Świadectwo. Dziennik duchowy

religia
Agape
2016-04-01
2016-04-01

Książka bardzo poruszająca, dająca do myślenia, można się z niej wiele nauczyć. Jest tam sporo wskazówek dotyczących życia codzienno-duchowego.
Ciekawie też wypada z zestawieniu z biografią Alicji Lenczewskiej. Słowem - świętość jest w zasięgu ręki każdego człowieka, jeśli będzie tego chciał.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przeżyłem coś wspaniałego dzięki temu świadectwu. Zdecydowanie polecam wszystkim.

1985

Dziennik bardzo mnie poruszył, bo uświadomił mi, że to się dzieje teraz, nie w zamierzchłych czasach. Bóg przemawia do każdego jego językiem, tak jak może zrozumieć. Czym jest modlitwa? Energią! Proste, niesamowite, możliwe do udowodnienia fizycznie. Polecam każdemu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„Twoja świętość jest w codziennym pokonywaniu i ofiarowaniu siebie. W upadkach i usilnym podnoszeniu się i w wołaniu o pomoc. W tęsknocie i pragnieniu pójścia za Mną.”

„Świadectwo” Alicji Lenczewskiej to niesamowita, niepowtarzalna lektura duchowa, kolejna z listy tych obowiązkowych do przeczytania dla ludzi wiary. Z racji swej pokaźnej objętości oraz głębokiej, niezwykłej treści nie jest to książka do szybkiego przeczytania - mnie zajęło to wiele miesięcy, sporo również pozaznaczałam sobie w niej ważnych cytatów. Szczególnego znaczenia nabiera fakt, że objawienia te, słowa Jezusa zapisane przez Alicję dotyczą naszych obecnych czasów oraz tego co się wydarzy w przyszłości. Znajdziemy w niej niezwykle cenne wskazówki dotyczące zarówno życia duchowego, jak i tego zwykłego, naszego ludzkiego, codziennego. Gorąco polecam przeczytać i wracać do tej książki :)

„Ze złem nie należy walczyć, bo wszelka walka jest złem i potęguje zło. Trzeba tworzyć i rozwijać dobro, by dla zła nie było miejsca. Siła i wielkość dobra unicestwia zło. Tak, jak światło unicestwia ciemność.”

Książka której nie sposób przeczytać obojętnie. Niezwykła, mądra, ŚWIĘTA książka. Świetna dla ludzi którzy nie widzą sensu życia. Przemówiła do mnie bardziej niż inne lektury religijne. Polecam całym sercem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tę książkę powinien przeczytać każdy. Są to zapisy rozmów z Bogiem. Żadna inna książka nie wpłynęła na mnie tak jak właśnie ta - a ma w sobie coś niesamowitego. Treść jest niezwykle głęboka, często trudna, ale piękna. Ja zachwyciłam się tym, że książka jest jak napromieniowana - napromienowana miłością. Nie da się jej przeczytać jednym tchem, wręcz przeciwnie, często wymaga odłożenia i przemyślenia, ale obojętnie co w niej przeczytam , na każdej stronie czuję MIŁOŚĆ. Miłość Boga do ludzi i wiem, że ta książka jest natchniona. Czytając czuję spokój i wiem, że wszystko będzie dobrze, mimo tego dokąd zmierza ten świat. Przezytaj i nie pożałujesz, daj Bogu zmienić swoje serce

Są rzeczy, które odrzucają, są rzeczy które człowieka pociągają. To na pewno nie jest lektura dla każdego i jak jest napisane każdy ma swoją drogę więc zbytnie zwaracanie uwagi jak innych prowadzi Bóg może wprowadzić więcej złego niż dobrego.

2057

Nie da się recenzować rozmów z Bogiem, więc nawet nie spróbuję.
Jedno tylko słowo do tych, co wierząc w Niego, czują się coraz bardziej zagubieni wobec chaosu narastającego w świecie i w nauczaniu Kościoła: czytajcie mistyków!
Mówiąc do nich, Bóg mówi i do nas, "którzy utrudzeni i obciążeni jesteśmy".

Nie da się recenzować rozmów z Bogiem, więc nawet nie spróbuję.
Mówiąc do nich, Bóg mówi i do nas, "którzy utrudzeni i obciążeni jesteśmy".

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka z grupy takich, których nie da się ocenić ilością gwiazdek.
Mocne świadectwo wiary - Miłości Bożej, trwania w Chrystusie, życie zgodnie z Jego wolą.
Dla tych, którzy potrzebują dobrej lektury duchowej.

Książka z grupy takich, których nie da się ocenić ilością gwiazdek.
Dla tych, którzy potrzebują dobrej lektury duchowej.

• Religia
  • Religijne