Poczet psujów polskich

Okładka książki Poczet psujów polskich Paweł Beręsewicz
Okładka książki Poczet psujów polskich
Paweł Beręsewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Poduszkowce literatura dziecięca
literatura dziecięca
Poduszkowce
Wydawnictwo Literatura
2016-01-01
2016-01-01

Okładka książki Czart. Pies lawinowy Barbara Gawryluk, Agata Kopff
Czart. Pies la... Barbara Gawryluk, A...
Okładka książki Kot kameleon Emilia Dziubak, Joanna Wachowiak
Kot kameleon Emilia Dziubak, Joa...
Okładka książki Niezłe ziółko Emilia Dziubak, Barbara Kosmowska
Niezłe ziółko Emilia Dziubak, Bar...
Okładka książki Dzik Dzikus Marta Kurczewska, Krzysztof Łapiński
Dzik Dzikus Marta Kurczewska, K...
Okładka książki Wilczek Katarzyna Ryrych, Sylwia Szyrszeń
Wilczek Katarzyna Ryrych, S...

Ciekawy pomysł na cofanie się w czasie o pokolenia wstecz, aby pokazać, jak to wół cielęciem był, ale już zapomniał, że też potrafił napsocić. I nie ze złośliwości, ale z czystej, ludzkiej ciekawości dziecka.

Ilustratorka Nikola Kucharska włożyła sporo pracy, aby właściwie przedstawić epoki, w jakich żyli kolejni przodkowie głównego bohatera. Zadbała o prawidłową scenografię, stosowną dla danej epoki. Duży plus, bo pomagają w odbiorze tekstu i można też porozmawiać z dzieckiem o postępie technologicznym i różnicach w jakości życia, jak to nam się zdarzyło przy okazji lektury.

Warto przeczytać. Dobrze spędzony czas.

Poznajcie Maćka. Chłopca, co do którego są obawy, co z niego wyrośnie. Miewa bowiem różne szalone pomysły, które w życiu nie przyszłyby do głowy tacie naszego bohatera. Przecież tata nigdy nie wrzuciłby telefonu do garnka z gotującym się krupnikiem. Jednak, gdy zgłębimy się w historię rodziny Maćka, to przekonamy się, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. Jak sprawić, żeby w czarno-białym telewizorze pojawiły się kolory? Jak zrobić zdjęcie jajeczek sroki w gnieździe na ogromnej topoli? Jak przypiec czekoladę na żelazku? Jak znaleźć prąd, który nie chce się wyjść z ukrycia nawet wabiony zapachem kiełbasy? Do czego może się przydać stetoskop na podwórkowym polu bitwy? Jak można namieszać przy druku gazety? Tego dowiecie się z przezabawnej książki Pawła Beręsewicza „Poczet psujów polskich”. Nasz bohater i zarazem narrator sięga w swej opowieści aż do 1833 roku, kiedy to urodził się jego prapraprapradziadek. Wybiega też w przyszłość opowiadając potencjalną przygodę swojego syna urodzonego w 2035 roku.

Historia rodziny Maćka pokazuje, że dzieci zawsze były, są i będę ciekawe świata i tego co je otacza. Będą próbowały, kombinowały i testowały. To przyjemna lekcja historii, podczas której mały czytelnik będzie mógł zainteresować się genealogią i cofnąć się w czasie. Zobaczy jak kiedyś żyli ludzie i przekona się, że to co dla nas jest codziennością, dla innych było kiedyś czymś zupełnie nowym i niesamowitym.

Nie zdziwcie się, gdy traficie na fragmenty o karaniu dzieci za ich występki - Maciek nie może grać na komputerze, a jego potencjalny syn musi obejść budynek dwa razy. Jednak znajdziecie tutaj też starsze metody wychowawcze takie jak m. in. klęczenie na grochu.

Cała historia jest zabawna i utrzymana w lekkim tonie. Uświetniają ją ilustracje Nikoli Kucharskiej, które pokazują jak żyli ludzie w dawnych czasach.

Jeśli lubicie opowiadania z humorem, które przy okazji mogą w Waszych dzieciach zasiać ziarenko nowych zainteresowań, to możecie sięgnąć po tę publikację Wydawnictwa Literatura. Pozostaje mieć nadzieję, że dzieciaki nie pójdą w ślady bohaterów książki. Choć zapewne niejeden z nas ma różne grzeszki na sumieniu😉

Króciutka, zabawna książeczka - na jeden miły wieczór z dzieckiem.

Króciutka, zabawna książeczka - na jeden miły wieczór z dzieckiem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Urocza historia. Dzieciom powinno się spodobać.

Urocza historia. Dzieciom powinno się spodobać.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pomysłowa, dowcipna i trafiająca do dzieci książka. Plusik dodatkowy za dyskretne i skuteczne zainteresowanie dziecka historią wynalazków, drzewem genealogicznym rodziny oraz eksperymentami w domu. Ciekawe ilustracje.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Widzę że tylko ja się nabrałem na ten tytuł i uroiło mi się że to będzie coś na kształt książki poważnej książki historycznej. Ale już jak zacząłem słuchać to niech będzie bo nie było tak źle, co więcej za 2-3 lata puszczę to dzieciom jak tylko dorosną bo naprawdę warto.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka z historią w tle. Doskonały pretekst, żeby porozmawiać z dzieckiem jak to kiedyś było, a może nawet zainteresować tą dziedziną. Zabawne historie. Spodoba się każdemu. Polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mój 8-letni syn się zasłuchał ;-) Nie chciał wyłączyć CD ;-)

Mój 8-letni syn się zasłuchał ;-) Nie chciał wyłączyć CD ;-)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka historyczna dla dzieci.
Dosłownie!
W każdym rozdziale, z naszym praprapradziadkiem, cofamy się coraz dalej w przeszłość i poznajemy największe odkrycia tamtych lat.
Dzieci, które żyły w tamtych czasach, są tak samo ciekawskie jak współczesne, i nie tracą ani chwili, aby "rozpracować" zdobycze ówczesnej techniki.
Czarno-biały telewizor, aparat fotograficzny, światło - wszystko jest fascynujące i wszystko udaje się zepsuć.
Dzięki tej pozycji, dzieci, dowiedzą się też, jak dawniej ubierali się ludzie i jak wyglądały ich domy.
Polecam!
Świetna książka dla dzieci, a i dorosłym na pewno się spodoba, bo jest inna niż wszystkie. :)

Książka historyczna dla dzieci.
Dosłownie!
Czarno-biały telewizor, aparat fotograficzny, światło...

• Biblioteka
  • Dziecięce
  • Samodzielne
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Poczet psujów polskich