Szym Pansik. Całusy? Ohyda!

Okładka książki Szym Pansik. Całusy? Ohyda! Max Lang, Suzanne Lang
Okładka książki Szym Pansik. Całusy? Ohyda!
Max LangSuzanne Lang Wydawnictwo: Papilon, Publicat Cykl: Szym Pansik (tom 6) Seria: Szym Pansik opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
2023-02-08
32 min.
Maria Szarf

Okładka książki Szym Pansik. Zostawcie mnie! Max Lang, Suzanne Lang
Szym Pansik. Z... Max Lang, Suzanne L...
Okładka książki Szym Pansik. O, nie! Święta! Max Lang, Suzanne Lang
Szym Pansik. O... Max Lang, Suzanne L...
Okładka książki Szym Pansik nie śpi całą noc Max Lang, Suzanne Lang
Szym Pansik ni... Max Lang, Suzanne L...
Okładka książki Szym Pansik ma własne zdanie Max Lang, Suzanne Lang
Szym Pansik ma... Max Lang, Suzanne L...

To nasze pierwsze spotkanie z Szym Pansikiem, ale zakładam, że nie ostatnie, bo moje dzieciaki bardzo polubiły tę książkę. W atrakcyjnej wizualnie formie pokazuje ona, z czym kojarzą się walentynki i jak można spojrzeć na nie trochę poważniej i głębiej. Warto okazywać swoje uczucia najbliższym i dawać im poczucie, że są ważni, bo każdy od czasu do czasu potrzebuje sobie o tym przypomnieć.

Cała rodzina rozbawiona, jest temat do rozmów. Szym Pansik nie zawodzi.

Cała rodzina rozbawiona, jest temat do rozmów. Szym Pansik nie zawodzi.

Krótka fajna czytanka ładne ilustracje polecam

Krótka fajna czytanka ładne ilustracje polecam

Świetna książka.

Świetna książka.

3latka bardzo polubiła szympansika, ja też lubię :)

3latka bardzo polubiła szympansika, ja też lubię :)

Przyznaję się oficjalnie. Mam słabość do Walentynek. Wszystkich czerwonych serduszek, łzawych komedii romantycznych lecących w tym okresie w multipleksach oraz słodkich czekoladek.
Jednak, to nie tylko święto zakochanych w sobie po uszy par! Jeżeli chcecie się o tym przekonać, lub wytłumaczyć swoim dzieciom ideę Walentynek, sięgnijcie po tę przeuroczą książkę.
Jej bohaterem jest sympatyczna małpka, która uważa, że miłość i cała otoczka Walentynek (wszystkie pocałunki, przytulasy) to coś ohydnego. Mało tego! Dzień 14go lutego to najobrzydliwsze święto, jakie tylko może istnieć!
Szybko jednak okazuje się, że chodzi tu również o okazywanie emocji i uczuć innym bliskim osobom, z którymi nie łączy nas relacja romantyczna. Drobne gesty są ważne i tego uczy się właśnie nasz szympans.
Ta książeczka złapała mnie za serce mimo, że skierowana jest głównie do maluchów. Ładne, kolorowe ilustracje oraz krótki tekst sprawia, że jest przejrzysta w odbiorze i zachęca do poznawania historii Szym Pansika. Świetnie się bawiłam podczas czytania jej i na pewno sięgnę po inne książeczki z tej serii!

Jej...

