Starożytne Królestwo Lehii II. Zapomniane dowody

Bellona
2020-07-29
2020-07-29
turbosłowiaństwo teorie spiskowe pseudonauka

Festiwalu żenady ciąg dalszy. Już poprzedni gniot miał kończyć tzw. cykl lechicki, ale płonna to była nadzieja. Rachunki nie zapłacą się same, więc Autor wydalił z siebie kolejnego bubla. Co w nim jest? Oprócz tradycyjnego męczenia buły i odgrzewania starych kotletów (kroniki Prokosza, Kagnimira, poczty lechickie itp.) mamy w tym dziele prawdziwą perełkę bezobjawowej wiedzy historycznej Autora. Mianowicie "odkrył" on pełną wersję Kroniki Galla Anonima zawierającą część starożytną i daty. Jak się jednak przyjrzeć bliżej jego wywodom to po raz kolejny okazuje się, że król jest nagi. Tą pełną wersją wg Autora jest wydana przez H. Kownackiego w 1821 roku "Historya Bolesława III..." zawierająca tłumaczenie edycji z 1749 roku Lengnicha "Vincentius Kadlubko et. Martinus Gallus...."opartej na kodeksie Heilsberskim. Jako wprowadzenie do właściwej części "Gallowej" Kownacki zamieścił tłumaczenie z wydania Lengnicha fragmentu Kroniki Dzierzwy o czasach przedmieszkowych. Jako, że dla naszego Autora 2 i 2 to zawsze 22 uznał on i ogłosił, że fragment ten to część starożytna Kroniki Galla. Dlaczego? O tym już napisać zapomniał. W wydaniu z 1821 roku, w tłumaczeniu Galla Kownacki zamieścił też szereg dat, np. rok 867 jako początek panowania Ziemowita, lojalnie uprzedzając, że daty te pochodzą od "innych Autorów". Nasz Autor jednak tego przypisu nie doczytał i pieczołowicie przepisawszy te daty do swojej książki oraz stwierdzając, że wydanie Kroniki Galla z 2003 roku dat nie zawiera, zapałał świętym oburzeniem, lamentując: "Dlaczego, jakim prawem i w jakim celu usuwa się daty?", "...jest to żałosne i aroganckie...", "dlaczego historycy tego nie zauważyli i nie oprotestowali?". Lament Autora świadczy, że kompletnie obce mu są jakiekolwiek naukowe publikacje dotyczące Kroniki Galla Anonima, a jego wzrok nawet nie omiótł kanonicznego dzieła Karola Maleczyńskiego z 1952 roku. Ale z drugiej strony po co? Autor od kilku lat dumnie kroczy ścieżką wstydu, a rachunki, jak wspomniałem, same się nie zapłacą.
Oczywiście odradzam kupno tych kilkuset gram zadrukowanego papieru. Byłoby to dosłowne wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Bellonowy janusz Janusz (pierwsze to ocena potencjału intelektualnego, drugie imię) znalazł kilka kolejnych książek, które - jego zdaniem - są dowodami na istnienie mitycznej Wielkiej Lechii. Nie trzeba chyba dodawać, że janusz Janusz nie ma pojęcia nie tylko o badaniu źródeł historycznych - janusz Janusz nawet nie wie co to jest źródło historyczne.

Tu więcej o dziele janusza Janusza i innych bellonowych januszy nauki (janusza Tomasza, janusza Pawła i janusza Bogusława Andrzeja) - na dole linki do kolejnych części:

Dla oceny stanu umysłu janusza Janusza, polecam zwłaszcza tę notkę:

Tu więcej o dziele...

Dno i wodorosty.

Dno i wodorosty.

Ta książka nie chciała być stworzona

Ta książka nie chciała być stworzona

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Beka z "turbolechitów". Lechia czy Lehia (a może Lehija) - jest taką samą wielką ściemą dla naiwniaków. Stworzona, żeby golić naiwnych

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rewelacyjna, kompleksowo podchodzi do naszej historii, super, że jest wzbogacona dawnymi momentami i medalami.

• Z polecenia
  • Oddałem