Notatki z getta łódzkiego 1941-1944

Średnia ocen

4,5 4,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki „Cud, że ręka jeszcze pisze…” / „Ein Wunder, die Hand schreibt noch…“. Świadectwa z łódzkiego getta z materiałami dydaktycznymi dla uczniów i studentów / Zeugnisse aus dem Lodzer Getto mit dem didaktischen Material für Schüler und Studierende Hans-Jürgen Bömelburg, Hilda Stern Cohen, Lucille Eichengreen, Sascha Feuchert, Marek Fogelbaum, Irene Hauser, Bernhard Heilig, Abramek Koplowicz, Monika Kucner, Abraham Łaski, Krystyna Radziszewska, Oskar Rosenfeld, Hela Ryng, Oskar Singer, Simcha Bunim Szajewicz, Józef Zelkowicz, Alice de Buton
Ocena 7,5
„Cud, że ręka ... Hans-Jürgen Bömelbu...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
4,5 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
9
5

Na półkach:

Jestem zawiedziony.
O ile pierwsze kilkadziesiąt stron jest interesujące. To dalej tekst jest coraz mniej czytelny. We wstępie piszą, że tekst źle się przechował, ale nie mówią jak bardzo źle. Utknąłem mnie więcej w okolicy 190 strony. Mniej więcej w połowie reportażu "Tamte straszne dni". Tego momentami się nie da czytać. Tekst jest mocno poszatkowany. Co autor zaczyna pisać o czymś ciekawym, co się wydarzyło na mieście, to nie ma końca tej historii. Bo tekst nieczytelny. I tego jest bardzo dużo.
Np gdy przyjeżdżają Żydzi z Niemiec tekst jest mocno poszatkowany.
Tekst "tamte straszne dni" jest zachowany dość dobrze, ale też nie wolny od ogromnych luk.I to w najciekawszych momentach. W partiach, które opisują co ciekawsze epizody, a nie prozatorskimi.
Oczywiście można się spodziewać, że rękopis nie dotrwa w dobrym stanie aż zostanie odczytany. Ale ten jest w bardzo złym stanie. Z kontekstu nie da się nic wywnioskować. To tak jakby drukowano zdanie, słowo które się zachowało z całej strony. Kto coś z tego zrozumie?
Na szczęście e-book nie był zbyt drogi. Nie polecam.

Jestem zawiedziony.
O ile pierwsze kilkadziesiąt stron jest interesujące. To dalej tekst jest coraz mniej czytelny. We wstępie piszą, że tekst źle się przechował, ale nie mówią jak bardzo źle. Utknąłem mnie więcej w okolicy 190 strony. Mniej więcej w połowie reportażu "Tamte straszne dni". Tego momentami się nie da czytać. Tekst jest mocno poszatkowany. Co autor zaczyna...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    10
  • Przeczytane
    4
  • Teraz czytam
    1
  • Posiadam
    1
  • Mam inne wydanie
    1
  • 2024
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Notatki z getta łódzkiego 1941-1944


Podobne książki

Przeczytaj także