Czy wiesz, dlaczego nie wiesz, kto jest prezydentem Szwajcarii?

Krótka i konkretna książka na temat ustroju w Szwajcarii. Po tej lekturze będziesz już znał odpowiedź na tytułowe pytanie oraz wiedział, że nie wynika to z twojej niewiedzy :) Warto promować tą wiedzę w społeczeństwie i czerpać przykłady od lepszych.

Nieduży tekst przedstawiający podstawowe fakty na temat Szwajcarii. Książka jest napisana dość ogólnikowo, jeżeli ktoś interesował się tym niedużym krajem to raczej nie znajdzie tutaj nic szczególnie zaskakującego.

Bardzo krótka książka, ale pełna cennych informacji. Autorka poruszyła najważniejsze kwestie dotyczące polityki, a także samych Szwajcarów, dzięki którym osiągnęli taki wielki sukces jako państwo. Po przeczytaniu odczuwa się lekki niedosyt i chęć jeszcze lepszego poznania składników, które stoją za bogactwem tego kraju.
Książkę powinien przeczytać każdy dorosły obywatel, by choć w drobnym stopniu zrozumiał, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za swoje państwo.

Książkę powinien przeczytać każdy dorosły obywatel, by...

Kilkudziesięcio stronicowa książeczka wydana w języku polskim i angielski. Treść podana czytelnikowi w sposób prosty. Autorka bardzo przystępnie z charakteryzowała typowego Szwajcara oraz system polityczny i ekonomiczny w Szwajcarii.

Neoliberalna propaganda napisana jak szkolny bryk -- z wytłuszczeniami i podkreśleniami.

Krotko, zwiezle i na temat. Bardzo szybko i przyjemnie czyte sie te ksiazke. Polecam.

Krótka, ciekawa publikacja, która w bardzo zwięzły sposób przedstawia szwajcarską politykę i źródła bogactwa tego kraju. Dobra dla kogoś kto za bardzo nawet nie wie gdzie Szwajcaria leży lub dla kogoś, kto chce się dowiedzieć czemu nie wiemy kto jest tam prezydentem, czemu nie ma stolicy, czemu jest tak bezpieczna i bogata pomimo bardzo złego położenia, skąd się wzięły stereotypy o Szwajcarach.

Szwajcaria jest obecnie jednym z najbogatszych państw świata. Swój status zawdzięcza mądrej polityce i ustrojowi, które wykształciły przez lata silny i stabilny system ekonomiczno-społeczny. Niniejsza pozycja jest omówieniem funkcjonowania państwa, a sam tytuł "Czy wiesz, dlaczego nie wiesz, kto jest prezydentem Szwajcarii?" jest nawiązaniem do panującej w kraju demokracji bezpośredniej. Demokracja bezpośrednia charakteryzuje się tym, że najwyższą władzę sprawują obywatele, dokonując reform poprzez referenda. Rola polityków ogranicza się jedynie do wprowadzania w życie przegłosowanych decyzji.

Krótko i zwięźle - me gusta.
Sięgnąłem, bo lubię autorkę za jej bloga.
O dziwo, nie znalazłem za wiele jej charakterystycznego stylu, ale to nie szkodzi :)
Dobrze spędzone 2 godziny - tak - Prezydenta Szwajcarii łyka się na raz.

Krótko i zwięźle - me gusta.
Sięgnąłem, bo lubię autorkę za jej bloga.
Dobrze spędzone 2 godziny - tak - Prezydenta Szwajcarii łyka się na raz.

• Szwajcaria
  • Polityka
  • Audiobook - inne

Dodaj cytat z książki Czy wiesz, dlaczego nie wiesz, kto jest prezydentem Szwajcarii?