Zdrowa woda. Eliksir młodości i piękna

Okładka książki Zdrowa woda. Eliksir młodości i piękna Sonia Lucano
Okładka książki Zdrowa woda. Eliksir młodości i piękna
Sonia Lucano Wydawnictwo: Znak Literanova kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Znak Literanova
2016-05-23
2016-05-23
Dorota Malina
zdrowa woda napój upał lato zdrowie owoce

Okładka książki Kuchnia dla biegaczy. Siła z roślin Violetta Domaradzka, Damian Parol, Robert Zakrzewski
Kuchnia dla bi... Violetta Domaradzka...
Okładka książki Zupowy detoks Urszula Mijakoska, Monika Stachura
Zupowy detoks Urszula Mijakoska, ...
Okładka książki Mała wielka uczta Michał Stępień, Paulina Stępień
Mała wielka uczta Michał Stępień, Pau...

Jako, że coś tam się interesuję sportem, a ostatnio zagłębiam się w Diety, Kulinaria, Przepisy, Zdrowie. Chciałem sprawdzić tą pozycję.

Książkę zamówiłem na ZNAK'u za niecałe chyba śmieszne 8zł. Właśnie w tym momencie piję wodę z cytryną, grejpfrutem, pomarańczą (nie dodaje do tego lodu, jak piszę w książce, ale to tylko decyzja indywidualna),kupiłem sobie taki słoiczek ładny niebieski.. Wczoraj pokroiłem te w/w cytrusy, zalałem słoiczek wodą (wysokozmineralizowaną) i wstawiłem do lodóweczki i piję... Powiem Wam, że sam SMAK, jest dość interesujący... Nie spodziewałem się takiej intensywności, myślałem, że będzie lekko może odczuwalny grejpfrut... Ważne, aby owoce, warzywa czy co tam będzie wrzucać do słoiczka, obmyć, bo wiadomo teraz ciężko dostać (o ile w ogóle można),coś niespryskanego. A raczej nie chcecie pić chemii? (skoro sięgacie, po ZDROWĄ WODĘ)

Szczerze, to ludzie nie napalać się na jakieś super działania takiej wody, ponieważ to tylko witaminki z grup B, C oraz antyoksydanty. Ale, na pewno taka woda jest x100 zdrowsza od wody z witaminami, minerałami i czym tam jeszcze, która dostaniecie w sklepie.

Ogółem, szczerze polecam, w książce macie 30przepisów na różnego rodzaju wody... Macie podany: czas przygotowania, koszt, sposób trudności. Autorka sama mówi, że by później samemu nie bać się i eksperymentować. Przyda mi się na pewno, od dziś taki 0,5l słoiczek będzie moim codziennym porannym napojem.

Jestem zawiedziona pozycją. Owszem, zawiera ładne zdjęcia napojów, oprawa również zachwyca, jednak w kwestii zawartości tekstowej, jestem zawiedziona. Przepisów jest moim zdaniem mało jak na grubość książki, bo tylko 30 i nie ma tam właściwie nic prócz potrzebnych składników i wykonania (sic!, bo przecież to oczywiste że kroisz owoce i wrzucasz je do szklanki po czym zalewasz wodą, ale nieeee, oni musieli łopatologicznie rozpisać kolejność wkładania owoców XD). Uważam, że każdy przepis mógłby być dodatkowo rozpisany, jakie zdrowe składniki doprowadzi taki "koktajl" naszemu organizmowi i na co one wpływają. Tego bardzo brak, przez co książka wydaje się być po prostu pusta, taki przepisik to mogłam sobie znaleźć w Internecie, książki powinny oferować nieco więcej.

Bardzo fajna książka ! Zdrowa woda to super przepisy jak można przeobrazić zwykłą wodę w coś smacznego i zdrowego. Sama tak robię, ale w tej książce są świetne przepisy. I już wiele z nich wypróbowałam. Życzę smacznego. POLECAM !!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo fajna książka na upalne dni. Możemy z jej pomocą przygotować zdrowe, smaczne wody o ładnym wyglądzie. Podoba mi się to, że do przygotowania napojów nie potrzebujemy blenderów, mikserów itd., a także to, że PRAWIE wszystkie potrzebne składniki możemy nabyć w zwykłym sklepie spożywczym. Jak dla mnie każdy powinien przejrzeć tą publikację i przygotować chociaż jeden przepis - naprawdę warto!

Woda to tylko…. woda.
Niby nic nadzwyczajnego – prosty związek chemiczny - tlenek wodoru – H2O
Ale zdrowa woda - pełna minerałów i witamin - to już zupełnie co innego. Oczyści organizm z toksyn, pomoże zrzucić nadprogramowe kilogramy, poprawi nasze samopoczucie - a wszystko to bez zbędnych konserwantów i chemicznych dodatków.
A że, za oknami coraz cieplej i termometry oscylują w okolicach 30 stopni Celsjusza, to warto pamiętać o regularnym uzupełnianiu niedoborów wody w organizmie.
Dla tych, którzy nie lubią smaku "czystej" wody rozwiązaniem będą wody smakowe.
I to właśnie o nich jest książka "Zdrowa woda" autorstwa Soni Lucano. Mimo, że nie jest to pozycja typu "cegła" pod której ciężarem nasze półki będą się uginać, to jednak warto ją mieć w swojej podręcznej biblioteczce.
Publikacja zawiera 30 inspirujących przepisów na pyszne i zdrowe napoje na bazie wody oraz owoców, warzyw, ziół i przypraw. Każdy z nich został wzbogacony przepięknym, smakowitym zdjęciem i uzupełniony o informacje dotyczące czasu wykonania i wielkości porcji.
Aby przygotować domowe wody smakowe w nie będą Wam potrzebne super drogie wyciskarki czy miksery. Wystarczy.... zwykły słoik, nóż do pokrojenia owoców lub warzyw i woda - gazowana, mineralna lub ta z kranu.
Smak takich domowych napojów jest o niebo lepszy, niż dosładzanych wód smakowych, które znajdziecie na sklepowych półkach, a ich dodatkowym atutem jest to, że nie zawierają... kalorii.
W książce znajdziecie receptury na orzeźwiające wody witaminizowane z truskawkami, ananasem czy rabarbarem, ale też na detoksykujące wody z ogórkiem, burakiem czerwonym, selerem i wiele innych przepisów czyli.... dla każdego coś smacznego i zdrowego :)

Woda to tylko…. woda.
Niby nic nadzwyczajnego – prosty związek chemiczny - tlenek wodoru – H2O
A że, za oknami coraz cieplej i termometry...

• Kulinaria
  • Kulinarne