Bezpardonowy Innowator

Okładka książki Bezpardonowy Innowator Maciej Cieślak, Danuta Sowińska
Okładka książki Bezpardonowy Innowator
Maciej CieślakDanuta Sowińska Wydawnictwo: Instytut Rozwoju Innowacji Cykl: Zarządzanie innowacją w sześciu wymiarach (tom 1) biznes, finanse
biznes, finanse
Zarządzanie innowacją w sześciu wymiarach (tom 1)
Instytut Rozwoju Innowacji
2018-05-14
2018-05-14
innowacja biznes rozwój

Książka, która otwiera umysły i zamyka kompleksy. Wszystko jest w głowie, innowacja jest w każdym z nas bo każdy jest inny, każdy z nas jest innowacją. Myślenie typu nic nie zrobię bo wszystko już wymyślono jest błędem. Dziękuję autorom za otworzenie horyzontów, temat niby trudny ale przedstawiony w taki sposób, aby indywidualna interpretacja pozwalała na jasny pogląd do tego co możemy zrobić by stworzyć innowację, powiem tak "mistrzostwo świata". Dziękuję autorom za wspaniałą wiedzę, która odmieniła wiele by być w miejscu, w którym jestem ....

Miałam okazję otrzymać tę książkę w ramach prezentu. Już po przeczytaniu zaledwie kilku stron wiedziałam, że to wyjątkowo dobra pozycja! Dlaczego? Przede wszystkim jest to praktyczna, rzetelna i esencjonalna wiedza przekazana w sposób lekki, dostosowany do szerokiego grona odbiorców, co niestety zdarza się bardzo rzadko 😉. Bardzo polecam wszystkim tym, którzy chcą dowiedzieć się czym tak naprawdę jest innowacja oraz jak nią zarządzać lub po prostu swoją przyszłość wiążą z szeroko rozumianym biznesem! Książka ta nie ma tysięcy zbędnych stron, a mimo to znajdziemy w niej wszystko co niezbędne, żeby stać się niemalże ekspertem w tej dziedzinie! Myślę, że bez większego zastanowienia mogę ocenić te dzieło następująco - daję 10/10! 🙂

Jestem sceptycznie nastawiona do wszelkiego rodzaju poradników biznesowych i raczej omijam tego typu pozycje. Tym razem jednak się przełamałam. Dlaczego?
Przede wszystkim autorzy "Bezpardonowego" to dwójka młodych, wykształconych specjalistów z mojego rodzinnego Trójmiasta. Twarze jeszcze nierozpoznawalne, więc na nazwiska "nie poleciałam". To, co mnie uderzyło podczas lektury to pełen profesjonalizm z jakim została napisana. Nie ma tu grafomaństwa, uwielbienia dla samego siebie, tylko rzetelna wiedza przekazana w lekki sposób. Od pierwszych stron widać, iż autorzy wiedzieli co piszą. Widać również radość, z jaką chcieli podzielić się tą wiedzą ze światem.
O czym jest "Bezpardonowy Innowator"?
Według Jarka Łojewskiego z dobraporazka.pl, książka ta "opisuje narzędzia i postawy, które pomogą Ci w kreowaniu oryginalnych rozwiązań [...] Pozwoli uniknąć błędów przy projektowaniu czy realizowaniu innowacyjnych pomysłów". W skrócie: "Bezpardonowy Innowator" traktuje o... innowacji! W dzisiejszych czasach jest to wyświechtane słowo, używane niemal codziennie przez największe światowe koncerny. Ale czym tak naprawdę jest owa innowacja? Jakie warunki musi spełniać produkt, by być "innowacyjnym"? I przede wszystkim co zrobić, by projekt, nad którym pracujemy nie okazał się fiaskiem. Pytania na te odpowiedzi można znaleźć sięgając po omawiana pozycję.
Jednym z największych atutów tej książki jest to, że przekazuje ona nieznaną praktycznie w Polsce wiedzę o "sześciu obszarach innowacji", a w zasadzie o pierwszym obszarze czyli o obszarze "indywidualnym". Co oznacza ten termin? Zapraszam do lektury :)
"Bezpardonowego" można śmiało polecić osobom, którym bliskie są nowinki biznesowe, ale również czytelnikom, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie. Na pochwałę zasługuje również wydanie: twarda, solidna okładka, bardzo dobra redakcja. Jednym słowem: udany debiut!
Ode mnie 9/10.

Sceptycznie podchodziłam do kolejnej książki o rozwoju ale szczerze polecam, raz że wciąga i chce się więcej, więcej... Dwa nakręca do działania by być twórczym!!
PS wymaga skupienia!

PS wymaga skupienia!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Dobre, bo polskie

Dodaj cytat z książki Bezpardonowy Innowator