Larista

Okładka książki Larista Melissa Darwood
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Larista
Melissa Darwood Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Wysłannicy (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Wysłannicy (tom 1)
Wydawnictwo Kobiece
2018-06-21
2013-04-04
fantastyka sen miłość od pierwszego wejrzenia

Miłość od pierwszego wejrzenia

Książki Melissy znam już od jakiegoś czasu, i w większości te historie do mnie przemawiają. Jednak czasem zdarzają się i takie jak ta, która nie do końca gra melodię, którą chcę słuchać.

Autorka stworzyła dość długi wstęp, który szczerze trochę mnie zaskoczył. Zwykle początek to nagłe uderzenie, które szybko niknie, jakbyśmy nie do końca go odczuli, ale na więcej trzeba poczekać. Tu trochę zostało to przeciągnięte. Melissa Darwood wrzuciła w swoją książkę sporo ciekawostek, jak choćby coś dla fanów Coca-Coli, informacje tutaj mogą być dla nich zaskoczeniem. Czy też takie ciekawe wzmianki o historii, a nawet o przyrodzie. Bardzo lubię, gdy autorzy chcą w swojej książce przemycić jakąś ważną wiedzę lub uśmiadomić czytelnika w pewnych kwestiach.
Głównym wątkiem książki miała być Larysa i spotkanie w swoim życiu dwóch tajemniczych mężczyzn, gdzie ma mieć problem z wyborem tego właściwego. To moim zdaniem tu się nie udało. Bardzo szybko wybiera tego jednego, a tego drugiego nie ma ochoty w ogóle oglądać, więc tu budowa tego wątku nie wyszła.
Dużo się działo nie zaprzeczę, ale bardziej między bohaterami, niż w ogólnej sytuacji w jakiej się znajdowali. Niestety wiele scen w książce zostało pominiętych, i mamy nagły przeskok z danej sytuacji, do kolejnej ale to pomiędzy gdzieś się zapodziało. To wprowadzało taki chaos, że stałam się mniej uważna, i nie wchłaniałam już tak historii jak na początku.
Mamy dwoje bohaterów, którzy prowadzą w tej historii narracje, ale jednego z nich nie chcę tu przetaczać, bo to będzie spojler. Dlatego powiem, że jedną z nich jest Larysa 18latka, która marzy o prawdziwej miłości, kocha marzyć, rysować, malować i nie miała jeszcze chłopaka, a strasznie jej zależy by kogoś znaleźć. Spotyka na swojej drodze dwóch kandydatów - Gabriela, który z początku wydaje jej się bardzo odpychający i niebezpieczny oraz Daniela, który kusi ją swoim wyglądem, nieprzeciętnym językiem ale coś jednak w nim ją niepokoi. Oboje ukrywają sekret. Jeden z nich jest Guardianem tym dobrym który chroni ludzi przed decyzją nicości, a drugi Tentatorem, czyli tym złym, który namawia ich do skończenia ze swoim życiem. Obaj są odwiecznymi wrogami, żyjącymi już wiele lat.
Zadziwiło mnie to, jak Larysa przekonała się do jednego z nich od tak, jakby wcześniejsze obawy nie istniały, i w zasadzie tak bardzo chce mieć faceta, że w sumie może to rzucić na dalszy plan. Jak to mówią miłość nie wybiera... ale serio? W taki sposób? Autorka w tym przypadku nie postarała się o zbudowanie emocji, które z fascynacji przeradzają się w miłość. To był po prostu nur w głęboką wodę i już.

Larista, to historia podobna do Śpiącej Królewny, którą książę musi obudzić z wiecznego snu. W tym przypadku jest na odwrót i to królewna musi uratować księcia z jego koszmaru. Dziwne sprzeczności w tym co mówili, a co robili były niestety nie do przyjęcia. W szczególności ten przeciągający się moment w którym on chce jej wyznać prawdę, a ona chce ją poznać. Przeciąga się to w nieskończoność, zamiast wyklarować w końcu w któreś z kolei rozmowie na ten temat. Niestety to było tak wkurzające, że cała przyjemność z innych ciekawych sytuacji została przez to przygnieciona i uduszona. Nie odpuszczam jednak, zabiorę się za kolejne dwie części i przekonam się, czy następczynie wypadną jednak lepiej.

Rzygam tęczą...

