Szczęśliwa przyszłość. Uwolnij się od traum

Okładka książki Szczęśliwa przyszłość. Uwolnij się od traum Gabrielle Bernstein
Okładka książki Szczęśliwa przyszłość. Uwolnij się od traum
Gabrielle Bernstein Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece poradniki
poradniki
Wydawnictwo Kobiece
2023-02-08
2023-02-08
Karolina Bochenek

Znam większość książek Bernstein i muszę przyznać, że w tej autorka dała się poznać od zupełnie innej strony. Widać tutaj dojrzałą już kobietę, nauczycielkę duchową, matkę i przede wszystkim człowieka, który wreszcie odważył się nazwać swoje traumy, przyjrzeć się im oraz coś z nimi zrobić. Bernstein dzieli się w tej książce własną drogą do wyzwolenia i opowiada o różnych typach możliwych terapii oraz duchowości, które warto ze sobą łączyć. Dobra, wartościowa, znów wspaniale napisana książka. Bardzo polecam. Może wnieść wiele ciepła.

Masakra. Kupiłam książkę z myślą, aby popracować nad sobą, zrozumieć siebie. Niestety oprócz kilku ćwiczeń, książka nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Mogła by być na 30 stron, zamiast 280 i na to samo by wyszło.

Autorka jak zacięta płyta - na okrągło powtarza to samo, jak coś bardzo jej pomogło, jak źle było, etc. Mam wrażenie że książka bardziej dla niej została wydana, żeby sobie mogła popisać o swoich doświadczeniach i się wygadać. Wcale nie odnosi się wrażenia, że chce się ona "podzielić" z nami, żebyśmy się nie czuli "osamotnieni".

No i wisienką na torcie jest wręcz sekciarski wydźwięk tego wszystkiego. Ciągle pitolenie o duchowym przewodniku, Bogu, modlitwach, uduchowieniu. To duch cię prowadzi co uzdrowienia, Boska moc wszechświata otoczy cie miłością.

No litości. Jak ktoś ma wziąć coś takiego na poważnie. W synopsie z tyłu książki powinno być zaznaczone, że książka jest przepełniona odklejonym bełkotem, a nie faktualną wiedzą. Bo nie jest to napisane niestety. Dlatego kupiłam tę książkę.

Strata pieniędzy.

DNF sekciarska narracja. Nie wytrzymałam więcej niż 5%.

DNF sekciarska narracja. Nie wytrzymałam więcej niż 5%.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam mieszane uczucia.
Daję 6 gwiazdek za opisy różnych praktyk terapeutycznych. Niestety trzeba je wyłuskać z wiwisekcyjnej, natchnionej i uduchowionej narracji autorki. Ta książka chyba najbardziej miała pomóc jej.

Mam mieszane uczucia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Legimi rozwój
  • Popularnonaukowe
  • 5. Psychologia
  • Audiobooki
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Legimi audio

Dodaj cytat z książki Szczęśliwa przyszłość. Uwolnij się od traum