Nightbirds. Nocne ptaki

Okładka książki Nightbirds. Nocne ptaki Kate J. Armstrong
Okładka książki Nightbirds. Nocne ptaki
Kate J. Armstrong Wydawnictwo: Wielka Litera Cykl: Nocne ptaki (tom 1) fantasy, science fiction
Nocne ptaki (tom 1)
Nightbirds
Wielka Litera
2023-09-27
2023-09-27
Olga Dziedzic
magia ptaki rebelia

Genialne rozpoczęcie, powiew świeżości, ale koniec końców, strasznie zmarnowany potencjał...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawy pomysł na świat i magię. Ale jakoś nie porywa. Dobrnęłam do końca ale raczej nie sięgnę po kontynuację.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Sztuczna narracja w czasie teraźniejszym.

Sztuczna narracja w czasie teraźniejszym.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Typowo kobieca książka. Przyjęcia, stroje, słodkie gadki, wysokie sfery. Nieciekawe.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo fajna i ciekawa fabuła. Słuchałam na audiobooku i nie raz gubiłam się w postaciach (nie lubię gdy jest ich dużo),ale dało radę ogarnąć. Co najbardziej mi się podobało w tej książce to wątek kobiet, tego jak sprzeciwiały się facetom i ich stereotypom oraz walczyły o swoje. Myślę, że autorka w punkt to poruszyła I rozwinęła.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Utwór ten deliberuje o wielu sprawach ważnych dla kobiet, dlatego pochyle się tylko nad kilkoma z nich . A zatem książka ta opwiada o maskach jakie zakładamy my (kobiety)by przeżyć danął sytuacje i to jest w porządku gdy ją nosimy z własnej woli ale dość często nosimy te które narzucają nam meżczyźni naszego życia. Najpierw są to nasi ojcowie a poźniej kolejno napotykani osobnicy płci brzydkiej. Pozycja ta traktuje również moim zdaniem o femnizmie i sile kobiecej przyjaźni, jak rownież o tym, że kobiety muszą dwa razy ciężej pracować na swoj sukces, gdyż z góry zakłada się, że są słabe....
Foliał ten warto przeczytać. Wciąga od pierwszych stron i pozostawia po sobie niedosyt . Na szcześci autorka obiecuje kontuacje. Czyta się bardzo szybko i z dużą dozął przyjemności.

Trzy główne bohaterki Nightbirds zwane Nocnymi Ptakami posiadają moce o których same nie do końca mają pojęcie. Pracują one nocą zasłaniając swoją twarz. Przychodzą do nich zdesperowani mężczyźni prosząc o pocałunek i cząstkę magii która pomoże im osiągnąć różne cele. W miejscu gdzie żyją magia jest potępiana przez Kościół i władzę. Według nich, każdy kto posiada magię - skradł ją. Przez okoliczności w których ich magia została ujawniona, władze rozpoczęły na nie polowania. Gdy w chwili zagrożenia, połączyły siły stały się potęgą a ich moc przybrała na sile. Wystarczyło, że się dotknęły za ręce. Finalnie przez zagrożenie jakie czyha na ich życie, rozdzielają się a ich moce słabną.

Kawał dobrej fantastyki. Magiczny świat jest mocno rozbudowany i dość zawiły. Polityka i kościół odgrywają w książce bardzo dużą rolę, ponieważ prześladują obdarzonych magią. Bohaterki są genialne a ich więź jest niesamowicie silna. Każda z nich jest wyjątkowa na swój sposób. W książce mamy fajnie oddzielone ich kwestie i mamy opisy historii po trochu oczami każdej z dziewcząt. Bohaterowie drugoplanowi również świetnie się spisują. Są ciekawi i wiele wnoszą do fabuły. Każdy krok jest fajnie przemyślany i autorka nie zostawia czytelnika bez wyjaśnień. Każdy wątek jest bardzo istotny. Genialnie są opisywane miejsca, zachowania czy stroje. Można sobie bez problemu to wyobrazić. Opisy są obszerne a sama książka jest podzielona na 3 części. Po każdym rozdziale są dodane na ozdobnej kartce różne fragmenty rękopisów lub ballad nawiązujące do kolejnych wydarzeń. Finalnie książka mi się bardzo podobała i czekam na kolejny tom 🦋 4/5 ⭐️

Hipnotyzująca! Absolutnie wciągająca! Niezwykła! Porozmawiajmy o niej.

[Współpraca reklamowa z @wielkalitera]

Po pierwsze styl. Przypadł mi do gustu tak bardzo, że nie mogłam się oderwać. Wszystko było płynne, niezwykle przyjemne i wciągające. Bawiłam się świetnie!

System magiczny, alchemia, tajemnice i prześladowania obdarzonych. To wszystko tworzyło absolutnie wyjątkowy klimat! Miałam przeczucie, że ta książka bardzo mi się spodoba, ale żeby aż tak! Opisy miejsc, scenerii, strojów i osób zrobimy na mnie niezwykle wrażenie. Estetyka była niemal odczuwalna. Byłby z tego wybitny film!

