Nela i wyprawa do serca dżungli

Okładka książki Nela i wyprawa do serca dżungli Nela
Okładka książki Nela i wyprawa do serca dżungli
Nela Wydawnictwo: Burda Media Polska Sp. z o.o. Cykl: Nela mała reporterka (tom 12) Seria: Podróże Neli literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Nela mała reporterka (tom 12)
Podróże Neli
Burda Media Polska Sp. z o.o.
2018-12-14
2018-12-14
Nela podróże

Okładka książki Zew padliny Tomasz Samojlik, Adam Wajrak
Zew padliny Tomasz Samojlik, Ad...
Okładka książki Mikołajek. Jak to się zaczęło René Goscinny, Jean-Jacques Sempé
Mikołajek. Jak... René Goscinny, Jean...
Okładka książki Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy Małgorzata Piątkowska, Monika Utnik
Po ciemku, czy... Małgorzata Piątkows...

I love the whole series (polski : Kocham całą serię)
I would like to have all the books (polski : Chciałabym mieć wszystkie książki)
And be Nella (polski : I być Nellą)
And have the latest books (polski : Oraz mieć najnowsze książki)

I love the whole series (polski : Kocham całą serię)
I would like to have all the books (polski : Chciałabym mieć wszystkie książki)
And be Nella (polski : I być Nellą)
And have the latest books (polski : Oraz mieć najnowsze książki)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Spotkanie z "łowcami głów" i inne historie z dżungli. Książka pobudza ciekawość świata, uczy różnych ciekawostek, pakowania się na wyprawę:) informacji o świecie ale też szacunku dla inności. Całość uzupełniają kody QR, które po zeskanowaniu pokazują krótkie fragmenty filmów z wyprawy.

Na półkach: , , , , , ,

Książka opisuje jedną przygodę Neli w dżungli Borneo, wraz z opisem jej przygotowań, oczekiwań, jak i jej dokładnego przebiegu. Konwencja w dalszym ciągu jest niezwykle ciekawa nawet dla najmłodszych czytelników i pobudza ciekawość świata, zarówno w zakresie wspaniałości przyrody, jak i mało znanych kultur.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tą, jak i inne książki z serii polecam wszystkim rodzicom, którzy chcą zaciekawić swoje dzieciaki światem przyrody i różnych kultur.
W swojej 12. książce Nela zabiera nas w głąb borneńskiej dżungli, w której spędza 3 dni wśród plemion Dajaków nazywanych również Łowcami Głów. Zamieszkuje ona w ich wiosce, towarzysząc im w codziennych czynnościach jak gotowanie, wyprawa do dżungli po jedzenie czy udział w rytuałach. Dzięki książce poznamy również nietypowe zwierzęta wyspy jak słoń i nosorożec karłowaty czy jeżozwierz. Dowiemy się również, że mieszkańcy wyspy wiele swoich decyzji uzależniali od zachowania zwierząt takich jak jastrzębie, ptaki deszczowe cywety oraz dzioborożce. Poznamy ich przesądy oraz specjalnego wysłannika, który na podstawie zachowania zwierząt podejmował decyzję o nowej uprawie ryżu. Nela pokazuje również XIX- wieczne ryciny podróżników odwiedzających wyspę. Książka jest bogato ilustrowana oraz pełna tematycznych fotografii.

Nela i wyprawa do serca dżungli to już dwunasta książka młodej podróżniczki, która tym razem skupia się na jednym obszarze, a dokładnie wyspie Borneo. Dzięki wznowieniu książka została wzbogacona o kody QR, które przeniosą czytelnika na zupełnie inny poziom wspólnego podróżowania z Nelą.

Książka Nela i wyprawa do serca dżungli podzielona została na cztery części: Tajemniczy mieszkańcy Borneo, Trzy noce u łowców głów, Piknik w dżungli, Trzeci dzień. Próba wojownika.

Tym razem cała książka poświęcona jest wyspie Borneo i zapewne na jej temat można by zrobić jeszcze niejedną książkę. Nela wyrusza na wyprawę śladami podróżnika, który dotarł do łowców głów i opisywał ich zwyczaje, wierzenia, przesądy. Jednak zanim i my dotrzemy razem z Nelą, czeka nas lekcja przyrody, a dokładnie dowiemy się nieco więcej o słoniach karłowatych i małych nosorożcach. Dorosły samiec słonia borneańskiego mierzy do dwóch i pół metra wysokości. Są to najmniejsze słonie i można je spotkać tylko w północnej części Borneo. Natomiast nosorożce karłowate to także najmniejsze nosorożce, a do tego nieco włochate.

Łowcy głów to plemię Dajaków, które wierzy w przepowiednie i mowę zwierząt. Wojny pomiędzy plemionami przysporzyły im tytułu łowców głów. Dziś wspólnota wiejska składa się z kilkudziesięciu rodzin, które kierowane są przez wodza. Domy zazwyczaj budowane są na palach ze względu bezpieczeństwa, wszak jesteśmy w środku tropikalnej dżungli.

W książce nie brakuje również wątków kulinarnych, gdzie bohaterka ukazuje nam najróżniejsze owoce, warzywa i kwiaty, które można spotkać na Borneo.

Książki z serii Nela Mała Reporterka napisane są w bardzo przystępny sposób, treść jest zrozumiała i zaciekawi nie tylko dziecko, ale i dorosłego. Zdjęcia, kody QR, rysunki Neli urozmaicają strony jej książek, przez co są niepowtarzalne i wyjątkowe.

Książka Nela i wyprawa do serca dżungli podzielona została na cztery części:...

Świetna, ciekawa i przystępna. Jako rodzic czytałam ją z wielkim zainteresowaniem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna książka. Dzieci były zachwycone.

Świetna książka. Dzieci były zachwycone.

bardzo interesująca

bardzo interesująca

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fajna książka. Szybko się czyta. Ładne zdjęcia.

Fajna książka. Szybko się czyta. Ładne zdjęcia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Deczko nudnawa, ale może być.

Deczko nudnawa, ale może być.

• Dzieci
  • Podróżnicze
  • Reportaż

Dodaj cytat z książki Nela i wyprawa do serca dżungli