Zobacz, co zrobiłeś

Mova
2021-07-28
2021-07-28
Ryszard Oślizło

Rzadko sięgam po tego typu literaturę ale ta pozycja bardzo mnie wciągnęła. Nie mogłam się oderwać. Polecam

"Tajemnice jednoczą rodzinę mocniej niż krew"

To zdanie na okładce oddaje dokładnie to co dzieje się w tej książce. Tajemnice i wspólne przeżycia potrafią bardzo mocno scalić, ale...

Bracia, niesamowita więź która ich połączyła kiedy byli dziećmi przekładała się na ich dorosłe życie. Sean jako starszy brat zawsze się opiekował Liamem.

Pewnego dnia dochodzi do tragicznych w skutkach sytuacji...
Liam odzyskuje przytomność w wannie, co jest zaskakujące bo panicznie boi się wody przez to co stało się jak był mały. Nie pamięta, gdzie był, co robił... Nie rozumie co sie stało...

Liam jest technikiem kryminalnym, zostaje wezwany na miejsce zbrodni do hotelu w którym została zamordowana dziewczyna. Wydaje się, że będzie to sprawa jak każda inna, ale... okazuje się, że tą dziewczyną jest Kerri, była kochanka Liama...
Sposób w jaki została zamordowana, jest straszny i bardzo brutalny. Liam strasznie to przeżywa, ale nie informuje o tym kim dla niego była. Kontaktuje się z Seanem który również pracuje w policji.
Zaczyna się walka z czasem, gdyż wszystkie dowody wskazują na Liama, a on nie pamięta co się wydarzyło tej nocy... Czy to on mógł zrobić coś tak strasznego...

Jak się zakończyła ta historia... zachęcam do przeczytania aby przekonać się samemu

To jest książka z tych które są nieodkładalne. Szybko się ją czyta przez to że rozdziały są krótkie. Bardzo chce się wiedzieć co dzieje się dalej i jak zakończy się ta historia. Bardzo mi się podobało jak Autor nas prowadzi. Opisy bohaterów, ich historie, powiązania, wszystko tworzy spójną całość.
Przyznam że w pewnym momencie domyśliłam się kto za tym stoi, ale... to nie wpłynęło na odbiór całości tej książki

Podobała mi się ta książka, i jeśli jeszcze jej nie poznaliście to bardzo Was do tego zachęcam. To naprawdę dobra książka 🖤🖤🖤

"Tajemnice jednoczą rodzinę mocniej niż krew"

Pewnego dnia dochodzi do tragicznych...

"Zobacz, co zrobiłeś" Matthew Farrell to wciągający thriller pełen zwrotów akcji i niepewności. Historia zaczyna się od makabrycznego znaleziska w obskurnym motelu, a Liam Dwyer, technik kryminalistyki, staje się głównym podejrzanym. Farrell mistrzowsko buduje atmosferę podejrzeń, gdy Liam zmagając się z własnymi problemami i niepamięcią zwraca się o pomoc do brata Seana. Rodzinne więzy stają się kluczowe, gdy obaj bracia próbują rozwikłać sprawę, zanim zostaną dosięgnięci przez coraz bardziej złożone dowody.

Autor ukazuje, że w chwilach kryzysu wrogów należy trzymać blisko, a tajemnice rodzinne mogą okazać się bardziej mroczne, niż się wydaje. Przy każdej stronie czytelnik jest skłonny zmieniać swoje podejrzenia dotyczące winowajcy. "Zobacz, co zrobiłeś" to emocjonujące doświadczenie dla miłośników kryminałów, którzy cenią nieprzewidywalne zakończenia i złożone relacje między postaciami.

Farrell udowadnia swoje mistrzostwo w kreowaniu naprawdę złożonych postaci. Liam Dwyer, oskarżony o morderstwo, nie tylko musi zmierzyć się z zewnętrznymi zagrożeniami, ale również z własną niepamięcią, co dodaje narracji dodatkowej warstwy emocji i niepewności. Jego relacja z bratem Seanem, który desperacko stara się oczyścić go z zarzutów, rzuca światło na rodzinne sekrety, które miały pozostać zakopane.

Intrygujące jest także wprowadzenie motywu bycia zagrożeniem dla samego siebie – Liam, będąc wewnętrznym podejrzanym, zmuszony jest kwestionować własną niewinność. W miarę jak akcja rozwija się, czytelnik jest prowadzony przez labirynt kłamstw i zdrad, a z każdą stroną historia staje się coraz bardziej zawiła.