Taki trochę Zmierzch, tylko nie z wampirami, a jakimiś innymi nadprzyrodzonymi.
Jest banalnie: ładna dziewczyna, w której zakochuje się najprzystojniejszy i najbogatszy gość (który jest dżentelmenem). Oczywiście jest nieśmiertelny, ona jest jego jedną jedyną, na którą czekał całe swoje wielowiekowe życie i przystojniak ma wroga. Ona też jest wyjątkowa, bo jakżeby inaczej i staje się jeszcze bardziej wyjątkowa, żeby było jeszcze bardziej sielankowo.
Książka IDEALNA dla mlodych dziewczyn co życia nie znają i romantyczne marzenia mają.
Przeczytałam w kilka godzin i sięgam po drugi tom, bo ciekawi mnie, czy może tam coś mnie zaskoczy, czy będzie to drugi tom Zmierzchu i czy Zuza też zobaczy błysk światła i usłyszy głos, żeby słodki team był kompletny...

Rzygam tęczą...

Taki trochę Zmierzch, tylko nie z wampirami, a jakimiś innymi nadprzyrodzonymi.

Nie mogę powiedzieć, że to opowieść bez wad, bo jest kilka wątków które uważam za nie wyjaśnione właściwie. Mamy też wątek romantyczny, który zdecydowanie zbyt szybko pędzi jak na mój gust.

Pomimo tych kilku wad jednak książkę oceniam pozytywnie. To zdecydowanie tytuł dla starszej młodzieży bo jest kilka pikantniejszych scen, ale nie na tyle by określić te pozycję "wyłącznie dla dorosłych". Bardzo podoba mi się pomysł samych wysłanników, który jest rozpisany ciekawie i klarownie ale na tyle rozciągnięty w czasie, żeby dać czytelnikowi szansę na własne domysły i teorie. Fajnym zabiegiem też są dwie perspektywy co pozwala nam poznać myśli i uczucia obu kluczowych bohaterów.

Chętnie sięgnę po kontynuację.

Daję 5 gwiazdek, bo jako powieść młodzieżowa książka jest całkiem zgrabna, historia zwarta, a jezyk pozwalający na szybkie wchłanianie opowieści.
Jednak.... Cóż to była za żenada! Doświadczony mężczyzna postępujący jak nastolatek, nastolatka zachowująca się jak dorosła i świat ponadzmysłowy tak spłycony, że aż raził. Najbardziej jednak martwi mnie fakt wyprowadzania zamętu w młodych umysłach poprzez nieuprawnione wycieczki na grunt moralności, wiary i religii. Autorka chyba się zagalopowała prowadząc wykłady z zakresu historii kościoła, znaczenia religii i prawd wiary.

Larysa ma osiemnaście lat i wierzy, że gdzieś tam na świecie jest jej druga połówka. W odstępie kilku dni poznaje dwóch chłopaków, a jej życie zmienia się diametralnie. Kogo wybierze? Daniela czy Gabriela? W książce tej odnajdziesz miłość, walkę dobra ze złem, przyjaźń, oddanie i pokusy. Niesamowita historia, która nas porywa i dostarcza wielu emocji. Polecam bardzo!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kupiłam bo skusiło mnie wydanie z barwionymi brzegami i opis z tyłu książki. Fajne dla nastolatków ale mnie nie wciągnęła.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Sama historia nie jest jakoś bardzo wciągająca, ale szybko się czyta. Nie czułam jakoś chemii między głównymi bohaterami.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Młodzieżówka z nutką fantasy. Lekka z humorem.

Młodzieżówka z nutką fantasy. Lekka z humorem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Początek zapowiadał świetną przygodę, pytań było sporo kim jest Gabriel, kim są Guardianie, Daniel itp. Chęć poznania tych tajemnic pchnęła mnie do czytania dalej, dalej aż w końcu skończyłem 1 tom.
Po zakończeniu 1 co mi się nasuwa, to kopia Zmierzchu, go znam tylko z filmów w których niezbyt cenię bo pomijając marne love story, wiele innych rzeczy mnie irytowało.
W Wysłannikach nie jest inaczej, na 1 plan to love story i... dość mocno pikantne sceny łóżkowe, które można spokojnie podpiąć pod gatunek erotyczny.
Główna bohaterka Larysa, dla mnie to rozkapryszona dziewucha która sama nie wie czego chce, i sama pcha się w kłopoty jak głupiutka bohaterka Zmierzchu xD
Zakończenie mnie rozczarowało, liczyłem na trochę akcji, a tyle jej co kot napłakał było, mam nadzieję ze w pozostałych 2 tomach będzie się więcej działo.

W...

Ta książka nie miała żadnego sensu i nie czerpałam z niej żadnej przyjemności. Ani językowo, ani fabularnie nie da się w niej znaleźć niczego ciekawego. Instant love, zero chemii ani napięcia, światotwórstwo równie ubogie, no nie wyciągnę tutaj nic na dwie gwiazdki. Nie polecam.

Video

Video