Fullmetal Alchemist t. 9

Okładka książki Fullmetal Alchemist t. 9 Hiromu Arakawa
Okładka książki Fullmetal Alchemist t. 9
Hiromu Arakawa Wydawnictwo: J.P. Fantastica Cykl: Fullmetal Alchemist (tom 9) komiksy
komiksy
Fullmetal Alchemist (tom 9)
Hagane no Renkinjutsushi
J.P. Fantastica
2008-02-01
2008-02-01
2006-08-19
Paweł Dybała
manga FMA Edward Elric alchemia

Ja nie wiem, jak oni powiązali Hughesa i Marię. Może coś w poprzednich tomach było, i jeśli było, to wina mojej pamięci. A jeśli nie było, to czary-mary, kozioł ofiary. Ale żeby nasz Koniu tak zrobił? Oj.

I Havoc se laskę znalazł... Chyba lepiej, żeby ją rzucił, bo jak ona go rzuci, a raczej nim rzuci, oj idzie to w złym kierunku. W tym samym kroczy spalenie kryjówki. Ale! Ale mamy tą słodką rozmowę między Royem i jego 'Dziewczyną', łohoho, jak to się fajnie czytało, więcej takich proszę.

Ten tom to jakieś utożsamienie ADHD wątki, które w zasadzie nie wiele na razie w noszą przeplatają się w jakiejś idiotycznych zbiegach okoliczności rodem z looney tunes show.

Przed niszą oceną tomik ratuje tylko to, że prowadzi w całkiem ciekawe miejsca bohaterów a właściwe są oni jedynym powodem dla, którego czytam cały czas Fullmetala. Bardzo podoba mi się w jaką stronę prowadzi postać Mustanga pokazując nam bardziej bezpośrednio jego bezwzględną biurokratyczność. Wątki Ericów też idą w fajną stronę z tym poczuciem winny. Potem seria trochę zepsuje fajne elementy z dziewiągki.

No, ale reszta akcji niesamowicie mnie męczy ledwo doczytałem do końca.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trochę mało Eda i Ala, za dużo wojskowych porachunków i polityki, ale to też jest konieczne dla fabuły. Akcja się rozkręca, a bracia jak zwykle dają nieźle popalić, za co ich uwielbiam xD

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak zwykle kapitalny tom z mnóstwem zwrotów akcji i dużą dawką humoru. Ta manga nigdy mi się nie znudzi ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uważam, że jest to jedna z lepiej dopracowanych mang fantasy. Postacie może i są przewidywalne, ale w tym wszystkim zabawne i łatwo się z nimi utożsamić.
Zdaje mi się, że ta manga spełnia wszystkie wymogi gatunku i to w pięknym stylu.

Lekkie zamieszanie wśród militarnych :o

Lekkie zamieszanie wśród militarnych :o