Zgodnie z prawem przeciwko obywatelom. Dramat polskiej samorządności.

Okładka książki Zgodnie z prawem przeciwko obywatelom. Dramat polskiej samorządności. Jacek Barcikowski
Jacek Barcikowski Wydawnictwo: Fundacja PAFERE Cykl: Biblioteka Rządzących i Rządzonych (tom 10) Seria: Biblioteka Rządzących i Rządzonych nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Biblioteka Rządzących i Rządzonych (tom 10)
Biblioteka Rządzących i Rządzonych
Zgodnie z prawem przeciwko obywatelom. Dramat polskiej samorządności.
Fundacja PAFERE
2018-11-11
2018-11-11
PAFERE Polityka Praworządność Demokracja Prawo

Dałem książka wybitna, bo zaiste jest to książka nietuzinkowa. Przy czym nie dla każdego. Przeczytać je powinny osoby zainteresowane tym jak na prawdę funkcjonuje nasz świat.

Autor przez szereg lat bardzo drobiazgowo badał poczynania włodarzy pewnej polskiej gminy, Jednak nie o konkretnie tę gminę chodzi, lecz o mechanizmy wykorzystywane przez ludzi sprawujących władzę. Analiza poczynań władz gminy prowadzi do przerażających wniosków: działając zgodnie z prawem można działać na szkodę obywateli, którzy udzielili zaufania rządzącym.

Szczególny szacunek należy się autorowi, poświecił on bowiem pro publico bono swój cenny czas i wiele wysiłku, naraził się na szykany i w zasadzie... wydawało się, ze cały jego wysiłek pójdzie na marne. Jednak w tym przypadku okazało się, że życie dopisało happy end. W 2019 do gminy wkroczyło ABW i pojawiły się zarzuty prokuratorskie.

Warto dowiedzieć się co do tego doprowadziło i warto zapoznać się z pomysłami Jacka Barcikowskiego na temat tego co należałoby zmienić w naszym systemie politycznym by do takich nadużyć więcej nie dochodziło.

• Empik
  • EBook
  • Inwestowanie
  • Książki Przeczytane

Dodaj cytat z książki Zgodnie z prawem przeciwko obywatelom. Dramat polskiej samorządności.