Domy zwierząt

Okładka książki Domy zwierząt Patrycja Zarawska
Okładka książki Domy zwierząt
Patrycja Zarawska Wydawnictwo: Wilga Seria: Młodzi przyrodnicy popularnonaukowa dziecięca
48 str. 48 min.
popularnonaukowa dziecięca
Młodzi przyrodnicy
Wilga
2022-02-23
2022-02-23
48 min.

Pierwszy raz mieliśmy styczność z serią Młodzi Przyrodnicy i oczarowała nas swoją treścią. Przybliża dzieciom, przedszkolakom jak i tym w wieku szkolnym, jak żyją zwierzęta, gdzie mieszkają. "Domy zwierząt" oprowadza młodego czytelnika po włościach różnych zwierząt. Można zobaczyć na ilustracjach jak mieszkają zwierzęta. Będziemy gościć się między innymi u ptaków, wiewiórki, karczownika, badylarki, owadów czy świstaków. To właśnie ilustracje odgrywają tutaj najważniejszą rolę, ponieważ obrazują, jak wyglądają miejsca, gdzie zwierzęta szukają schronienia, zakładają rodziny w podziemnych korytarzach, w koronach drzew, czy przy zbiornikach wodnych. Dzieci są zachwycone książeczką i chętnie do niej wracają, co chyba jest najlepszą recenzją 😉 Bardzo polecam, by dzieci mogły odkrywać zwyczaje i środowisko zwierząt. Myślę, że ciekawość niejednego młodego przyrodnika zostanie zaspokojona albo... Będzie jeszcze więcej pytań 😉

Cała seria? Ekstra pomysł! I - co zwróciło moją uwagę jako pierwsze - świetne, bardzo realistyczne ilustracje

Dobór tematów też zaciekawia bo twórcy pomyśleli chyba o wszystkim. Są pory roku i dnia, ptaki i zwierzęta lądowe (różne typy),łąki, wybrzeża, wody i tak dalej. Całość to jakby kompleksowe podstawy z przyrody w podstawówce na 6+ z wieloma dodatkami ze starszych klas

"Domy zwierząt" na swoich niepozornych 46 stronach opisują ponad 30 mieszkań zwierząt! I to nie tylko suche wyliczanie. Przepiękne, malowane ilustracje i krótkie ale treściwe opisy sprawiają, że chce się iść do lasu i parku i samemu pooglądać te gniazda, dziuple i nory.

To jedna z najdelikatniejszych książek z cyklu. Nie ma w niej zjadania, polowań i innych opisów łańcucha pokarmowego. Nada się dla każdego :)

Podoba mi się i polecam wszystkim młodym przyrodnikom

Seria „Młodzi Przyrodnicy” to świetna propozycja dla dzieci.

Książka w ciekawy sposób przedstawia dzieciom świat flory i fauny. Rozbudza to w młodych czytelnikach ciekawość świata, a także wrażliwość na otaczającą przyrodę. Całość opatrzona jest interesującymi ilustracjami, skupiającymi uwagę dzieci.

„Domy zwierząt” ukazują młodym czytelnikom domy wybranych zwierząt. Dzieci dowiadują się, jak i gdzie niektóre ptaki budują swoje gniazda. Poznają domy niektórych ssaków, jak borsuk, bóbr czy świstak.

Seria „Młodzi Przyrodnicy” to świetna propozycja dla dzieci.

„Domy zwierząt” ukazują młodym czytelnikom domy wybranych zwierząt....

• Z Martą
  • Przedszkole
  • Żłobek
  • Muszę je mieć!
  • Pożyczona
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Domy zwierząt