Polskie góry zimą. 25 nieoczywistych szlaków

Okładka książki Polskie góry zimą. 25 nieoczywistych szlaków Tomasz Habdas
Okładka książki Polskie góry zimą. 25 nieoczywistych szlaków
Tomasz Habdas Wydawnictwo: Pascal literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Pascal
2022-11-09
2022-11-09

Bardzo praktyczny i konkretny przewodnik

Bardzo praktyczny i konkretny przewodnik

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nigdy nie sądziłam, że można czytać od deski do deski przewodnik, a jednak. Bowiem byłam mile zaskoczona , że nie jest to taki typowy poradnik z trasami.
Bo w książce turystycznej Tomka Habdasa POLSKIE GÓRY ZIMĄ znajdujemy wiele informacji, których nigdy byśmy nie przeczytali w podręczniku do geografii. Właśnie takie miałam pierwsze wrażenie po ważnym wstępie autora, w którym zamieścił świetną charakterystykę polskich gór , która wiele wyjaśnia oraz ukazuje ogrom i ilość szczytów. A do tego, co najważniejsze opisał , jak się przygotować do jakichkolwiek wycieczek górskich oraz na co trzeba zwrócić uwagę przed wyjściem w góry.

Autor bloga W Szczytowej formie w swojej nowej książce zaprasza czytelników do swojego świata, gdzie pięknie opisuje różnego rodzaju trasy dodając o nich ciekawostki jak np. O pochodzeniu nazw szczytów lub historii schronisk tam budowanych albo o legendach z nimi związanych. Widać w tych tekstach pasje i miłość do gór oraz wnikliwe rozpoznanie historii i innych ciekawostek z danego masywu górskiego oraz regionu.

Przy każdej opisanej trasie na początku zawarte są ważne aspekty techniczne tzn. przebieg, trudność, długość, czas przejścia oraz jakie schroniska są dostępne na danym szlaku oraz czy jest potrzebne dodatkowe wyposażenie oraz jakie, także czy są parkingi i jak można dojechać do początku ścieżki . Co ciekawe tez są opisane możliwości skrócenia lub ułatwienia sobie wycieczki takie jak kolejki gondolowe czy wyciągi krzesełkowe. Bardzo praktyczne dla ludzi z mniejszą kondycją.

POLSKIE GÓRY ZIMĄ to świetna pozycja podróżnicza dla każdego turysty, który chce odkrywać świat o każdej porze roku. Szczegółowe opisy szlaków oraz piękne zdjęcia z praktycznymi poradami autora dają szanse poznania Polski od strony gór.

Mi bardzo przypadł do gustu i co najciekawsze uświadomił, że już co nie co zobaczyłam, choć było to dawno. Głównie w Beskidach, Tatrach oraz trochę w Gorcach. Dzięki rodzicom oraz przez to, że nie jeździłam na nartach to na obozach zimowych w grupie wycieczkowej odkrywałam uroki gór zimą. Było czasem ciężko ale piękne widoki rekompensowały wszystko. Stad się wzięło miedzy innymi moje podróżowanie….

• Książki | Ulubione
  • GÓRY
  • Literatura podróżnicza
  • Góry
  • 2. Z GÓRSKIEJ PÓŁKI

Dodaj cytat z książki Polskie góry zimą. 25 nieoczywistych szlaków