Zwierzyniec. Okazy wybrane

Okładka książki Zwierzyniec. Okazy wybrane Maciej Byliniak
Okładka książki Zwierzyniec. Okazy wybrane
Maciej Byliniak Wydawnictwo: Dwie Siostry, Międzynarodowe Centrum Kultury albumy
albumy
Dwie Siostry, Międzynarodowe Centrum Kultury
2018-10-15
2018-10-15
Ewa Stiasny

Okładka książki Co z ciebie wyrośnie? Maciej Byliniak, Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Co z ciebie wy... Maciej Byliniak, Al...

Jestem zachwycony tą pomysłową, mądrą i piękną książką. Dla całej rodziny.

Jestem zachwycony tą pomysłową, mądrą i piękną książką. Dla całej rodziny.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Album w którym umieszczono ponad 200 dzieł sztuki szeroko pojętej - obrazy, rzeźby, hafty, wycinanki i inne obiekty rzemiosła artystycznego polskich artystów z ostatnich kilku stuleci. Wszystkie one przedstawiają przeróżne zwierzęta.

Niestety żadna z prac nie posiada podpisu odnośnie tego kto jest autorem danego dzieła. Wszystkie znajdują się w książce dopiero na samym końcu w postaci długiej listy. Na prawdę niewygodne jest ciągle wertować i sprawdzać każdą pracę - wydaje mi się, że mało komu by się to chciało.
Drugi minus to tekst, który czasem wydał mi się bez sensu - taki "od czapy"

Mimo wad całość uważam za bardzo przyjemną i piękną wizualnie. I gdyby się zastanowić, to człowiek doszedł by do wniosków, że tak na prawdę na tę książkę nie ma granic wiekowych. To obcowanie nie nie tylko ze sztuką ale również światem zwierząt.
Kto wie?
Może dzięki niej dostrzeżesz, że ile zwierząt skrywa się dookoła siebie np. w kamieniczce lub zwykłej uliczce.

Przepiękne wydany zbiór dzieł polskich artystów, a to wszystko okraszone świetnymi wierszykami i opowiadaniami. "Zwierzyniec" przypadnie do gustu nie tylko młodszym czytelnikom. Moja córka uwielbia oglądać ilustracje, ale również Ja sama chętnie sięgam z nią po tę pozycję.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W zasadzie dałoby się całość przeczytać w pół godziny, ale celowo przeciągnęliśmy lekturę na trzy wieczory, żeby przedłużyć sobie frajdę obcowania z tym cacuszkiem. Jaka to przyjemna w "obsłudze" książka! Poręczna, pięknie wydana, z raz to dowcipnymi, innymi razem melancholijnymi tekścikami; zilustrowana niesamowitym wyborem zwierzaków uwiecznionych w polskich działach sztuki (czasem użytkowej) = całość poruszająca i nie pozostawiająca czytelnika obojętnym.
S. podczas czytania często wydawał okrzyki zdziwienia lub zachwytu: "Ale to fajne!"
Polecam!

Co tu dużo gadać – ta książka to dla mnie zupełna bomba! Oprawa graficzna, w której mamy rzeźby, obrazy, rysunki, ryciny i wiele innych zdjęć dekoruje praktycznie każdą jedną stronę. Coś wspaniałego dla małego i dużego. Tekst, który jest tutaj zamieszczony jest [pisany wierszem co dodatkowo jest przyjemne w odbiorze 🙂 To nie jest poradnik, ani żadna książka geograficzna. To kawał polskiej kultury w całej swojej okazałości! Piękna, w twardej oprawie i z poczuciem humoru.

Czy można chcieć coś więcej? 🙂

Przepiękna książka poświęcona zwierzętom w sztuce. Bardzo fajny pomysł rewelacyjnie wykonany! Dobry rozmiar, papier, wydruk. Czego chcieć więcej? Zdjęcia ze środka już na blogu: http://ciutwiecej.pl/2018/11/ksiazka-zwierzyniec/

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ksiązka CUDO! Brawo Międzynarodowe Centrum Kultury za pomysł, wpsnaiale wykonanie i super teksty. Idealna do czytania dla dzici! Ale sama tez chetnie i z b. duza przyjemnoscią przczytałam ja!!!

• Dla dzieci
  • Samodzielne