Idealna opiekunka

2020-08-12
2020-08-12
9788381951876
Malwina Stopyra

Callum i Sioban wraz z córką przebywają na wakacjach we Francji. Piękna pogoda i sceneria uspokoją trochę Sioban, która ma sporo problemów na głowie. Jednakże sielankę zakłóca przyjazd policji.. Callum zostaje oskarżony o morderstwo.. Czy to możliwe, że to On jest mordercą? Wydaje się to nieprawdopodobne.. ale czy możemy za kogoś poręczyć skoro nie znamy sami siebie? Kto zamordował kochankę Calluma? Czy to On czy ktoś zupełnie inny?

Można przeczytać, ale w moim odczuciu kompletnie nie powala na kolana. Dosyć przewidywalna, mało intrygujących wydarzeń, przez które ciężko by się było oderwać. Czuję duży niedosyt i mocne rozczarowanie.

Bardzo fajna książka. Szybko się czyta i naprawdę się wciągnęłam. Choć trochę domyśliłam się całego plot twistu, to nie zmienia to faktu, że książka była ok.

Fabuła dość przewidywalna (mniej więcej po 1/3 książki wiedziałam już kto, co i dlaczego),ale książkę dobrze się czyta. Fajna na spokojny wieczór, czy przerywnik między mocniejszymi pozycjami. Polecam

"Idealna Opiekunka" to powieść, która wplątuje czytelnika w gąszcz zawiłych relacji rodzinnych, zdrad i mrocznych tajemnic, oferując równocześnie malowniczy krajobraz francuskiego wybrzeża jako tło dla dramatycznych wydarzeń. Autorka przenosi nas w świat, gdzie letnie wakacje stają się areną dla nieoczekiwanych tragedii.

Historia zaczyna się obiecująco, wplatając czytelnika w atmosferę beztroskiego urlopu rodziny Dallum. Jednakże, pojawienie się policji i aresztowanie Calluma Dillon'a pod zarzutem morderstwa i porwania, sprawia, że spokój zostaje brutalnie przerwany. Siobhan, wraz z córką Emmą, muszą wrócić do Anglii, gdzie stawią czoła nie tylko mediom, ale także własnym wątpliwościom co do niewinności Calluma.

Książka stawia pytania dotyczące złożoności ludzkich relacji, kiedy tajemnice wychodzą na jaw. Czytelnik odkrywa związki między postaciami, które prowadzą do tragicznych wydarzeń. Morderstwo Caroline Harvey i zaginięcie małej Eve stają się punktem wyjścia do odkrywania ukrytych obszarów ludzkiej psychiki.

Narracja autorki jest płynna, a opisy scenerii nadmorskiej Francji dodają smaku całej historii. Wątek kryminalny splata się z psychologicznymi aspektami, co nadaje powieści wielowarstwowość. Jednak, mimo że fabuła zaczyna się intrygująco, tempo akcji niestety opada w miarę postępu książki.

"Idealna Opiekunka" staje się nieco przewidywalna, a momenty, które mogłyby zaskoczyć czytelnika, tracą na intensywności. Skupienie się wyłącznie na rodzinie kochanka sprawia, że inne potencjalne wątki pozostają niezagospodarowane. Chętnie przeczytałabym jak policja szuka winowajcy wśród znajomych lub rodziny porwanego dziecka. Można było się nawet posilić by morderca sam zostawiał fałszywe tropy np. list z żądaniem okupu by zmylić śledczych.

Jest to powieść, która wprawdzie wciąga czytelnika w intrygujący świat tajemnic i zdrad, ale niestety, brakuje jej tego "czegoś", co sprawiłoby, że pozostanie w pamięci jako naprawdę porywająca lektura. Dla miłośników psychologicznych thrillerów, może nie dostarczyć oczekiwanego dreszczyku emocji, a szkoda...

Historia zaczyna się obiecująco, wplatając...

Lato, wakacje, piękna pogoda, willa z basenem na wybrzeżu Francji. To miał być spokojny i rodzinny urlop rodziny Dallum u siostry Siobhan, Marii. Tę sielankę i spokój przerywa wizyta policji. Callum jest podrzejrzany o morderstwo Caroline Harvey i porwanie małej Eve.

Siobhan wraz z córką Emma i siostra Marią wracają do swojego domu w Anglii, aby być blisko męża, który ma być przewieziony do tamtejszego aresztu. Na jaw wychodzi Mroczne sekrety, a Siobhan ma wątpliwości, czy jej mąż na pewno jest niewinny.

