Okładka książki Krwawe srebrniki Robert M. Rynkowski
Okładka książki Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski Wydawnictwo: eSPe Cykl: Jacek Posadowski (tom 2) Seria: Jednym tchem kryminał, sensacja, thriller
Jacek Posadowski (tom 2)
Jednym tchem
eSPe
2023-09-11
2023-09-11
9788382012712
kryminał thriller polityka historia chrześcijaństwo

Autor: Robert M. Rynkowski
📚 Dla dorosłych 18+ 📚
🪽⭐⭐⭐⭐⭐🪽

"Krwawe srebrniki" to dalsze przygody informatyka Jacka Posadowskiego i jego córki Zosi, znanych nam z pierwszego tomu pt. "Szept Węża".
Po raz kolejny zostają uwikłani w rozwiązywanie zagadki kryminalnej, do czego oboje podchodzą początkowo z wielkim entuzjazmem, gdyż jest to ich pasja, tym razem w zakonie Izydorytów na Suwalszczyźnie.
Niespodziewanie umiera zakonnik. Przeor prosi Jacka, by przyjrzał się sprawie pod pretekstem założenia w klasztorze monitoringu. Z początku nic nie wskazuje na to iż to morderstwo, jednak z biegiem czasu sprawa coraz bardziej się komplikuje. Posadowski zaczyna dostrzegać w jakim niebezpieczeństwie się znalazł.

📖🪽 MOJA OPINIA 🪽📖

Tym razem zagłębiając się w lekturę zastanawiałam się czy będzie równie wciągająca co pierwsza. Tak też się stało... Autor znów mnie zaskoczył tworząc kolejne nietuzinkowe dzieło.
Fabuła została tak skonstruowana, że z wielkim zaangażowaniem sama również wraz z bohaterami próbowałam rozwikłać te kryminalną zagadkę. I byłam skłonna założyć się kto był sprawcą. A jednak zostałam zaskoczona, że tak łatwo dałam się wywieźć w pole. Uwielbiam takie książki ♥️
Jak zwykle cudowne pióro, wspaniale prowadzona akcja i doskonale wykreowane postaci.
Czytało się wyśmienicie i mam nadzieję, że jeszcze będę miała nie raz przyjemność czytać książki 📚 spod pióra p. Roberta.

Autor: Robert M. Rynkowski
📚 Dla dorosłych 18+ 📚
🪽⭐⭐⭐⭐⭐🪽

Autor po raz drugi zaprasza nas na Suwalszczyzne aby wraz z informatykiem Jackiem Posadowskim aby rozwiązać zagadkę śmierci zmarłego zakonnika.
Nikt nie daje wiary, że to było samobójstwo jak z początku przypuszczano. Jackowi w prowadzeniu śledztwa pomaga córka Zosia. Przed nimi długa droga do rozwiązania zagadki, i aby dowiedzieć się prawdy wpada na pomysł, aby trochę pobuszować w klasztorze pod pretekstem założenia monitoringu. Nie każdy pochwala ten pomysł z obawy ? Przed czym, albo przed kim ? Zaczyna się robić niebezpiecznie. Na światło dzienne wychodzą tajemnice, które skrywane były od lat, a sięgają one jeszcze miejsc i czasów odległych od współczesnej Suwalszczyzny. Natomiast zakończenie zaskakuję.
❗️
Bardzo mi się podobało połączenia czasu teraźniejszego z czasem kiedu żył Jesusa.
Opisane są również sny z ostatniej wierzerzy i śmierci na krzyżu. W grę wchodzi tajemniczy obraz, który skrywa pewną zagadkę. Jest on celem dla którego sprawca gotowy jest nawet zabić.
❗️
Świetnie napisany kryminał, który wciąga od pierwszej strony. Powieść kryminalna z historią w tle, pełna intryg, niespodziewanych zdarzeń, akcji i bohaterów, oraz napięcia trzymającego do samego końca. Tajemniczy klasztor a w nim kilku zakonników, którzy nie są zbyt wylewni i raczej nie dzielą się swoją wiedzą, nie pomagając w odnalezieniu sprawcy.
Autor Świetnie łączy fakty, lecz nie daje żadnych wskazówek w celu ustalenia sprawcy, wręcz odwrotnie, bo odwracając od niego uwagę, rzucając nam pod nogi jakieś resztki informacji, aby nas zmylić.
❗️
Przedemną trzeci tom, który będę czytać i z pewnością będzie mi się podobał.
Życzę autorowi wiele takich pozycji, wciagajacych, ciekawych, z historią w tle i wbijającym w fotel zakończeniem.
POLECAM !!!

