Jezioro Zapomnienie

Joanna Tekieli Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2023-04-26
2023-04-26

Dosyć ciekawa powieść obyczajowa, chociaż czasami nieco mi się dłużyła. Ładne opisy przyrody oraz ujmująca wrażliwość głównego bohatera, to na pewno atuty tej powieści. Polecam miłośnikom tego gatunku:)

Cudna historia, w której poznajemy Daniela. Mieszka on w wiosce Zapomna, w jej najbardziej urokliwej części, z widokiem na jezioro Zapomnienie. Przyjdzie moment w której nasz bohater będzie musiał się podzielić swoją samotnią i pytanie nasuwa się tylko jedno: czy mu się to uda? Szczególnie, że osobą z którą będzie dzielić to urocze i odosobnione miejsce jest głośna i ciekawska Iga. W książce nie brakuje przepięknych opisów przyrody, w których słychać śpiew ptaków. Sama przeniosłabym się do tego uroczego miejsca, by przejrzeć biblioteczkę Daniela, przejść się leśną ścieżką i wykąpać w jeziorze. Nie jest to cukierkowa historia, nie brakuje w niej czarnych charakterów, którzy spokój Daniela próbują zakłócić. Fajnie się czyta, dobrze napisana. Polecam sięgnąć po tą książkę i na chwilę wybrać się do Zapomnej nad jezioro Zapomnienie. 😉

Lekka w czytaniu ,opisy przyrody wiejskiej wątek miłosny.

Lekka w czytaniu ,opisy przyrody wiejskiej wątek miłosny.

Zauroczona jestem tą historią ciepłą,uroczą i pięknymi widokami.
Bohaterowie interesujący,świetni byli w tej powieści autorstwa Pani Joanny Tekieli.
Przeniosła mnie autorka do niezwykłego pięknego zakątka nad jezioro zapomnienie.
Powieści Tekieli cudne,znakomite są.
A ta powieść przepiekną,wspaniałą czytałam z przyjemnością,odprężyłam się przy niej,relaks miły miałam.

Zauroczona jestem tą historią ciepłą,uroczą i pięknymi widokami.
Powieści Tekieli cudne,znakomite są.

Piękna, poetycka opowieść o samotności, o tym, że można z nią żyć.

Piękna, poetycka opowieść o samotności, o tym, że można z nią żyć.

Lekkie przyjemne ale tym razem bez większego polotu.

Lekkie przyjemne ale tym razem bez większego polotu.

Bardzo lubię książki Pani Joanny i z chęcią po nie sięgam , niestety ta pozycja nie zachwyciła mnie.
Szybko i lekko się czyta ,ale nic w niej interesującego się nie dzieje,jest po prostu mdła.

Książka Joanny Tekieli, spokojna, romantyczna z widokami. Miło się czyta.

Książka Joanny Tekieli, spokojna, romantyczna z widokami. Miło się czyta.

Klimatyczna, spokojna, wyciszająca jak dla mnie lektura. Za to lubię książki Jolasi Tekieli. Polecam.

Pierwsza książka P. Joanny którą czytałam z przerwami. Szczerze mówiąc, tylko opisy przyrody były dla mnie ciekawe. Samotniczy główny bohater nie ujął mnie. Za dużo narracji której nie lubię. Miałam wrażenie jakbym czytała pamiętnik. Co robił codziennie, jak się czuł. Przemyślenia Daniela....nie ,nie podobała mi się ta pozycja.

• Przeczytane 2023

Dodaj cytat z książki Jezioro Zapomnienie