Advertisement

Malwina Lami Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2024-01-25
2024-01-25

Chętnie siegacie po debiuty? Ja przyznaję,że bardzo chętnie.
A jak jeszcze książka jest pięknie wydana kuszę się jeszcze chętniej .
Ta okładka zdecydowanie przykuwa uwagę.
Historia w środku może nie idealna..może chwilami wręcz banalna ale czyż takie czasami nie bywa życie?

Dwa odmienne charaktery,które tak naprawdę nic ze sobą nie łączy...dwa światy,odległe od siebie.
Zakompleksiona ona...I przebojowy,przystojny on.
Działają sobie na nerwy od pierwszego spotkania.
Jednak coś ich ciagnie ku sobie.
On chce dominacji..ona chce mu udowodnić ,że na to nie pozwoli.

Czy faktycznie ?

Tego czego mi zabrakło w historii to poznania powodów dla których główna bohaterka stała się tak zamknięta i zakompleksiona...O nim wiadomo trochę więcej...bogaty chłopczyk korzystający z przywilejów jakie niosą pieniądze..Dorastajac staje się cyniczny i uważa,że wszystko mu wolno...kto komu utrze nosa ?

Zakończenie sugeruje,że pojawi się kolejna część losów bohaterów.....Może z dojrzalszym związkiem...a może z zupełnie inną historią.

Przekonamy się pewnie niebawem.

Chętnie siegacie po debiuty? Ja przyznaję,że bardzo chętnie.
A jak jeszcze książka jest pięknie wydana kuszę się jeszcze chętniej .
Ta okładka zdecydowanie przykuwa uwagę.

#ZS w ocenie faceta.
Jest to książka nie tylko dla kobiet.
Piękna okładka która przykuwa oko
Narracja bomba.
Czytając zmieniłem się w kobietę, dosłownie czytałem i byłem/am 😁 Agatą.
Dużo emocji zwrotów akcji.
Tak jak wielu czytelników, czytelniczek w pewnym momencie czytania chciałem rzucić książka w przysłowiowy kąt,ale po dwóch trzech stronach to mija😁.
Mimo iż książka ma około 700 stron dwa wieczory zleciały bardzo szybko.
Zdecydowanie na plus.
Czekam na kolejną część.
Polecam 9/10

#ZS w ocenie faceta.
Jest to książka nie tylko dla kobiet.
Piękna okładka która przykuwa oko
Narracja bomba.
Czytając zmieniłem się w kobietę, dosłownie czytałem i byłem/am 😁 Agatą.
Dużo emocji zwrotów akcji.
Mimo iż książka...

Ale mnie to zmęczyło!

Książka dość obszerna, a tak naprawdę nie dowiadujemy się z niej nic, poza tym co przeczytaliśmy w opisie. Pomysł na fabułę był dobry, realizacja tragiczna. Kilka wątków dawało nadzieję na coś więcej, niestety przepadły w obliczu niekończących się sprzeczek i dramatów między głównymi bohaterami.

Ale mnie to zmęczyło!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przeplatana namiętnością i smutkiem historia o współczesnym Kopciuszku

Sprzeczka o miejsce parkingowe pod centrum handlowym. Jest to opcja na popsucie sobie dnia, ale na związek? Żadna komedia romantyczna raczej w tej sposób się nie zaczyna, ale cóż, uczucia są nieprzewidywalne i właśnie to jest w nich takie piękne.

Agata ma na karku już trzydziestkę i wątpi w swoją atrakcyjność. W tym wieku nie chce już szaleć, a mieć poczucie bezpieczeństwa i akceptację.

Czy Michał będzie mógł jej to zapewnić? Ma wygląd, ma pieniądze, jestem krokiem lokalnej deweloperski, ale ma też inną kobietę...

I choć wszystko ich do siebie przyciąga, to jednoczenie zdaje się, że ich plany i potrzebny są zupełnie odmienne. Czy da się jakoś to pogodzić? I czy obejdzie się bez złamanego serca?

