Śpiąca królewna

2009-08-19
2005-01-01
Olga Zienkiewicz
seryjny zabójca

Okładka książki Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne 2010 Gary Alexander, R.A. Allen, Doug Allyn, Matt Bell, Jay Brandon, Lee Child, Phyllis Cohen, John Dufresne, Lyndsay Faye, Gar Anthony Haywood, Jon Land, Dennis Lehane, Lynda Leidiger, Phillip M. Margolin, Chris Muessig, Mary Stewart Atwell, Albert Tucher, Kurt Vonnegut, Joseph Wallace, Mike Wiecek, Ryan Zimmerman
Najlepsze amer... Gary Alexander, R.A...
Okładka książki Anatomia niewinności. Świadectwa niesłusznie skazanych Jan Burke, Laura Caldwell, Lee Child, Jamie Freveletti, Michael Harvey, Laurie R. King, Leslie S. Klinger, Gayle Lynds, John Mankiewicz, Phillip M. Margolin, Arthur Miller, Sara Paretsky, Brad Parks, Gary Phillips, S. J. Rozan, Barry Scheck, John Sheldon, Scott Turow, Sarah Weinman
Anatomia niewi... Jan Burke, Laura Ca...

Świetnie się czyta, nie można się oderwać i choć od początku wydaje się, że wiemy kto jest mordercą, zakończenie zaskakuje.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka podobała mi się bardzo, dobrze skonstruowana. Kryminał z krwi i kości.
Trochę mnie myliła, trochę gdzieś tam się domyślałem niektórych rzeczy. Ale tak powinno być .
Wszystko się zgadza.
Dzięki za polecenie: L.... ☺️

Książka podobała mi się bardzo, dobrze skonstruowana. Kryminał z krwi i kości.
Wszystko się zgadza.
Dzięki za polecenie: L.... ☺️

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Też dobry thriller . Margolin trzymał poziom .

Też dobry thriller . Margolin trzymał poziom .

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Miles Van Metter jest autorem bestsellera opartego na faktach "Śpiąca Królewna". Opisuje w nim historię seryjnego mordercy, którego ofiarą padła jego siostra Casy, od kilku lat pogrążona w śpiączce. Psychopata zabił również ojca i przyjaciółkę Ashley Spencer. Kiedy Ashley wraca do życia, zostaje zamordowana jej matka. Dziewczyna boi się, że zabójca wróci po nią. W końcu udaje się złapać i osądzić mordercę. Pewnego dnia, Ashley sięga po "Śpiącą Królewnę", a podczas czytania odkrywa fakty, z zabójstwa jej ojca i przyjaciółki, o których nikomu nie mówiła. Odkrywa, kto ich zabił. Jeśli chcecie się dowiedzieć jaki jest finał, koniecznie sięgnijcie po tę książkę, nie można się oderwać.

Morderca znany jest nam niemal od początku książki.
Zapada nawet wyrok. I wtedy sprawa zaczyna się gmatwać.

Morderca znany jest nam niemal od początku książki.
Zapada nawet wyrok. I wtedy sprawa zaczyna się gmatwać.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kupiłam tę książkę z ciemno, czekając na koleżankę i nie żałuję :) fajny kryminał łączący zabójstwa i pisanie. Do tego ciekawe, dość zaskakujące zakończenie. Polecam :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wciągający i ciekawie skonstruowany thriller. Co prawda dość prędko domyśliłam się jednej ważnej rzeczy, ale i tak w finale czekało mnie pewne zaskoczenie. Dlatego koniec końców jestem jak najbardziej na tak.

Szerzej o książce piszę w recenzji na moim blogu:

Szerzej o książce piszę w recenzji na moim blogu:

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czy kryminał może zaciekawić, jeśli już na pierwszych stronach wiadomo, kto jest mordercą? Owszem, może. Kto nie wierzy, niech przeczyta "Śpiącą królewnę" Margolina. Nie jest to może książka rewelacyjna, ale z pewnością potrafi wciągnąć czytelnika i to już od samego początku.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka zgodnie z oceną "może być", nie da się więcej nic wyciągnąć. Poprzednie tytuły tego autora były zdecydowanie lepsze.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Doskonały kryminał, napisany lekko, z pomysłem i zaskakującym zakończeniem. Akcja rozgrywa się w czasie rzeczywistym, oraz w większości w retrospekcjach, co jest świetnym posunięciem. Polecam!

• Thriller/sensacja/kryminał
  • 2011
  • Kryminał
  • Kryminały

Dodaj cytat z książki Śpiąca królewna