda kasy nic odkrywczego.

Z Panem Brianem Tracy mam do czynienia po raz 6, z Panem Sebastianem Kotowem - pierwszy.
Czemu zaznaczam spoiler? Ponieważ odrobinę przytoczę tu myśli zawartych na stronach tej książki.
O dziwo przesłuchałem tą książkę, tak jak autorzy kazali na późniejszych stronach - w czasie podróży. Nie kazał w sensie dosłownym tej - mówił o tym, aby wykorzystywać maksymalnie czas. Skąd więc znałem ten sposób? No z innej książki... co już źle wróży.
Książka ma wiele w sobie z powtarzania innych tego typu książek - zmusza nas do myślenia o długoterminowej i średnioterminowej przeszłości i zakazuje myślenia o tylko "co tu i teraz" bo nikt za nas życia nie przeżyje i sami sobie przędziemy los. Mówi również o naszej wartości jako człowieka i co "składa się" na naszą wypłatę w pracy. Autorzy zaznaczyli, iż każda firma musi mieć zysk z pracownika, więc on powinien pracować tak aby sam mieć przychód oraz i firma go miała. Zaznaczyli więc oni rolę kursów w życiu ludzi, czytania książek z różnych dziedzin (nie tylko z tej której się kształcimy na studiach). W skrócie - nie akceptować miernoty. No i chyba najsłynniejszy tekst ostatnich lat "nigdy się nie poddawaj, nawet jak się z ciebie śmieją rób to dalej".
Na plus była wzmianka o postaci Conora McGregora- to dosyć młody zawodnik który wiele osiągnął swoją ciężką pracą - zasługuje na miejsce w tej książce jako kogoś kto odniósł dzięki niej sukces.
Autorzy zaznaczają również rolę stylistów w życiu człowieka - tak aby się dobrze prezentować. Szkoda, że jedyną podpowiedzią przez całą tą książkę była wzmianka o pewnej firmie która robi garnitury oraz o płaszczu. Wielkim znakiem zapytania było czemu płaszcz beżowy był lepszy od czarnego - no ale cóż - pan w beżowym szybciej dostawał się do prezesa firmy z paczką.
Autor daje wskazówkę o tym jak samo zdyscyplinować się. Niestety jest to tylko jedna wskazówka - przykład psiarza który wyrzucił swoje ubrania aby się nie rozpraszać. Zaznaczono przez to, iż nawet jeżeli dla ogółu społeczeństwa sposób jest śmieszny, ale działa - to jest sposobem dobrym.
Jak więc można podsumować te dzieło? Minimalne pokazanie jak dokonać zmian, przez używanie wielu metod opisanych w wielu innych książkach które czytałem. Nie tego spodziewałem się po tej książce. Czemu? Uwielbiam przykłady, naprawdę kocham przykłady - a tutaj mi tego brakuje. Książka jest krótka i treściwa, boli mnie jednak brak konkretnych zastosowań rad udzielanych w tej książce.

Inspirująca!

Inspirująca!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Sam tytuł tego poradnika wprowadza w błąd. Tytuł mówi że zostanie przedstawiony sposób na zmianę. Natomiast dopiero koniec książki dotyczy zagadnień związanych ze zmianą. Ostatni rozdział zawiera m.in. informacje o: sile woli, samodyscyplinie, wyuczonej bezradności. Jednak został on napisany pobieżnie.
Książka nie zawiera bibliografii, przypisów. Pisana jak od siekiery, na szybko. Większość zawartości książki dotyczy odnoszenia sukcesów i ludzi sukcesu niż tego jak dokonać zmiany.
Mimo że większość to lanie wody, a niektóre zagadnienia nijak mają się do rzeczywistości, czasami w książce trafiają się ciekawe informacje. Z ciekawych wyróżniłbym szczególnie część o wyuczonej bezradności, wiedzy, zasadzie korytarza.

Książka nie zawiera bibliografii, przypisów. Pisana jak od siekiery, na...

PEŁNA OPINIA: http://www.jakzarabiacpieniadze.com.pl/2016/05/ksiazki-o-rozwoju-osobistym-cz2.html

Po pierwsze, w książce ani słowa nie zabiera Brian Tracy - pojawia się jedynie jako wspomnienie Sebastiana. Jest to oczywisty zabieg marketingowy, który sprawił, że poczułem się nieco oszukany. Nie miał jednak absolutnie wpływu na lekturę, bo mimo tego drobnego nagięcia, książka jest dobra.

Tracy jest tutaj tylko dodatkiem, który ma sprawić, że sięgniesz po tą pozycje. W środku okazuje się, że Kotow zrobił całkiem bardzo dobre streszczenie kliku książek swojego idola.

Audiobook – inspirujący

Audiobook – inspirujący

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zwyczajne streszczenie książek Briana Tracy. Drugi autor nic nie wniósł do lektury.

• Rozwój osobisty
  • Audiobooki
  • ASa
  • PRZECZYTANE W 2020

Dodaj cytat z książki Ty postaw na zmianę, my pokażemy Ci, jak jej dokonać