Wydaje mi się z że miłość nie zawsze wystarcza. Że potrzebne są takie same lub chociaż podobne plany, wizję na przyszłość, pragnienia. Myślę, że choćby ludzie bardzo się kochali to ciężko byłoby im być razem gdyby mieli zupełnie inne wizję życia. Z tego powodu z wielką ciekawością sięgnęłam po tą książkę, aby przekonać się jak z tym dylematem poradzą sobie bohaterowie.

Tytuł jest dość intrygujący, okładka śliczna, a w środku możemy znaleźć prawdziwych bohaterów z krwi i kości, realne ludzie problemy, prawdziwe życiowe historie. Ma to swój urok.

Przeplatana namiętnością i smutkiem historia o współczesnym Kopciuszku

Agata ma na karku już trzydziestkę i wątpi w swoją...

"#ZS" jest to wciągająca ale i mocna wrażeń historia.
Tam tyle się dzieje, takie emocje oraz dużo namiętności, że wciąga od razu. Na dodatek jest napisana w pierwszej osobie 🥰.
Historia naprawdę jak z kopciuszka!!.
Okładka powala a co jest w książce 😈🔥.
Przy tej historii noc nie przespana nie ważne, że ma tyle stron to akurat nie przeszkadza.
Jeśli ktoś jest fanem romansu, zwrotów akcji i przy okazji chce się trochę pośmiać bo troszkę jest zabawna historia ale i również tam gdzieś się przypląta smutek. Ale i tak serdecznie was zapraszam do przeczytania tej książki!!!
Szczególnie gdy opis sam mówi za siebie!!!

"#ZS" jest to wciągająca ale i mocna wrażeń historia.
Historia naprawdę jak z kopciuszka!!.
Okładka powala a co jest w książce 😈🔥.
Jeśli ktoś jest fanem romansu,...

"#ZS" to opowieść przeplatana namiętnością i smutkiem, która przywodzi na myśl współczesną wersję historii Kopciuszka. Malwina Lami zabrała mnie w wir emocji, ukazując nieoczekiwane połączenie między dwójką bohaterów, których losy zaczynają się od absurdalnej sytuacji na parkingu pod centrum handlowym w Szczecinie.

Główna bohaterka, Agata, to zapracowana trzydziestolatka, która wątpi w swoją atrakcyjność. Jej kontrastem jest Michał, bogaty i przystojny król lokalnej deweloperki. Choć ich relacja zaczyna się od sporu, między nimi buduje się napięcie i fascynacja. Lami subtelnie ukazuje ich różnice i niezgodności, co prowadzi do zawirowań emocjonalnych i pytania, czy ich związek ma szansę przetrwać.

Narracja prowadzona przez Agatę pozwalała mi zgłębić jej przemyślenia i tęsknoty. Pomimo obszernej objętości książki, czyta się ją szybko, co świadczy o jej wciągającej fabule. Malwina Lami wplata w tę historię namiętność i smutek, tworząc pełną emocji relację między dwójką bohaterów, których życie wydaje się być zupełnie niekompatybilne. Bohaterowie są dobrze wykreowani, co sprawiło, że chętnie śledziłam ich losy i emocje.

Wątek drugoplanowy, dotyczący innej kobiety w życiu Michała, dodaje narracji dodatkowej głębi i tajemniczości. Czy Michał będzie w stanie zapewnić Agacie poczucie bezpieczeństwa? Czy ich związek przetrwa? Te pytania trzymały mnie w napięciu.

Mimo że książka kończy się po prawie 700 stronach, to jest to jedynie początek historii. Czekam na kontynuację, aby poznać dalsze losy Agaty i Michała. Debiut literacki Malwiny Lami zasługuje na uznanie, a ja zostaje z niecierpliwością wyczekując kolejnych części ich historii.