Jakie tajemnice skrywa rodzina Dallum?
Jak Siobhan i jej rodzina poradzi sobie w tym trudnym czasie? Dlaczego Caroline została zamordowana? Kto i w jaki sposób zamordował kobietę? Jak przebiegną poszukiwania małej Eve? Czy córkę rodziny Geras uda się odnaleźć całą i zdrową?

Dobry thriller psychologiczny nie może być przewidywalny, powinien nas porwać, wciągnąć i zaskoczyć, a takze trzymać w niepewności i napięciu. "Idealna Opiekunka" to w mojej opinii przeciętna książka z tego gatunku.

Początek był naprawdę bardzo wciągający, intrygujący i obiecujacy. Jednak, kiedy tempo akcji zwolniło, a ja domyśliłam się, kto stoi za morderstwem i porwaniem, to trochę nudziłam się przy tej książce. Zabraklo tutaj emocji i napięcia.

Mimo, że mamy tutaj morderstwo, zdrady, zgorzkniałą miłość, mnóstwo rodzinnych tajemnic i kłamstw, to nie miałam czegoś takiego, że każdą kartkę, każdy rozdział czytałam z zapartym tchem, żeby dowiedzieć się co będzie dalej. Liczylam na jakies mocne zakonczenie, ktore podniosloby moją opinię o tej książce, ale niestety ono też mnie nie wbiło w fotel.

Choć zapowiadała się na naprawdę dobrą, to ta książka niestety nie zostanie w mojej głowie na długo 🤷‍♀️

Ogólnie ciekawa historia. Później już można domyślić się co i kto zrobił 😉
Polecam.

Ogólnie ciekawa historia. Później już można domyślić się co i kto zrobił 😉
Polecam.

Książka na początku bardzo mocno się dłuży. Dużo wątków, mało wyjaśnienia. Akcja zamiast być zwarta i uderzająca w czytelnika, to potrafiła się ciągnąć przez co nie szokowała. Na sam koniec jednak książka przyśpiesza i dzięki temu idzie przeczytać ją jednym tchem. Ciągle zadawałam sobie pytania kto zabił, a autorka i tak wodziła mnie za nos. Koniec 10/10!

Zaskakująco dobre to było.

Zaskakująco dlatego, że początek był raczej niemrawy i choć ta kołyska na okładce i fakt, że w ostatnim czasie przeczytałam zdecydowanie za dużo thrillerów dotyczących dzieci, powinien dać mi do myślenia, to jednak brnęłam dalej. Długo myślałam, że to będzie mocno nie moja książka, bo było, bo ja wiem, za spokojnie? No i cokolwiek mówią, porwania niemowląt w książkach mnie nie ruszają... Trochę się nudziłam, trochę myślałam, że wiem, co się wydarzy, ale przyznaję, że końcówka mnie zaskoczyła i doceniam poziom intrygi. Ostatnie 15% podobało mi się bardziej niż cała książka :O i choć nie jestem do końca zachwycona całością, to jednak mam świadomość, że trafiałam w życiu na gorsze książki, a ta całościowo nie była zła (może trochę przekombinowana).

Zaskakująco dobre to było.

Małżonkowie Sioban i Callum Dillon, wraz z córką Emmą, spędzają wakacje u siostry Sioban na wybrzeżu Francji. Ich urlop przerywa wizyta policji i arrsztowanie Calluma, który zostaje oskarżony o morderstwo Caroline Harvey. Kobieta została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu - jej ciało zostało porzucone na łóżeczku dziecięcym, a dziecko, którym się opiekowała, zniknęło.
W trakcie policyjnego śledztwa wychodzi na jaw, iż zamordowana kobieta była kochanką Calluma, a zaginione dziecko było dzieckiem jej przyjaciół, którym zajmowała się pod ich nieobecność.
Jak i dlaczego zginęła Caroline? I czy to zawsze kochanek lub mąż jest tym, który zabił?

Podsumowując, książka jest ciekawa, ale podczas czytania przeszkadzało mi to, iż szybko ułożyłam sobie w głowie, co mogło się wydarzyć w noc morderstwa i z każdą stroną miałam nadzieję na jakiś nagły zwrot. Na końcu okazało się, że dobrze wytypowałam mordercę, więc dla mnie było to małe rozczarowanie, bo na końcu liczyłam na efekt WOW 😉 Mimo to, książkę czytało się przyjemnie, więc jeśli jesteście fanami thrillerów, to polecam 👌

W...

• Przeczytane 2020

Dodaj cytat z książki Idealna opiekunka