osobne * separate

IBIS
2019-01-01
2019-01-01
9788373582071
Katarzyna zwolska-płusa UNESCO Award World Poetry Day separate osobne Artur Komoter

Jak zwykle u Zwolskiej-Płusy najbardziej zdumiewa siła jej przekazu, umiejętność wykorzystania wszystkich narzędzi, które są pod ręką – elementów (pop)kultury, leksyki, rekwizytów życia codziennego. Jednak wszelkie te metafory czy porównania to taka trochę przykrywka, bo i nieco żartobliwe, czasem sarkastyczne. Dopiero gdy wnikniemy wewnątrz wiersza, zrozumiemy te wszystkie liryczne sztuczki, emocjonalny ładunek się zdetonuje. A trzeba zaznaczyć, że autorka „Vesica piscis” nie oszczędza czytelnika. Tu nie ma żadnej kokieterii, ubierania brudnego w odświętną koszulę.

Więcej: http://dajprzeczytac.blogspot.com/2019/07/osobne-katarzyna-zwolska-pusa.html

Kolejna książka poetki z Częstochowy, którą warto
przeczytać. W tym dwujęzycznym tomie znajdziemy
wiele tekstów, momentami bardzo osobistych.
Pojawiają się charakterystyczne już dla jej
twórczości tematy: przemijanie, śmierć,
utrata kogoś bliskiego, ale też różne
aspekty kobiecości, czy role kobiet.
To wszystko na plus, jest to zbiór
mający jakiś wspólny rdzeń. Szkoda tylko,
że wydawca nie zrobił redakcji.

Bardzo dobra poezja, polecam.

Kolejna książka poetki z Częstochowy, którą warto
przeczytać. W tym dwujęzycznym tomie znajdziemy
wiele tekstów, momentami bardzo osobistych.
Pojawiają się charakterystyczne już dla jej
twórczości tematy: przemijanie, śmierć,
utrata kogoś bliskiego, ale też różne
aspekty kobiecości, czy role kobiet.
To wszystko na plus, jest to zbiór
mający jakiś wspólny rdzeń....

• Poezja

Dodaj cytat z książki osobne * separate