Mimo że temat zbrodni w motelu może wydawać się stereotypowy, Farrell wplata w niego świeże spojrzenie i nieoczekiwane elementy, które trzymają w napięciu do ostatnich stron. "Zobacz, co zrobiłeś" to nie tylko kryminał, ale także opowieść o rodzinnych więziach, moralności i cenach, jakie płacimy za ukrywanie prawdy. Farrell dostarcza czytelnikowi niezapomniane doświadczenie, eksplorując obszary ludzkiej psychiki i zdolność do zaskakiwania.

Farrell prowadzi czytelnika przez gąszcz zwrotów akcji, stawiając pytania dotyczące winy i niewinności, lojalności rodzinnej oraz granic moralności. Książka nie tylko dostarcza emocjonującej rozrywki, ale także skłania do refleksji nad naturą ludzką i trudnościami, jakie mogą wyniknąć z pochopnych decyzji.

Mocnym punktem powieści jest także atmosfera, którą autor umiejętnie buduje, sprawiając, że czytelnik czuje nie tylko napięcie związane z dochodzeniem w sprawie zbrodni, ale również emocje bohaterów, którzy muszą zmierzyć się ze swoimi własnymi demonami. Czuć ciężar podejrzeń, a jednocześnie pragnienie odkrycia prawdy, co sprawia, że lektura staje się niezwykle bsorbująca.

Farrell nie tylko skupia się na rozbudowaniu intrygi kryminalnej, ale również na psychologicznej głębi postaci, co nadaje powieści wielowymiarowość. "Zobacz, co zrobiłeś" to nie tylko łamigłówka kryminalna, ale także głęboka eksploracja relacji między ludźmi i konsekwencji ich decyzji. To książka, która wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu aż do zaskakującego finału, pozostawiając czytelnika zastanawiającego się nad naturą prawdy i tego, co naprawdę skrywamy głęboko w naszych duszach.

Niesamowicie wciągająca, pełna napięć historia. Mogę spokojnie polecieć fanom thriller.

Zaskoczył mnie pewien wątek, ale całość była niestety dosyć przewidywalna.

Zaskoczył mnie pewien wątek, ale całość była niestety dosyć przewidywalna.

Ta książka nie pozwala odłożyć się na półkę!

Liam Dwyer technik kryminalistyki, wezwany do obskurnego hotelu, gdzie brutalnie okaleczono i zamordowano młodą kobietę. Niestety dla Liama, to nie będzie "typowe" miejsce zbrodni. Ofiarą jest jego kochanka Kerri. Ale to nie jedyny problem mężczyzny. Wszystkie dowody świadczą przeciwko niemu. A on nie ma pojęcia co robił w noc popełnienia zbrodni. Jego brat próbuje mu pomóc za wszelką cenę. Ale czy na pewno Liam jest niewinny?

To co charakteryzuje ten kryminał, to niezwykła dynamika zdarzeń. Dzieje się dużo już na początku, a tempo galopuje, z każdym rozdziałem wychodzą na jaw nowe fakty. Autor wzbudza wątpliwości w czytelniku. Tak naprawdę nie wiemy kto jest winny, możemy się tylko domyślać, a, w międzyczasie wychodzą na jaw inne zbrodnie.

Zobacz co zrobiłeś, czytało mi się rewelacyjnie. Jest adrenalina, niepewność. A to wszystko pozbawione zbędnych opisów nie pozwala szybko odłożyć lektury. Naprawdę widać, że Farrell zadbał o każdy szczegół konstruując fabułę w taki sposób, aby czytelnika nie nudziła żadna strona! Jestem pod wrażeniem. Kryminał niezwykle konkretny, a takie lubię najbardziej. Książka liczy 368 stron, a miałam wrażenie, że połowę mniej. Z nadmiaru emocji nie wiem kiedy dobrnęłam do końca.

Mimo niezbyt oryginalnego zakończenia na jakie zdecydował się autor, uważam, że wielu z was podobnie jak ja uzna ten kryminał za warty polecenia. Dla mnie świetna robota. http://ksiazkinaszapasja.blogspot.com/2022/05/zobacz-co-zrobies-matthew-farrell.html

Ta książka nie pozwala odłożyć się na półkę!

. Przewrotna akcja. Niespodziewane zakończenie. Wciąga od pierwszej strony. Ciężko się oderwać. Jeden z lepszych przeczytanych kryminałów Na pewno sięgnę po coś jeszcze od tego autora.