Funkcjonowanie magii miało niesamowity system, bardzo dopracowany związany z wieloma czynnikami. Interesujące było oddziaływanie (lub jego brak) na konkretne grupy osób. A sama magia? Jest zakazana, jest grzechem.

Podobała mi się więź, między nocnymi ptakami, a przykrość sprawiało traktowanie ich przez ludzi. Było wiele sytuacji, w których były traktowane, jak czyjaś własność. Łamało mi to serce.

„Tam, gdzie nie dociera światło, czają się potwory.”

Słuchałam książkę w audio i muszę pochwalić formę i dopracowanie. Zaangażowanie więcej niż jednej osoby, do produkcji to z pewnością niełatwe zadanie, ale zdecydowanie było warto. Wrażenie jest niezastąpione, bardzo wyjątkowe.

To pełna magii, baśniowa historia, którą koniecznie musisz poznać!

Hipnotyzująca! Absolutnie wciągająca! Niezwykła! Porozmawiajmy o niej.

[Współpraca reklamowa z @wielkalitera]

☾︎△☾︎ "Nocne ptaki" autorstwa Kate J. Armstrong:

Współpraca barterowa z Wydawnictwem Wielka Litera

Tytuł: Nocne ptaki
Autor: Kate J. Armstrong
Ocena: ★★★★

"Nocne ptaki" to literacki klejnot w gatunku YA Fantasy, który zdecydowanie wart jest uwagi. Książka ta pochłonęła mnie od pierwszych stron i trzymała w napięciu przez całą lekturę.

Jednym z niewątpliwych atutów tej powieści jest niezwykle rozbudowany świat, w którym rozgrywa się akcja. System magii i hierarchia dworska są przedstawione z ogromną dbałością o szczegóły, co sprawia, że cała historia nabiera autentyczności i głębi. Autorce udało się to zrobić w sposób płynny, co pozwala czytelnikowi swobodnie wczuć się w świat przedstawiony.

Największym mocnym punktem "Nocnych ptaków" są postacie. Główne bohaterki, w tym zwłaszcza Matilde, wyróżniają się swoją silnością i różnorodnością. Ich osobowości są tak dobrze wykreowane, że stanowią serce i duszę tej powieści. Matilde zyskała moją szczególną sympatię dzięki swojej bezczelności i sarkastycznemu poczuciu humoru.

Czytając tę książkę, miałam nieodparte wrażenie, że każdy wątek, nawet najdrobniejszy, ma swoje znaczenie i wpływa na rozwinięcie fabuły. Cała historia prowadzona jest sprawnie i trzyma w napięciu, co sprawia, że trudno się od niej oderwać. Zabrakło mi jedynie tej nutki pikanterii.

Co do zakończenia, autor zostawia czytelnika z mieszanymi uczuciami. Choć kończy się ono z pewnym zadowoleniem, to pozostawia pewien luźny wątek, który wzbudza ciekawość i ochotę na kontynuację. To oczywiście dodatkowy powód, by nie mogę się doczekać następnej książki w serii.

Jeśli jesteś miłośnikiem literatury fantasy z silnymi kobiecymi postaciami, nie możesz przegapić tej książki. To opowieść, która wciąga, zaskakuje i zostaje z tobą jeszcze długo po zakończeniu lektury. ☾︎ ☽︎

☾︎△☾︎ "Nocne ptaki" autorstwa Kate J. Armstrong:

Współpraca barterowa z Wydawnictwem Wielka Litera

Tytuł: Nocne ptaki
Autor: Kate J. Armstrong
Ocena: ★★★★

Jednym z niewątpliwych atutów tej...

A mogło być tak pięknie.
Nocne ptaki mają przeciekawe i zróżnicowane bohaterki. Mimo, aż 3, prawie 4 głównych bohaterek, nie myliłam ich ze sobą. Były naprawdę świetnie wykreowane i złożone. Również postaci drugoplanowe były intrygujące i miały własne motywacje. Postacie to naprawdę olbrzymi plus tej książki.
Świat stworzony przez autorkę jest świeży i ciekawy - przywodził mi na myśl przepych Wielkiego Gatsby'ego i lata 20 z odrobiną magii. Fabuła chociaż nie idealna również miała ręce i nogi. Nie rozumiem więc dlaczego całość wyszła aż tak mdło.
Być może to wina audiobooka, który nie przypadł mi do gustu, może tempa narracji, a być może samego stylu autorki. Wiem po prostu, że coś nie grało w tej pozycji i bardzo mi z tego powodu przykro, bo naprawdę uważam, że mogła być z tego cudowna książka, a wyszła niestety co najwyżej przeciętna.

A mogło być tak pięknie.
Świat stworzony przez autorkę jest świeży i ciekawy -...

Dodaj cytat z książki Nightbirds. Nocne ptaki