Jak okazać miłość? 🧡 Całuski, przytulaski, spojrzenia głęboko w oczy. Niektórzy to uwielbiają, a inni uważają, że to prawdziwa ohyda. 🤪 Zupełnie tak jak Szym Pansik. Bohater książek @wydawnictwo_papilon tym razem odkrywa, czym jest miłość. 😍

Wszystko zaczyna się od samicy bąkojada, a właściwie kwiatka od jej chłopaka, którym postanowiła się pochwalić Szym Pansikowi. 🌷 Niestety, on nie rozumiem jej zachwytów, a jedyne, co może powiedzieć o miłości to... "ohyda"! 🙊 Szympans szuka kogoś, kto uważa tak samo, jak on. Wybiera się do sąsiada Normana, ale kiedy widzi wielkiego goryla piszącego liściki walentynkowe, nie może wyjść ze zdziwienia. 🦧 Przemierza dżungle w poszukiwaniu zwierząt nielubiących walentynek, ale jak się szybko okazuje - nikogo takiego nie spotyka. 😮 Czy Szym Pansik zmieni zdanie o miłości? Przekonajcie się sami. 📖

Książka, autorstwa Suzanne Lang, doskonale pokazuje różne oblicza miłości. 🧡 W końcu kochamy nie tylko partnerów, ale też rodziców, rodzeństwo czy przyjaciół, a walentynki to dzień, w którym tą miłość warto okazać. 👩‍❤️‍👨 Mimo, że opowieść dużo tłumaczy, to książka może stać się punktem wyjścia do rozmowy z dzieckiem o sposobach okazywania uczuć lub o uczuciach w ogóle. 👨‍👩‍👦‍👦

Komiksowe ilustracje Maxa Langa doskonale obrazują świat charakternego Szym Pansika. 🐒 Są kolorowe, momentami zabawne i podobają się najmłodszym. 👌

Kolejna książka z serii o Szym Pansiku trafia na polski rynek tuż przed walentynkami. To naprawdę świetna okazja, żeby porozmawiać z dzieckiem o emocjach i uczuciach. 🥰 Do tego zresztą zachęcają wszystkie publikacje z tej serii. Do tej pory ukazały się: "Szym Pansik ma zły humor", "Szym Pansik ma własne zdanie", "Szym Pansik nie śpi całą noc", "Szym Pansik o nie święta!". Polecam bohatera bestsellera "New York Timesa" i jego przygody. 👍

Szym Pansik brzydzi się wszechobecnym świętem zakochanych i buziaczkami, które wszyscy sobie dają:) Dzięki swoim bliskim odkrywa jednak, że miłość ma różne oblicza - np. przyjacielską i rodzinną. Zabawna książka z bardzo wyrazistymi obrazkami, która może być początkiem ciekawej rozmowy z dzieckiem.

Historia opowiada o rezolutnym małym szympansiku, który pewnego dnia dowiaduje się, czym są Walentynki. To czego się dowiaduje, niestety nie podoba mu się i próbuje odszukać zwolenników swojego zdania.

Co powiedzą mu inne zwierzęta?

Książka jest kontynuacją bestsellera „New York Timesa” Szym Pansik ma zły humor. Seria skupia się na tematach związanych z emocjami i umiejętnościami społecznymi. Dzięki tej książce, dzieci mogą dowiedzieć się, że warto okazywać bliskim jak bardzo są ważni i jak bardzo chcemy się o nich troszczyć. Walentynki bowiem, to nie tylko dzień zakochanych, ale też przyjaźni..

To co zdecydowanie przyciąga wzrok, to piękne kolorowe ilustracje, co jest genialne, ponieważ jako nauczyciel wiem, że dzieci po przeczytaniu każdej strony oczekują zobaczyć obrazek związany z czytaną treścią. Książka jest krótka, ale porusza bardzo ważny temat.

Temat uczuć i tego jak je okazywać, pozwala zrozumieć dziecku, że każdy ma swój własny sposób na wyrażanie uczuć. Jak?
Więcej nie zdradzam, ale warto sięgnąć po tą książkę. Myślę, że książka jest idealna do wprowadzenia dzieciom od 4 roku życia. Temat miłości i Walentynek ukazana jest w bardzo prosty i zrozumiały sposób.

Co powiedzą mu inne zwierzęta?

• Dla szkrabów
  • Do kupienia
  • Czytane z synem
  • Książki
  • Lit. dziecięca
  • Dziecko

Dodaj cytat z książki Szym Pansik. Całusy? Ohyda!