Kłamstwo smoleńskie? Cała prawda nie tylko o katastrofie

Okładka książki Kłamstwo smoleńskie? Cała prawda nie tylko o katastrofie Maciej Lasek, Grzegorz Rzeczkowski
Okładka książki Kłamstwo smoleńskie? Cała prawda nie tylko o katastrofie
Maciej LasekGrzegorz Rzeczkowski Wydawnictwo: Znak reportaż
reportaż
Znak
2022-05-23
2022-05-23
kłamstwo smoleńskie propaganda PiS Kaczyński Katastrofa smoleńska

Szybko się czyta, bo człowiek chce jak najszybciej dotrzeć do tytułowego tematu i poznać jego szczegóły. Niestety okazuje się, że o Smoleńsku jest dopiero druga połowa książki (plus wstęp),a całość lepiej określałby tytuł: "Życiorys M. Laska + wątek smoleński". Trochę rozczarowujące.

Spodziewałem się bardziej technicznej analizy, w końcu rozmówcą jest inżynier, ekspert od lotnictwa. Tymczasem książka skupia się głównie na polityce (o samej katastrofie jest bardziej w długofalowych zaniedbaniach) - co samo w sobie nie jest zarzutem, w końcu tytuł już to niejako przewiduje.

Jeśli ktoś oczekuje, że lektura będzie czymś w rodzaju odcinka "Katastrofy w przestworzach" to tak niezbyt.

Świetny wywiad-rzeka z Maciejem Laskiem. Jego życiorys i dużo ciekawych epizodów spowodowały, że katastrofa smoleńska nie była tu cały czas „obrabiana”. Choć i tak, trochę jej było, co już trochę mogło mnie zmęczyć…ale nie zmęczyło. Świetny przykład, jak wiedza, nauka i doświadczenie wygrywa z antkową podkomisją.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka merytorycznie bez zarzutu. Dużo można się dowiedzieć o badaniu wypadków lotniczych ) i o katastrofie smoleńskiej. Czyta się z zaciekawieniem , zdarzenia opisane prostym językiem, jednak takie skondensowanie merytoryki -na każdej stronie coś-sprawia , że człowiek po przeczytaniu tej ksiażki jest zmęczony i czuje się " wypluty".

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

bardzo dobra książka która obnaża zakłamanie dzisiejszych ludzi rządzących Polską i która wyjaśnia w sposób przystępny jak doszło do katastrofy i dlaczego

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tytuł książki moze troche odstraszajacy. Nie tylko autorom ten temat się "opatrzyl". Niemniej jednak zdecydowałem się ją przeczytać, głównie z uwagi na jej autorów, i jestem pod wielkim wrażeniem. Ta pozycja jest zwierciadłem naszego państwa i społeczeństwa. Tego czym obecnie jest i w którą stronę zmierza. Jak bylejakosc, zawiść i czyste zło może zniweczyć pracę ludzi których celem jest dobro naszego państwa i jej mieszkańców. Jestem pod wielkim wrażeniem bystrości umysłu i logiki argumentacji jej autorów kontrastujących z otaczającą i powiększająca się bylejakoscia. Polecam lekturę, która poukłada w głowie wydarzenia, pokaze jak siła argumentów, logiki i faktow góruje nad ściema i kłamstwem, a przede wszystkim da taka nadzieje na przyszlosc... Książkę wprost pochłonąłem a nie przeczytałem....
Czekamy na lepsze, normalne czasy i na tzw. sprawiedliwosc dziejow.

Dobra pozycja z przystępnie wyjaśnionymi okolicznościami smoleńskiej wycieczki prezydenta, ale nie tylko. Sporo wiedzy o różnych incydentach i wypadkach lotniczych oraz opowieść o nonszalancji, chyba nawet naszej narodowej, która w konsekwencji doprowadziła do zdarzenia, które do dziś zatruwa polskie życie publiczne.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetnie poprowadzony wywiad-rzeka, który tylko częściowo poświęcony jest katastrofie w Smoleńsku. Historia życia i pracy Macieja Laska przeplata się w niej z ogólnymi dywagacjami na temat lotnictwa, bezpieczeństwa w locie czy funkcjonowania polskiego państwa w tej dziedzinie. Ta pozycja to gratka nie tylko dla czytelnika zainteresowanego prawdziwymi przyczynami katastrofy, ale także dla miłośników lotnictwa. Polecam zdecydowanie!

Choć tytuł książki sugeruje, że będzie miała skandaliczny charakter, to jest zupełnie inaczej. Jest to mieszanka historii badania wypadków lotniczych w Polsce, życiorysu Macieja Laska, katastrofy Smoleńskiej oraz jej konsekwencji. Dobra, rzeczowa lektura oparta o solidną wiedzę, a do tego podzielona w tak genialny sposób, że czyta się jakby to było opowiadanie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna książka. Nietylko o katastrofie smoleńskiej, ale także o Macieju Lasku (żeby pokazać jego kompetencje w badaniu wypadków lotniczych) oraz ogólnie o badaniu katastrof i mieszaniu się do tego polityków. Maciej Lasek rzetelnie i rzeczowo tłumaczy przyczyny katastrofy z 10.04.2010 roku. Gorąco polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka w syntetyczny sposób pokazująca okoliczności katastrofy smoleńskiej a także to, jak komisja zajmowała się jej wyjaśnianiem. Obala mity jakie mąciły jej obraz. Pokazuje że po stronie rosyjskiej i nie tylko były błędy.

• Kindle
  • Literatura faktu
  • Reportaż

Dodaj cytat z książki Kłamstwo smoleńskie? Cała prawda nie tylko o katastrofie