"Znów będziemy jedną szczęśliwą rodziną. Wszyscy razem."

Przyjemnie spędziłam czas z książką, narracja w zgrabnym stylu niosła intrygę, było ciekawie i zajmująco, choć nieco przewidywalnie. Kilka elementów wyrwało się spod kompozycji zaskoczenia, ale było na tyle niejednoznacznie, że i tak dokładało cegiełkę do narastającego napięcia. Pojawiły się też niespodziewane zwroty akcji, zmieniające brzmienie motywu przewodniego scenariusza zdarzeń. Wprowadzone w odpowiednim momencie podgrzewały atmosferę niedowierzania i niepewności. Przeszkadzały nieco przejaskrawione, momentami kanciaste, zachowania postaci, zwłaszcza kluczowej i czarnego charakteru. Dało się odczuć naciąganie postaw, wbrew osobowości, aby wkomponować w pomysł manipulacyjnych prowokacji. Trochę rekompensowane były dużym wkładem emocji. Adele Parks zajmująco odkrywała przed czytelnikiem tajemnice bohaterów, a im więcej ich się gromadziło, tym większe destrukcyjne moce rzucane były na ich posiadaczy.

Więcej na: https://bookendorfina.blogspot.com/2022/01/zobacz-co-zrobies.html

"Znów będziemy jedną szczęśliwą rodziną. Wszyscy razem."

⭐RECENZJA⭐

"Znów będziemy jedną szczęśliwą rodziną. Wszyscy razem. Jak należy."
Kobieta.
Okaleczone brutalnie zwłoki.
Tajemnica.
Zbrodnia.
Jeden podejrzany.
Wiele niewiadomych.
Wiele znaków zapytania.
Wiele wątpliwości.
Czy dowiemy się, jak to wszystko się potoczy?
😵
"Zobacz, co zrobiłeś" to debiut autora Matthew Farrell, który wciągnął mnie od pierwszych stron. Jestem pod ogromnym wrażeniem pióra oraz stylu pisarza. Kompletnie nie czułam, że jest to jego pierwsza książka, serio! Uważam, że język ma bardzo dojrzały, a lekkość pióra powoduje, że książkę się czyta z zapartym tchem i nie sposób jej odłożyć. Było mrocznie, było tajemniczo, ale również było wiele niewiadomych oraz mnóstwo znaków zapytania, które na końcu scaliły się w całość. Opis brutalnej zbrodni był tak realnie opisany, że aż czytałam go drugi raz, żeby upewnić się, czy dobrze to wszystko ogarniam. Bardzo mi się to podobało! 😃 Postacie lubi się od samego początku i człowiek z nimi wszystko przeżywa, zastanawia się co, gdzie, jak, dlaczego? Powiem Wam, że prowadziłam własne śledztwo, bo chciałam za wszelką cenę dowiedzieć się, kto stoi za tym okrutnym morderstwem, ale nawet w połowie nie domyśliłam się tego, co okazało się pod koniec lektury. Byłam tak zszokowana tym, co tutaj zastałam, że aż nie dowierzałam, ale właśnie to dowodzi temu jak autor dojrzale podszedł do tej powieści i skrupulatnie wszystko dopracował. Kreacja bohaterów była świetna, czuć było bijące od nich emocje, ich wyrzuty sumienia, ich strach, lęk, niepokój. Spędziłam z tą książką świetny czas i w tym miejscu polecam Wam ją! 😁 Jestem przekonana, że porwie Was tak, jak i mnie! 😁 Pracowitej, miłej i zaczytanej soboty, Kochani! 😘🤗
😵
"Wrogów trzymaj blisko, rodzinę jeszcze bliżej."
Współpraca z @wydawnictwomova @wydawnictwo.kobiece 💚

⭐RECENZJA⭐

"Znów będziemy jedną szczęśliwą rodziną. Wszyscy razem. Jak należy."
Kobieta.
Okaleczone brutalnie zwłoki.
Tajemnica.
Zbrodnia.
Jeden podejrzany.
Wiele niewiadomych.
Wiele znaków zapytania.
Wiele wątpliwości.
Czy dowiemy się, jak to wszystko się potoczy?
😵

W sumie nawet nieźle się czytało, chociaż muszę przyznać, że bywały momenty, że akcja boleśnie się dłużyła. Niektóre wątki dosyć naiwne i mało przekonywujące. Można, ale nie trzeba.

• Kryminał
  • Biblioteczka domowa

Dodaj cytat z książki Zobacz, co zrobiłeś