Intrygująca, z pełnią zwrotów akcji fabuła.
Prowadzone śledztwo po śmierci zakonnika w klasztorze, dość mocno się komplikuje. Pojawiają się tajemnice mnichów oraz tajemnicze organizacje polityczne. Okazuje się, że chodzi o coś znacznie poważniejszego niż się wydawało.

Intrygująca, z pełnią zwrotów akcji fabuła.

Krwawe srebrniki" to kontynuacja książki ,,Szept węża", mimo że jej nie czytałam nie przeszkadzało mi to w poznaniu kontynuacji. Książkę przeczytałam ,,jednym tchem".

Tutaj tajemnica goni tajemnicę, a czytając bardzo chcemy je poznać, więc brniemy dalej w tę historię. Autor porusza wątki o historii, religii, sztuce, polityce czy też śledztwie. W książce pojawia się postać Jacka- nieformalnego detektywa oraz jego córkę Zosię.

Zakończenie książki mnie zaskoczyło. Z chęcią i ciekawością sięgnę po poprzednią książkę Roberta M. Rynkowskiego.

Może trochę męczyły mnie nadmierne opisy, ale historia była ciekawa. Polecam

Może trochę męczyły mnie nadmierne opisy, ale historia była ciekawa. Polecam

Informatyk Jacek Posadowski zostaje poproszony przez przeora nieodległego klasztoru by zbadał sprawę śmierci jednego z zakonników. Z pozoru prosta sprawia z czasem zaczyna się coraz bardziej komplikować a współbracia zmarłego zakonnika zdają się mieć jakieś tajemnice. W tle pojawiają się przemytnicy, agresywne lewicowe organizacje i polityczne intrygi ugrupowań pragnących władzy. Z biegiem czasu okazuje się, że gra toczy się o coś więcej niż wydawało się na początku a Posadowskiemu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.
Długo przyszło nam czekać na kolejny tom cyklu Jacek Posadowski… Były momenty, w których wątpiłam czy w ogóle się na niego doczekamy…. I w końcu oto on! Ani przez moment nie brałam możliwości, że go nie przeczytam….
Krwawe srebrniki to niezwykle udana kontynuacja Szeptu węża. Podobnie jak w poprzedniej części mieliśmy szansę uczestniczyć w śledztwie, które tak naprawdę z początku nie zwiastowało kłopotów… A jednak okazało się, że początkowe założenia, które przyświecały rozpoczęciu śledztwa były błędne. Prosta sprawa przemieniła się w niezwykle skomplikowany, wielowątkowy, posiadający drugie dno i w gruncie rzeczy niebezpieczny przypadek, który głównego bohatera mógł kosztować utratę zdrowia a nawet życia. A wynik zapewne zaskoczył niejednego czytelnika…
Krwawe srebrniki to historia dopracowana w najmniejszym szczególe. Fabuła trzymała w napięciu aż do spektakularnego i nieoczekiwanego zakończenia, które może być, w moim przekonaniu zapowiedzią kolejnego tomu. Jedynym mankamentem książki, jaki mnie denerwował była zachowanie Zosi, córki, Posadowskiego. Nieustannie naciskała ojca na kontynuowanie śledztwa, nie licząc się z jego zdaniem i z grożącym mu niebezpieczeństwem. Jednak to tylko jedyna ( w sumie nieistotna) wada tej części cyklu. Jako całość książka prezentuje się całkiem interesująco.

