Tosia i Julek robią siku

Okładka książki Tosia i Julek robią siku Magdalena Boćko-Mysiorska
Okładka książki Tosia i Julek robią siku
Magdalena Boćko-Mysiorska Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: Tosia i Julek (tom 1) Seria: (Nie) Tacy Sami opowieści dla młodszych dzieci
18 str. 18 min.
2020-05-20
2020-05-20
18 min.

Okładka książki Myszka Dorota Gellner, Dobrosława Rurańska
Myszka Dorota Gellner, Dob...
Okładka książki Wszystko o przyjaźni Felicity Brooks, Frankie Frankie
Wszystko o prz... Felicity Brooks, Fr...
Okładka książki Feluś i Gucio poznają zawody Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
Feluś i Gucio ... Katarzyna Kozłowska...

Niestety czegoś mi w tej książce zabrakło. Nocnik traktowany jako zabawka nie był czymś, czego się po niej spodziewałam. Liczyłam bardziej na coś, co dziecko wykazujące gotowość do korzystania z nocnika, mogłoby wyciągnąć z niej dla siebie.

Postawa Tosi super, podobnie jak mamy w przypadku "wpadki" Tosi. Ta część ukazuje jak ważne jest wsparcie rodziców w tym kluczowym dla rozwoju momencie życia dziecka.

Podoba mi się też tekst dla rodzica na końcu książki. Historia Julka niekoniecznie nie dla mnie. Może ktoś inny się w niej odnajdzie.

Pozycja z biblioteki dla mojej dwulatki. Książeczka jest z cyklu opowiadającym o bliźniakach całkowicie odmiennych. Tym razem uczą korzystać się z nocnika. Troszkę mało treści nocnikowych - bardziej zabawowych . Natomiast 2 ostatnie strony poświęcone rodzicom o nocnikowaniu. Julka patrzyła na urocze obrazki. Polecam !

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka o sympatycznym rodzeństwie, Tosi i Julku poświęcona jest tematowi robienia siku. Skupia się na aspekcie nieporównywania dzieci, które udaje się odpieluchować w innym czasie, choć są w tym samym wieku. Może to być pomocne podejście dla rodziców, którym może towarzyszyć wiele niepokojów, gdy przyjdzie czas na trening korzystania z nocnika. Książka zawiera na ostatnich dwóch stronach krótki tekst dla rodziców, co moim zdaniem jest przydatne i fajne w tej formie.. Krótko, zwięźle, na temat i z wyczuciem. Można znaleźć książki o metodach na rezygnację z pieluch, które grzeszą rozgadaniem i wywieraniem silnej presji na rodzicach. Tutaj tego brak i to dobrze.

O przechodzeniu z etapu pieluchowego na nocnikowy w zabawny, ale i pouczający sposób.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Historia ok. Ale na rynku jest wiele innych lepszych książeczek poruszających temat odpieluchowania dziecka.

• Dla dzieci
  • Serie