Dogonić miłość

Okładka książki Dogonić miłość Anna Sakowicz
Okładka książki Dogonić miłość
Anna Sakowicz Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Plan Agaty (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Plan Agaty (tom 2)
Edipresse
2019-04-24
2019-04-24

I znów wspaniale spędziłam czas w towarzystwie Agaty i Poli. Ich perypetie życiowe mocno wkręciły mnie. W tej książce bardzo pięknie jest przedstawiona postawa rodzinna. Na takiej przyjaźni siostrzanej, rodzicielskiej, koleżeńskiej warto się wzorować.

Czytałam część drugą i miałam wrażenie, że słucham opowieści mojej dobrej znajomej. Polecam.

Powtarzam moją opinię z pierwszej części bo tu bez zmian:"Opowieść typu "z życia wzięte"ze znanej strony internetowej. Audiobook czytany przez Gabrielę Całun przyjemnie się słucha. Ładny styl ale trochę nudne. Nie ma tu ciekawej intrygi i tempa. Średnie. "

Dalsze losy sióstr,ciekawie i super napisała Pani Anna Sakowicz tą historię życiową,wspaniałą.
Czytało się miło,wzruszyłam się czytając tę lekturę.
Zachwyciła mnie,oddała mi wiele świetnych,pozytywnych emocji,wzruszeń było też,wywołała uśmiech na mej twarzy,świetnie się bawiłam przy książce z zapartym tchem przeczytana.
Przepiękna,ciepła i pogodna książka.

Czytało się miło,wzruszyłam się czytając tę lekturę.
Przepiękna,ciepła i pogodna książka.

1986

Kontynuacja losów Agaty i Poli. Wiele w ich życiu się zmienia. Plan, który Agata postanowiła realizować kilka miesięcy temu, wspaniale się realizuje. Jest w ciąży, i czeka na malucha. Co prawda ma pewne problemy z mężczyznami, a szczególnie irytuje ją przyszły ojciec maleństwa.
Powodzi się młodszej z sióstr, Poli. Zakochuje się powoli i buduje swoją niezależność.
Siostrom towarzyszy zwariowana rodzinka.
Ta książka wzbudza uśmiech, świetna na letnie popołudnie!

Siostrom...

Kolejne losy dwóch sióstr. Tak jak pisałam o pierwszym tomie, podoba i się sposób pokazania problemu osób z niepełnosprawnością. Chociaż nie wszystko tak można załatwić. Z przyjemnością sięgnę po trzeci tom, jak go kupię lub wypożyczę.

W Dogonić miłość poznajemy dalsze losy Agaty i Poli.
Agata jest w ciąży z byłym chłopakiem Emilem. Przeżywamy jej życie codzienne, jej rozterki i radości związane z ciążą. Siostry dalej wspierają się w trudnych i szczęśliwych chwilach.
Pola postanawia usamodzielnić się, kupuje mieszkanie, poznaje policjanta Sławka i angażuje się w ten związek.
W książce wiele szalonych wątków, które śmieszą czytelnika, ale również sytuacje "mrożące krew w żyłach" :)
Autorka lekko prowadzi nas przez fabułę. To miło spędzony czas z dziewczynami i ich przygodami.
Zakończenie nie zaskoczyło mnie :) Pojawia się Tymon i Emil oświadczający się Agacie. Jestem bardzo ciekawa co z tego jeszcze się "urodzi" :)

W Dogonić miłość poznajemy dalsze losy Agaty i Poli.
W książce wiele szalonych...

Oj co to są za siostry z nimi nie sposób się nudzić i chociaż wyraźnie widać że trochę poważniej podchodzą do życia to nie brak im polotu.
Bardzo bardzo bardzo dobra książka,ile w niej mądrości i życiowej wiedzy. Widać że autorka wie o czym pisze a przeżycia bohaterów są tak realistyczne że wręcz namacalne.
Fajnie że Poli w końcu się układa w sprawach sercowych a Agata również dostrzegła kto jest dla niej najważniejszy.
Super książka już nie mogę doczekać się kiedy przeczytam kolejną część.

Fajnie że Poli w końcu się układa w sprawach sercowych a Agata...

To musiało się tak skoczyć ! :) Ciepła i przyjemna powieść.

To musiało się tak skoczyć ! :) Ciepła i przyjemna powieść.

Agata po pijanej i namiętnej nocy ze swoim kiedyś nudnym eks, Emilem, przygotowuje się do roli matki. W roli przyszłego ojca musi go zaakceptować, ale czy rzeczywiście to jej wystarczy? Tymczasem Pola wyprowadza się od rodziców na swoje i całkiem dla siebie nieoczekiwanie znajduje prawdziwą miłość. I to z kim, z policjantem imieniem Sławek, który niedawno został wezwany do demolki samochodu przez dwie dziewczyny na inwalidzkich wózkach.

Są nowe fakty społeczno-obyczajowe związane z życiem niepełnosprawnych, jest udana relacja z przebiegu ciąży i porodu i ta sama fajna, ciepła atmosfera, choć, niestety, jest nieco mniej humorystycznych sytuacji i dialogów niż w pierwszym tomie.

Szkoda, że tradycyjny wydawca książek Anny Sakowicz, Edipresse, też przepuszcza kuriozalne niedoróbki składu komputerowego ebooka. Przykład:
„Westchnęła, nacis-kając czerwoną słuchawkę”.

• Przeczytane 2019

Dodaj cytat z książki Dogonić miłość