Powroty

Okładka książki Powroty Lauren Brooke
Okładka książki Powroty
Lauren Brooke Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Heartland (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Heartland (tom 1)
Coming Home
Wydawnictwo Dolnośląskie
2007-01-01
2007-01-01
Donata Olejnik
konie

pamiętam, że jak czytałam to dobrych kilka lat temu byłam zachwycona! Dla młodych dziewczyn - cudowna seria <3

8-9 maja 2020 r.

8-9 maja 2020 r.

Wow.
Cały cykl heartlandu jest magiczny. Cała 24 tomowa seria praktycznie cały czas utrzymuje baardzo wysoki poziom. Jest napisana lekkim językiem, przez co szybko się ją czyta. Ponadto zawiera dużo ciekawych informacji o koniach, które są wplatane w fabułę. Zwykle nie czytam książek ( a zwłaszcza serii) dwa razy. Tutaj mamy jednak wyjątek. Cały cykl czytałam raz mając 8 lat i raz mając 10. Kompletnie tego nie żałuje. Wiem, że heartland na długo pozostanie w moim sercu.
Polecam koniarzom i nie tylko!!1 :)

Wow.

Rewelacyjna książka, którą się czyta bardzo w przyjemny sposób. Autorka potrafi zaciekawić czytelnika swoją fabułą do tego stopnia, że trudno jest oderwać się od niej. Cudowna książka dla osób, które są miłośnikami koni, jak i ogólnie zwierząt. Ukazuje trudne relacje rodzeństwa, ale jednocześnie potrafiącego się wspierać. Książka warta przeczytania zwłaszcza przez nastolatków.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo piękna i wzruszająca książka. Czyta się ją ekspresowo, typowa powieść na jeden wieczór. Seria myślę, że nie zajmie więcej niż miesiąc. Książka uruchamia w wyobraźni piękne obrazy i cudowne chwile, które zostaną już w naszej głowie na zawsze.
Styl autorki pozwala wczuć się w uczucia Amy i doznać podczas czytania prawdziwych emocji. Nie jest to trudna, długa lub szczególnie wybitna powieść, ale na pewno warta przeczytania.

"Heartland to schronisko dla koni, wtulone między wzgórza Virginii, ale i coś więcej. To miejsce jedyne w swoim rodzaju - gdzie leczone są blizny przeszłości, gdzie przerażone i źle traktowane konie uczą się od nowa ufać ludziom..."
Jako miłośniczka koni i od niedawna jeździec, widzą tę książkę na bibliotecznej półce, od razu po nią sięgnęłam. Kilka lat temu, będą razem z babcią w tej właśnie bibliotece przykłuła moją uwagę na tyle długo, że wypożyczyłam ją. Przeczytałam i badzo mi się podobała, dlatego sięgnęłam po kilka kolejnych tomów. Z czasem dowiedziałam się, że w mojej bibliotece jest tyko 6 czy 7 powieści z tej serii, a przeczytawszy je szybko zapomniałam o tych książkach i zaczęłam zaczytywać się innych młodzieżówkach. Tak więc będąc ostatnio w tejże bibliotece przypomniałam sobie moje młodzieńcze uwielbienie dla tej serii i bez wachania pożyczyłam pierszy tom. Pochłonęłam tę książkę w jeden dzień, poneważ jest króciótka, bardzo przyjemnie się ją czytało. Jest to powieść o Amy, córce kobiety, która "rozumie konie" i umie z nimi rozmawiać. Prowadzi terapie, pozwalające uleczyć dawne lęki czy blizny przeszłościu u koni i kuców, od tych prywatnych włąścicieli, po zbłąkane, porzucone zwierzęta. Pewne zdarzenie burzy jednak cały harmonijny pożądek w życiu dziewczyny i na skutek czego zmienia się jej całe życie. Jedynie konie dają jej ulgę w smutku i poczuciu niezrozumienia przez rodzinę. W nich znajduje prawdziwych przyjaciół, a w ich boksach czuje się lepiej niż we własnym pokoju. Jednak te szlachetne zwierzęta niosą za sobą wiele różnych historii, zarówno tych szczęśliwych, jak i traumatycznych. W ich oczach zobaczymy prawdę , czystą i prawdziwą, a jest ona nieraz niezrozumiała, nie chcemy się z nią poodzić. A co Amy zobaczy w oczach koni, którymi zajmowała się niegdyś jej mama?
Historia z pewnością jest tą z "drugim dnem". Z jedej strony idealna powieść dla dziecki i młodzieży, pozwalająca zagłębić się w koński świat i miło spędzić czas, śledząc losy piętnastoletniej miłośniczki koni. Ta książka ukazuje również głębię ludzkiego cierpienia, pokazuje, że bez względu na okoliczności i to, co mówią inni, powinniśmy walczyć i nie zważać na przeszkody rzucane nam pod nogi, walczyć do końca, okazywać i otrzymywać wsparcie oraz kochać - te wartości powinny kierować każdym z nas. Polecam serdecznie, a ja już zabieram się za kolejne tomy, a jest i całkiem sporo! :)

Taka lekka przyjemna książeczka

Taka lekka przyjemna książeczka

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

ARCYDZIEŁO! Wciągająca i smutna, idealna dla koniar!

ARCYDZIEŁO! Wciągająca i smutna, idealna dla koniar!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kocham po prostu jest świetna. Sama KOCHAM Konie i jestem jeźdźcem od kilku lat świetna. Piękne jest to jak można się porozumiewać z zwierzęciem bez słów. I z ręką na sercu mogę powiedzieć ARCYDZIEŁO!! <3

• Konie
  • Heartland