Już od pierwszych stron książki w głowie miałam dwa stwierdzenia. Pierwsze z nich brzmiało: „jeżeli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze”, a drugie zaś: „w polityce wszystkie chwyty są dozwolone” i towarzyszyły mi one do ostatniej strony książki. Ale od początku…

Jacek Posadowski, z zawodu informatyk, stara się wieść spokojne życie wraz ze swoją córką oraz kotem. Niestety jest to niezmiernie trudne, kiedy w najbliższym otoczeniu, bliska osoba popełnia samobójstwo. Tylko czy faktycznie było to samobójstwo? A może jednak morderstwo? Tutaj do akcji wkracza Jacek i wykorzystując swoje dotychczasowe doświadczenia, stara się rozwikłać zagadkę śmierci zakonnika, który przez wszystkich uznany został za samobójcę.

W czasie lektury mogłam poznać dwa odległe światy, które łączy jedno – zdrada. Jednym z nich był świat polityki i związane z nim działania, które odgrywają tutaj ważną rolę. Zostało udowodnione, że w polityce wszystkie chwyty są dozwolone, a brutalność i bezwzględność, jakiej dopuszczają się ludzie u władzy, poraża. Drugim światem, do którego zostałam zabrana, był świat sprzed dwóch tysięcy lat, kiedy Jezus umiera na krzyżu, a Judasz otrzymuje zapłatę za zdradę – krwawe srebrniki. Kiedy między rozdziałami dotyczącymi Jacka znalazłam opowieść religijną, byłam lekko zdziwiona, jednak szybko zrozumiałam, że nie jest to tylko opowieść o śmierci zakonnika.

“Krwawe srebrniki” są drugim tomem serii przygód Jacka Posadowskiego. Nie ukrywam, że skuszona opisem, nie zwróciłam uwagi, że zaczynam tę przygodę od środka. Nie wpłynęło to jednak na odbiór czytanego tekstu, gdyż skupiłam się na tym, co w tej części przygotował autor i zagadce, która czekała na rozwiązanie, a nie na przeszłości, do której często wracano, tak więc mam lekki niedosyt na temat głównego bohatera. Jednak mam nadzieję, że uda mi się nadrobić zaległości.

Reasumując: Robert M. Rynkowski w świetny sposób manewruje między epokami, jak również potrafi skupić uwagę czytelnika na szczegółach. Dzięki czemu niejednokrotnie widziałam i czułam to, co bohaterowie, czynnie uczestniczyłam w dochodzeniu, jak i zwiedzałam komnaty i korytarze zakonu. Chociaż cała historia oraz postaci są jedynie wymyślone przez autora, to warto poszukać w niej tych elementów, które mają swoje przełożenie w rzeczywistości. Mogę Was zapewnić, nie pożałujecie i miło spędzicie czas z książką. Jednak faktycznie, w tym przypadku, skuście się najpierw na tom pierwszy, aby rozjaśnić sobie kilka kwestii.

Jacek Posadowski podejmuje, niejako na prośbę córki, kolejne śledztwo. W niedalekim klasztorze umiera pewien zakonnik. Sprawa wydaje sie być banalna, jednak z czasem zaczyna się komplikować...

Cóż to była za świetna przygoda! Cała opowieść jest dopracowana, przemyślana, opisana w sposób intrygujący. Ciężko sie ją odkładało na później. Nie ma w niej oszałamiających zwrotów akcji czy wymyślnych intryg. Jest skromnie, oczywiście w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Niczego tu nie brakuje, ten ascetyzm wręcz dodaje oryginalności. I bardzo, ale to bardzo podoba mi sie motyw snów opowiadających o ukrzyżowaniu Jezusa. Zazwyczaj nie czytam książek z religią w tle, natomiast u Pana Roberta nie wyobrażam sobie jej braku 😅 to wszystko jest takie spójne, logiczne, ciekawe, przyjemnie się o tym czyta. Autor nie narzuca nam niczego, po prostu opisuje historię którą miał w głowie, dodaje do tego sny z życia Jezusa, okrasza to polityką, i to wszystko jest takie dobre i wyważone, że człowiek chce czytać dalej i dalej, i wiedzieć więcej i więcej o danej sprawie!