Powieść Malwiny Lami, "#ZS", to opowieść, która nie tylko mnie wciągnęła swoją historią, ale również zachwyca swoją piękną okładką, która swym estetycznym wykonaniem przyciąga wzrok, co stanowi doskonałe uzupełnienie dla samej treści. Jest to udany debiut autorki, który obiecuje wiele emocji i niezapomnianych przeżyć.

Główna bohaterka, Agata, to zapracowana trzydziestolatka,...

Książkę czytało się łatwo i dość szybko, co jest pulsem biorąc pod uwagę liczbę stron. Pomysł na historię też mi się spodobał.
Natomiast na pewno nie spodziewałam się takiego natężenia dram. Wahania nastroju bohaterów aż mnie dobijały. Część dialogów wydawała mi się nienaturalna i niedorzeczna. Tak samo jak wewnętrzne rozkminy bohaterki.
Rozumiem, że jeśli jest pomysł, by kontynuować tę historię, to trzeba zostawić coś na potem. Ale książka jest naprawdę obszerna, akcja trwa miesiąc, a czytelnik nie dowiaduje się zbyt dużo na temat bohaterów, ich przeszłości, rodziny, a nawet pracy.
Trochę nie podoba mi się to całe nawiązanie do Kopciuszka - czy każda singielka z kredytem i trochę powyżej najniższej krajowej jest od razu kopciuszkiem?
Jeśli kontynuacja miałaby być tak samo melodramatyczna i wciąż bez konkretów to nie wiem czy to dla mnie.

Rozumiem, że jeśli jest pomysł, by...

#ZS

Agata jest trzydziestoletnią kobietą, która wątpi w swoją atrakcyjność.
Michał jest bogatym i przystojnym mężczyzną.
Ona nazywa go „szczecińskim cwaniaczkiem”, a on ją „swoim małym problemem”. 🤭
Ich znajomość zaczęła się na jednym ze szczecińskich centrum handlowych.
Para wpadała sobie w oko i zaczeła się spotykać. Pomimo że bardzo chcą być razem, to z każdym ich spotkaniem widać, że ich potrzeby, plany i wizję związku są zupełnie inne. Czy uda im się znaleźć jakiś kompromis? 🤔
Okazuje się także, że w życiu Michała jeszcze jest inna kobieta. Kto to taki? 🤔 Kim ona jest? 🤔
Czy Michał będzie w stanie zapewnić Agacie poczucie bezpieczeństwa? 🤔 Czy ten związek przetrwa? 🤔

Na te pytania znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę 📖 ♥️.

Książka opisuje nam historie niczym z bajki Kopciuszek, łapie ona za serduszko.
Książka jest obszerna, ale czyta się ją szybko, wciąga od pierwszej strony.
Znajdziemy w niej namiętność, smutek iwalkę o szczęście.
Okładka rzuca się w oczy i jest bardzo ładna.
Cała historia mi się podobała. Czasem było mi żal Agaty bo ma wiecznie pecha. Życie jej nie oszczędzało. Czy wreszcie znajdzie ostoje na resztę życia? 🤔
Polecam Wam ogromnie.

Gratuluję autorce i życzę dalszych sukcesów 📚.

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️

Współpraca reklamowa, barterowa 🙂.

#ZS

Agata jest trzydziestoletnią kobietą, która wątpi w swoją atrakcyjność.
Michał jest bogatym i przystojnym mężczyzną.
Ona nazywa go „szczecińskim cwaniaczkiem”, a on ją „swoim małym problemem”. 🤭
Ich znajomość zaczęła się na jednym ze szczecińskich centrum handlowych.

„ZS” Malwina Lami, wydawnictwo Novae Res.

Książka jest debiutem autorki, który ma 700 stron. Poznajemy tu historię Agaty zapracowanej, wątpiącej w swoją atrakcyjność trzydziestolatką oraz Michała bogatego, przystojnego biznesmena. Poznają się na parkingu galerii i od razu zaiskrzyło, jednak ich znajomość oraz rodzące się uczucie musi przezwyciężyć wiele przeszkód.

