100 najlepszych rysunków

Okładka książki 100 najlepszych rysunków Andrzej Mleczko
Okładka książki 100 najlepszych rysunków
Andrzej Mleczko Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry satyra
satyra
Wydawnictwo Iskry
2017-01-01
2017-01-01
komiks Andrzej Mleczko ilustracje album

Okładka książki Pamiętam ten smak. Ulubione przepisy i wspomnienia znanych osób Wojciech Adamczyk, Artur Barciś, Grażyna Barszczewska, Stan Borys, Zofia Czerwińska, Zbigniew Darasz, Dariusz Domański, Jacek Fedorowicz, Bogdan Gancarz, Jerzy Jakubowicz (lekarz), Zygmunt Konieczny, Małgorzata Kożuchowska, Marta Lipińska, Olgierd Łukaszewicz, Alicja Majewska, Grażyna Marzec, Krzysztof Materna, Andrzej Mleczko, Anna Nehrebecka, Wojciech Nowak (lekarz), Wiesław Ochman, Jurek Owsiak, Radosław Piwowarski, Rudi Schuberth, Andrzej Sikorowski, Andrzej Stelmach (lekarz), Danuta Szaflarska, Beata Tadla, Adolf Weltchek, Zbigniew Wodecki, Magdalena Wójcik (aktorka), Wojciech Wysocki (aktor), Jacek Zieliński (muzyk), praca zbiorowa
Pamiętam ten s... Wojciech Adamczyk, ...
Okładka książki 25 lat emocji Mariusz Cieślik, Renata Dolińska, Aga Kozak, Andrzej Mleczko, Nina Terentiew, Katarzyna Wajda (dziennikarka)
25 lat emocji Mariusz Cieślik, Re...

Oczywiście widywałam rysunki MLECZKO - trudno, bym nie widziała, bo to niezwykle popularny artysta. Potrafi w prostym obrazie przemycić sporo treści i robi to zazwyczaj z dużym poczuciem humoru. To bardzo lubiany twórca, który podbił serca swoich odbiorców - chciałam więc sięgnąć po coś większego, po 100 NAJLEPSZYCH RYSUNKÓW, bo jak sam MLECZKO napisał, rankingi są ostatnio w modzie.
Jak to bywa w przypadku takich zbiorów prac, jedne mi się podobały bardziej, a inne mniej. Są takie, które absolutnie mnie urzekły, jak np. scena z żółwiami i znokautowanym słoniem, lub - Ja nie żyję. A co u ciebie?, ale świetnych rysunków jest cała masa i można by tak wyliczać... może nie do stu, ale lista tego, co mi się podobało, jest długa.
Jednak nie wszystkie mi się podobały. Czasem nie czułam tego poczucia humoru i nie chodzi mi tu o żarty, że się tak wyrażę "z podtekstem", bo one akurat były śmieszne. Po prostu niektóre z obrazków są skierowane do bardzo konkretnego odbiorcy, który podziela poglądy i sposób myślenia Andrzeja Mleczko. On jest zwyczajnie bardzo zaangażowany ideologicznie, a to nie musi się każdemu podobać i może odbierać frajdę i psuć "humor".
O stylu tego rysownika można powiedzieć dwa słowa. Pierwsze : oszczędny. Drugie: konkretny. Wydaje mi się, że to dobrze oddaje charakter jego twórczości. Oszczędna i konkretna i dlatego szybko rozpoznawalna i zrozumiała dla ludu. Są to rysunki na modłę The New Yorker Humor & Cartoons.
Każdy, kto interesuje się tego typu twórczością, raczej na pewno sięgnie po coś Mleczko - to naturalny wybór, bo popularny. 100 NAJLEPSZYCH RYSUNKÓW będzie idealną pozycją, bo prezentuje pełen zakres dokonań tego twórcy, jest to oczywiście tylko wybór dzieł, ale trafny i oddający charakter pracy artysty.
Książka została świetnie wydana. Ma bardzo dobry format, wygodna, rysunki są na eleganckim papierze, okładka jest twarda - super. Dla miłośników Humor & Cartoons w sam raz.

krótko i na temat
6/10
Wydawnictwo Iskry

Najlepsze z najlepszych. :)

Najlepsze z najlepszych. :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Komiks
  • Groteska, satyra
  • __Poczekalnia humor
  • Satyra
  • Śmiech to zdrowie
  • Na wesoło

Dodaj cytat z książki 100 najlepszych rysunków