Advertisement

Tylko tu i teraz

Okładka książki Tylko tu i teraz Nina Majewska-Brown
Okładka książki Tylko tu i teraz
Nina Majewska-Brown Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Seria: Nina Braun literatura obyczajowa, romans
Nina Braun
Burda Publishing Polska
2020-01-29
2020-01-29
romans; podróż w czasie

Pomieszanie z poplątaniem, bez większego sensu. Umęczyłam się czytając tę powieść.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwsza część tj. "Tyko dla dorosłych" - zdecydowania lepsza :)

Pierwsza część tj. "Tyko dla dorosłych" - zdecydowania lepsza :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Poprzedni tom przygód Klary i Kostka, kończy upadek z konia, utrata przytomności przez bohaterkę i podróż powrotna do czasów współczesnych. Została sama, spragniona jego miłości i czułości, zakochana i nieszczęśliwa po przebudzeniu we współczesnym szpitalu.

I to by było na tyle, jeśli chodzi o pomysł na fabułę drugiego tomu.
Dalej jest słaba kontynuacja opowieści o Klarze. Wieczne omdlenia głównej bohaterki, kolejne podróże w czasie do 1881roku, zdrady, skandale.
Zastanawiam się w ogóle po co powstała ta druga część. Zakończenie jest tak spłycone, że szkoda było czytać. Moje rozczarowanie czytelnicze.
NIE POLECAM!

I to by było na tyle, jeśli chodzi o pomysł na fabułę drugiego tomu.
Dalej jest słaba kontynuacja opowieści o...

"– Oni mają prawo do ocze­ki­wań i po­glą­dów, a ty nie? Za­pro­jek­to­wa­li wła­sne życie, może gdzieś po dro­dze wpa­dli na po­mysł, jak ma wy­glą­dać twoje albo jak po­win­naś po­zy­cjo­no­wać się w ich świe­cie, żeby byli szczę­śli­wi. Ale pro­blem po­le­ga na tym, że to ty masz być szczę­śli­wa! Ro­zu­miesz?"

Ciężko czasem sprostać oczekiwaniom innych. Ale to bardzo ważne, by doceniać drobiazgi, doceniać siebie. Dzięki temu inaczej będziemy patrzeć na świat.

"Tylko tu i teraz" to dziwna lektura, ale nie oznacza to że jest zła. Po prostu na początku nie ogarnęłam stanu w jakim znajduje się główna bohaterka. Może też dlatego, że nie sprawdziłam która to część i zaczęłam od drugiej. Nie przeszkadzało mi to jednak by dobrze spędzić czas i wraz z Klarą przemieszczać się w czasie.
Klara - szara myszka w teraźniejszym świecie. Księgowa, słuchająca matki, z przyjaciółkami, które za każdym razem wbijają szpile. Po wypadku trafia do szpitala i spotyka lekarza, który jest bardzo podobny do kochanka z dawnej epoki. Czy Klara odnajdzie w nim miłość?
Odpowiedź na pytanie czeka na kartkach tej książki :)
Jeśli czytaliście dajcie znać jakie jest Wasze zdanie na jej temat :)

Ciężko czasem sprostać oczekiwaniom innych. Ale to bardzo...

Książkę przeczytałam jedynie dlatego, że jest to kontynuacja "Tylko dla dorosłych" i dla autorki, którą bardzo lubię.
Moim zdaniem kontynuacja trochę lepsza od pierwszej części, co nie znaczy, że to dobra literatura. Dużo jej brakuje do poziomu z serii Wakacje. Czyta się szybko, ale bez jakiejś szczególnej przyjemności. Ciężko nazwać kobiety, które otaczały Klarę przyjaciółkami i po co ten wątek z Anka??
Pani Nino, nie chcemy więcej tej serii!

Lekki romansik na jeden wieczór.

Lekki romansik na jeden wieczór.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czytadło na zimowe wieczory. Druga część perypetii głównej bohaterki Klary. Fikcja i rzeczywistość z optymistycznym realnym zakończeniem. Lepiej mi się czytało niż pierwszą część.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Słaba kontynuacja, słabej pierwszej części o Klarze która szuka miłości. Trochę strata czasu, chyba gorsza niż pierwsza część

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Druga część przygód Klary zdecydowanie lepsza od części pierwszej. Przeczytałam, gdyż chciałam wiedzieć co będzie dalej po upadku z konia przez Klarę w części pierwszej "Tylko dla dorosłych". w książce pojawiły się ciekawe wątki między teraźniejszością a 1800 rokiem. Nowe postacie, oraz przeniesienie już znanych postaci z teraźniejszości do 1800 roku (Elżbieta i Anka czyli Klementyna i Kornelia) i odwrotnie(Konstanty czyli Kosma). Mniej scen seksu co zdecydowanie było na plus w tej książce( Konstanty i Klara nie robili nic innego poza tym ). Koniec powieści niestety za krótki. Brakuje mi dalszych rozbudowanych losów Konstantego, oraz za szybkie przejście do bohatera Krzyśka. Podobnie nie wiem co autorka miała na myśli dodając rozdziały poświęcone Ance - opowiadały o jej pracy w szpitalu poza tym nie wnosiły nic ważnego do fabuły. Lepszym wyborem byłoby opisać tutaj świat z perspektywy Konstantego lub Kosmy.

druga część historii Klary i jej dziwnych obecności w dwóch różnych światach. czy zachłynięcie się miłością w przeszłości może pomóc czy przeszkodzić w życiu teraźniejszym. Klara chodzi rozbita i na dodatek co chwile przydarza jej się zmiana scenerii i mnóstwo dziwnych przypadków. Ta część jest już zbyt udziwniona dla mnie, pierwsza mnie zaciekawiła a druga liczyłam na inne zdarzenia i relacje a tu skaczemy co chwile i czytelnik może się irytować. koniec historii jest ok ale środek jak dla mnie niepotrzebny.

• Romans

Dodaj cytat z książki Tylko tu i teraz