Niejeden pisarz mógłby uczyć się pisania od Pana Roberta, naprawdę. "Szept węża" oraz jego kontynuacja "Krwawe srebrniki" są niepozorne i cudowne w swej prostocie. Nie ma wybujałych, wysublimowanych rozwiązań, przedstawieni są normalni ludzie i zwykłe ludzkie problemy, ale opisane jest to w tak fenomenalny sposób, że czyta się o nich praktycznie jednym tchem. I to jest chyba najfajniejsze w książkach autora.

Dziękuję @wydawnictwo.espe za ten recenzencki egzemplarz.

Rok po wydarzeniach jakie rozegrały się w życiu Jacka i Zosi, przychodzi im "podjąć" kolejne śledztwo. Tym razem dotyczy ono zmarłego mnicha, który oficjalnie popełnił samobójstwo. Gdy przeor zakonu zwraca się do Jacka z prośbą o pomoc w rozwikłaniu zagadki, mężczyzna podchodzi sceptycznie do tego pomysłu. Jednak czując się zmuszonym przez pewne okoliczności i z obawy, że przeor mógłby coś nie coś o nim powiedzieć, podejmuje się tego zadania. Jak się okazuje nie każdemu jego obecność w klasztorze pod pretekstem instalacji monitoringu, jest na rękę. Z czasem zaczyna się robić naprawdę niebezpiecznie...

....

Kontynuacja książki "Szept węża" zrobiła na mnie spore wrażenie. Wspaniale było powrócić na Suwalszczyznę do znanej już z poprzedniej części wioski, do znajomych bohaterów. Po raz kolejny autor stworzył świetną fabułę, która łączy wątki historyczne, z czasów Jezusa, z teraźniejszością. Dodatkowo sprawa kryminalna, w którą zamieszane są kręgi polityczne, lewicowa organizacja, przemytnicy, intrygi i gierki osób na stanowiskach, wciąga czytelnika od pierwszych stron i zaprasza do odkrywania kolejnych tajemnic. Nic w tej historii nie dzieje się bez przyczyny, a to co początkowo wydaje się mało znaczącym wydarzeniem , urasta do rangi najwyższej stawki.

Książka" Krwawe Srebrniki" - Roberta M. Rynkowskiego.

Z tego, co się dowiedziałam jest to kontynuacja książki pod tytułem" Szeptu Węża". Ja jednak pierwszej części nie czytałam, mimo to popłynęłam przez książkę niczym fale na morzu. Tyle w książce jest tajemnic, że bardzo chce się ją czytać i dowiadywać to kolejnych rzeczy. W powieści znajdziemy wiele skomplikowanych wątków, takich jak polityka, zabójstwo, kryminał, śledztwo, tropy, sztuki, historia. Niby wszystkie mają coś odrębnego w sobie, a ta książka idealnie te wszystkie wątki jednoczy. Najlepsze dla mnie było tutaj zakończenie, takie zaskakujące i ciekawe. Nie spodziewałam się takiego zakończenia, może dlatego, że nie przeczytałam pierwszej części. Jednak zachęcam do pierwszej i drugiej, by lepiej poznać całą tę historię. Ja na pewno sięga po 1 tom tej historii. I zachęcam was do zapoznania się z tą niepowtarzalną historią. Jeszcze nigdy nie czytałam tyłu skomplikowanych wątków w jednym, co dodaje tej książce ogromnego uroku.

Książka" Krwawe Srebrniki" - Roberta M. Rynkowskiego.

• Nowe serie kontynuacja
  • Priorytet
  • W planach
  • Mój patronat medialny
  • Tajemnice
  • ****Do kupienia

Dodaj cytat z książki Krwawe srebrniki