Zdolny do wszystkiego

2019-12-12

Cienkie

Cienkie

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na pewno miała potencjał, niestety nie został wykorzystany przez autora.
Z książki na pewno przydatne było przypomnienie dotyczące filtrów google, jak np ::pdf file. Od razu pojawia się myśl, że faktycznie sprawne wyszukiwanie informacji jest w cenie, i fantastycznie, że autor nie pomija i takich zagadnień. Niestety, odniosłem wrażenie, że przez ilość poruszonych kwestii i tematów, nie zostały one zgłębione na tyle, żeby wniosły coś nowego w tym temacie, jak choćby zestawienie 2 CV wraz z opisem czemu tę osobę przyjęto do pracy, a drugiej nie, niewiele wnosi.

Książkę czyta się przyjemnie, jest ładnie zaprojektowana graficznie a struktura poszczególnych rozdziałów przemyślana. Jest kilka porad oraz informacji które na pewno się przydadzą jednak mam wrażenie ogólnikowości tematu. Na pewno dałoby się to skrócić i przedstawić w bardziej zwięzły i konkretny sposób.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Słaba książka. Autor obiecywał niesamowite rzeczy, a to zwykły scam. Opowiada o tym by ładnie się ubierać, bo wtedy ludzie będą mieli lepszą o nas opinię. ZDOLNY DO WSZYSTKIEGO XD

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jest to ok książka, można się dowiedzieć ciekawych informacji jak działa google i inne strony. Po przeczytaniu szczerze ciężko cokolwiek zapamiętać

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka napisana w łatwy i przystępny sposób. Rozjaśniła mi wiele kwestii dotyczących treści w Internecie które teoretycznie powinnam znać choć w praktyce wyglądało to nieco inaczej. Bardzo lubię jak autor odnosi się do badań naukowych oraz zdarzeń historycznych, zahaczając również o elementy popkulturowe.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kupiłem książkę jakiś czas temu (właściwie w okresie przedpremierowym, skuszony autografem). Kiedy do mnie dotarła, troszkę się zawiodłem. Pierwsze rozdziały brzmiały jak poradnik dla emerytów o internecie, przynajmniej dla mnie- osoby, która spędza tu dużo czasu. Odłożyłem lekturę na półkę i wróciłem dopiero teraz. Zaskoczyłem się pozytywnie drugą częścią książki (autor wspominał kiedyś, że to właściwie dwie książki sklejone w jedną). Według mnie jest znacznie ciekawsza- opowiada między innymi o tym, jak prowadzić swoje portale w mediach społecznościowych, jak stworzyć CV.
Ocena 7/10 ze względu na tę "nudną" część, choć niewykluczone, że komuś może wyjaśnić trochę nieścisłości związanych z internetem.

Książka to poradnik przedstawiający, co trzeba zrobić, by zdobyć, lub poprawić swoje umiejętności, oraz jak kreować swój wizerunek w sieci i w życiu, by odnosić sukcesy. Autor w kolejnych rozdziałach przedstawia różne zjawiska, podaje przykłady ich występowania i jak one wpływają na życie człowieka oraz sugeruje, co możemy zrobić, by wykorzystać je na naszą korzyść. Książka ta jest bardzo przystępna i jest raczej przeznaczona dla młodszych odbiorców, zawiera dużo kolorowych grafik.

"Nie oceniaj książki po okładce" - tak można streścić tę książkę. Wiele osób niezwiązanych z twórczością autora mogłaby powiedzieć , że jest to kolejna płytka książka, napisana na kolanie przez youtubera. Otóż nie! Tak na prawdę mamy tutaj poradnik zamknięty w ramach książki. Poradnik jakże aktualny , bo mówiący o tym jak doprze wykorzystać zasoby internetowe. Dużo przykładów (konkretnych , życiowych),dużo porad i odniesień do badań. W mojej opinii książka godna polecenia tym bardziej , że nie jest to obszerna pozycja.

Dowiedziałem się z niej wiele użytecznych rzeczy potrzebnych do zbudowania pozytywnego wizerunku jak i tworzenia cennych treści. Fajnie przedstawione przykłady i ich analizy.

• Biznes
  • 2019/2020
  • Mam na półce
  • Posiadam Książkę
  • Przyczytaj z Posiadanych
  • Rozwój

Dodaj cytat z książki Zdolny do wszystkiego