Czy wiecie, jak pomóc planecie?

Okładka książki Czy wiecie, jak pomóc planecie? Magdalena Młodnicka
Okładka książki Czy wiecie, jak pomóc planecie?
Magdalena Młodnicka Wydawnictwo: JUPI JO! popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
JUPI JO!
2021-01-01
2021-01-01
ekologia ziemia planeta śmieci

2081

Magdalena Młodnicka i Ola Makowska są autorkami książki „Czy wiecie, jak pomóc planecie?", która jest jedną z serii „Zielone ABC”.
Po książeczkę sięgnęłam w ramach Dnia Ziemi, aby przybliżyć starszym przedszkolakom, w jak prosty sposób możemy troszczyć się o naszą planetę.
Książka ma twardą oprawę i została stworzona z materiałów z recyklingu. Jest to krótka lektura, która zachęca do samodzielnego czytania. Dodatkowo mamy ciekawą grafikę, sztywne kartki z otwieranymi okienkami oraz wartościowy tekst, który poznajemy dzięki dziecięcym bohaterom. Nie ma tu wydumanych pojęć, niezrozumiałych sformułowań, dzięki czemu jest to bliższe młodemu czytelnikowi.
Książka bardzo podobała się przedszkolakom, z pewnością sięgniemy po inne książki z tej serii.
Książka godna uwagi.

Wykonana z recyklingu, kartonowa książeczka z okienkami, dla nas hit !

Wykonana z recyklingu, kartonowa książeczka z okienkami, dla nas hit !

Ig co_my_dzis
W jaki sposób pokazujecie dzieciom, że warto dbać o przyrodę?
Jeśli nie macie pomysłów, jak małymi krokami wprowadzić zmiany w waszych domach sięgnijcie po kolejną książkę @jednosc z serii Zielone ABC:
Czy wiecie jak pomóc planecie- tekst Magdalena Młodnicka, @jupijo
Tak jak wcześniejsza część, ta książka również pochodzi w 98% z materiału z recyklingu. Mimo to druk na niej jest piękny, mocno napigmemtowany, a książeczka sama w sobie wydaje się solidną. Sztywne, tekturowe strony ułatwiają najmłodszym czytelnikom oglądanie ilustracji, a także zachęcają do zabawy z otwieranymi okienkami. Oprócz kwestii rozrywkowych, książka niesie też cenne informacje na temat ochrony przyrody, które może wykorzystać każdy z nas. Na każdej stronie dostajemy wskazówkę co możemy zrobić dla środowiska i jakie korzyści to przynosi. Na końcu książki znajdziemy również spis aktywności i zadań, które możne wykonywać każdy z nas, aby zadbać lepeij o naszą planetę 😍

Ig co_my_dzis
W jaki sposób pokazujecie dzieciom, że warto dbać o przyrodę?
Czy wiecie jak pomóc planecie- tekst Magdalena Młodnicka, @jupijo

• Czytam z dzieckiem
  • Nuka
  • Książki Igusi i Adusi
  • #WyzwanieLC2024
  • Przeczytane 2022 Iga
  • A Posiadam
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Czy wiecie, jak pomóc planecie?