Dbaj o siebie

2018-05-23
Katarzyna Skarżyńska
psychologia motywacja dobre samopoczucie

Okładka książki Rytuały na co dzień Nadia Narain, Katia Narain-Philips
Rytuały na co ... Nadia Narain, Katia...

Polecam na maxa.
Pamiętaj, że to Ty jesteś na pierwszym miejscu.
Najpierw zadbaj o siebie

Polecam na maxa.
Pamiętaj, że to Ty jesteś na pierwszym miejscu.
Najpierw zadbaj o siebie

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niby nic nowego, ale zawsze miło jest się podbudować. Wzięłam poradnik na wakacje i jego lektura była dla mnie dobrym dopełnieniem spędzania wolnego czasu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Dbaj o siebie" to książka, którą całkiem przyjemnie się czyta. Kiedyś nie lubiłam poradników teraz czasami sięgam po tego typu pozycje. Dają mi nowe pomysły i przypominają o pewnych rzeczy które czasami umykają. Książka podzielona jest na pięć części: miłość, nadzieja, spokój, radość, światło. W książce znajdziecie oprócz porad takich typowo duchowych kilka ciekawych przepisów. Ja skorzystałam z przepisu a właściwie sposobu parzenia zielonej herbaty na zimno. Świetny pomysł na upalne dni.

Kochani, "Dbaj o siebie" jest książką poświęconą szczególnie dla ludzi, którzy zatracają wartość swojej osoby i szczęścia na rzecz milionów codziennych spraw. Jestem nią zachwycona, ponieważ dzięki niej zakodowałam głęboko w sobie wartości, jakie rzekomo znałam, a jednak byłam od nich daleko. Jest to zdecydowanie pozycja dla osób w każdym wieku i idealny prezent dla najbliższych. Osobiście poleciłabym ją każdemu. Dużym plusem jest prześliczna oprawa książki, która dodaje treści cudownego uroku, jednym słowem, aż chce się czytać. Wiadomości są przedstawione bardzo zrozumiale, lekko się je czyta i nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie, ale czytając "Dbaj o siebie" ogarniał mnie wewnętrznie troskliwy spokój, który namawiał do zaopiekowania się w końcu sobą. Jestem nią zauroczona i zapewne nie raz jeszcze będzie przeze mnie wykorzystywana :) <3

Książka zrobiła na mnie dobre wrażenie, trafiła idealnie w moment próby delikatnego wyjścia z mroku... Ładnie wydana, szybko się czyta typowy a jednak nietypowy poradnik jakich w obecnej epoce wiele.... Po prostu dla takich kobitek jak ja które same nie wiedzą czego chcą i jak sobie radzić.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na pewno będę powracać do lektury. To bardzo fajna i bogata w moje klimaty książka, a jej wydanie już sprawia, że czuję się dopieszczona!

Cuuudowna, polecam gorąco

Cuuudowna, polecam gorąco

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo nie lubię takich książek, to po prostu oczywista oczywistość, wydrukowana na lśniącym papierze i okraszona ciekawymi zdjęciami. No, jeśli ktoś się interesuje, bo dla mnie to zwykłe zdjęcia, nawet nie zwracałam na nie uwagi. Dodatkowo powrzucane są tu przepisy, a ja... nie gotuję, więc no nie trafili.
Skąd aż 3 gwiazdki? W mojej klasyfikacji to kolejna książka z serii "totalna strata czasu", ale przynajmniej porady w niej zawarte nie są krzywdzące, w dużej mierze mają sens i jeszcze nie doszukałam się błędów stylistycznych.

Jest to niewątpliwe coachingowe... tzn. coachingowa "treść", żeby wulgaryzmu nie użyć. Dla mnie to są banialuki, po co takie rozdzialiki typu "kiedy nie możesz zasnąć", kiedy nie możesz zasnąć wpisujesz frazę w Google i masz ten sam efekt. Tak jest dokładnie z całą resztą tego wydawnictwa, bądź dla siebie dobra, chodź spać wcześniej, medytuj, uprawiaj jogę, nie oglądaj ogłupiającej telewizji (no dobrze, w zasadzie się zgadzam, ale dlaczego autorka proponuje "poczytaj czasopismo", o ile nie chodziło jej o naukowe czasopismo, to nie wiem w czym prasa kobieca miałaby być inna od telewizji?). Są też niedorzeczne porady w stylu "celebruj posiłki, nie jedz ich przed komputerem", zastanawiam się... dlaczego nie? Dla mnie jedzenie to tylko jedzenie i nic z niego więcej nie wynika, za prosta i pusta czynność, żebym ją miała celebrować.

Niczego się nie dowiedziałam, irytowałam się jak zawsze przy tego typu wydawnictwach. Słońce jest żółte, morze niebieskie, trawa zielona, a książka nie najlepsza.

Skąd aż 3 gwiazdki? W mojej klasyfikacji to kolejna książka z serii...

To książka, którą powinno się sprezentować każdej bliskiej sercu kobiecie. Nie dość, że wydanie jest cudowne, twarda oprawa, zakładka, śliskie kartki, cudowne zdjęcia... Ale treść! W pięciu częściach pokazuje jak być dla siebie dobrym, jak w sposób łagodny postępować ze sobą, jak się siebie nauczyć, jak emitować swoim wewnętrznym światłem. Na prawdę serdecznie polecam! ❤️🙏📚

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Dbaj o siebie " jest poradnikiem, w którym znajdziesz wiele ciekawych i inspirujących pomysłów czy wskazówek, dzięki którym zdołasz zmienić swoje dotychczasowe życie.
Autorki, na podstawie własnych doświadczeń, stworzyły książkę, w której każda dodała coś od siebie. Z pewnością rady, którymi postanowiły się z nami podzielić, staną się nawykami czy celami, które będziemy chcieli zrealizować w nadchodzącym czasie.
Uważam, że każdy, któremu nie podoba się swoje dotychczasowe życie, powinien sięgnąć i przeczytać tą pozycję. Jest tu wiele prawd o dzisiejszych czasach, ludziach czy funkcjonowaniu ich w społeczeństwie i mediach społecznościowych, dzięki którym, czytelnik będzie mógł uświadomić sobie jak wiele czasu poświęca czy marnuje na przesiadywaniu w internecie, co wiążę się również z jego obecną pozycją i samopoczuciem.
Autorki z pewnością naświetlą błędy, które popełniamy w dzisiejszych czasach i powiedzą jak ich unikać.
Ponadto w książce znajdziemy ciekawe i fajne przepisy kulinarne, które na pewno wielu z was przypadną do gustu.

Ta pozycja nie jest może jednym z najlepszych poradników, jednak "Dbaj o siebie" to dobry początek, by zacząć nowy, lepszy start.

• Poradniki
  • Rozwój osobisty
  • Zdrowie
  • Przeczytane w 2019

Dodaj cytat z książki Dbaj o siebie