Czy im się to uda?

Powiem Wam szczerze, że nie wiem co mam napisać o książce. Nie polubiłam się z głównymi bohaterami miałam ochotę nimi porządnie potrząsnąć, czasem wydawało mi się, że czytałam o nastolatkach, a nie dorosłych ludziach. Czytelnik nie poznaje ich zbyt dobrze, ani ich przeszłości, ani rodziny. Jedyne co między nimi grało to namiętność, pożądanie, było czuć chemię i iskry.

Zakończenie zapowiada kontynuację, możliwe, że po nie sięgnę, aby zobaczyć co dalej wydarzy się pomiędzy tą dwójką. Autorka miała ciekawy pomysł na fabułę, jednak mnie ona nie do końca przekonała.

Warto wspomnieć o okładce, która jest piękna i przyciąga wzrok.

Pomimo, że książka nie do końca trafiła w mój gust, to może Tobie się ona spodoba.

„ZS” Malwina Lami, wydawnictwo Novae Res.

Czy im...

„#ZS” to debiut literacki Malwiny Lami. Już sam tytuł mnie zaintrygował, zastanawiałam się, czy to inicjały, czy jakiś skrót. Książka została ładnie wydana przez wydawnictwo NOVAE RES, okładka przyciąga wzrok, trochę brakowało mi notki o autorce i jej zdjęcia.
Główni bohaterowie, Agata i Michał poznają się na parkingu w czasie parkowania swoich samochodów. Niezbyt romantyczne spotkanie, ale zaiskrzyło z obu stron. Niestety ich znajomość i rodzące się uczucie musi się zmierzyć z wieloma problemami. Zwrotów akcji jest dużo, ciągle autorka nas zaskakuje. On ją nazywa swoim bąbelkiem, a ona jego szczecińskim cwaniaczkiem. Opisana historia trwa tylko miesiąc, od 4 października 2019 roku do 5 listopada 2019 roku. Mimo tak krótkiego czasu, dzieje się dużo, są wzloty i upadki, uniesienia i zwątpienia.
Akcja dzieje się w Szczecinie, mieście, które autorka dobrze zna, bo w nim mieszka. Fabuła może nie jest jakaś innowacyjna, ale sam sposób i język jakim jest napisana wciąga, dostarczając wiele emocji. Chociaż zdecydowanie wolę jak w książce jest dużo dialogów, tu mi to nie przeszkadzało. Fabuła jest napisana z dużym poczuciem humoru, lekko i niebanalnie. Czyta się szybko, często podśmiewując się. Narracja jest pierwszoosobowa, prowadzona przez Agatę. Dzięki temu poznajemy jej przemyślenia i plany na przyszłość, które zwykle ulegają diametralnym zmianom. Co do zapowiedzi, że jest to „historia o współczesnym Kopciuszku”, to się nie zgodzę. Agatę stać na własny środek transportu i strój na imprezę. Nie oczekuje prezentów, pragnie tylko większego zaangażowania Michała w ich związek.
Choć książka ma prawie 700 stron, to jednak nie jest to koniec tej historii, to tylko koniec części pierwszej. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać na dalszą część perypetii Agaty i Michała,. Czy Michał znowu podpadnie i będzie musiał przepraszać różami? Czy Michał coś ukrywa? Zobaczymy. Czekam na kontynuację, mam nadzieję, że niezbyt długo.
Powieść dostępna również w formie ebooka.
Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

• Polscy autorzy
  • Niedoczytane
  • Samodzielne
  • Zapowiedzi/Czekam
  • Domowa kolejka do przeczytania :)
  • Pojedyncze/Książki bez serii
  • Romans/Erotyk/Literatura obyczajowa/Romantasy