Niesamowite warzywa

Dwukropek
2024-05-15
2024-05-15
40 min.

Przedstawiam Wam niesamowitą książkę o niesamowitych warzywach!

Ta książka to prawdziwa bogato zilustrowana skarbnica wiedzy i ciekawostek, dotycząca świata warzyw i wszystkiego co z nimi związane.

Dowiemy się czym są w ogóle warzywa, przyjrzymy się podziemnym częścią roślin, strukturom, kolorom, właściwości roślin, poznamy powody, dla których warto jest warzywa, zobaczymy jak wygląda ich uprawa, a Jurek Ogórek opowie o potrawach z różnych zakątków świata.

Czy wiesz, że Popeye to marynarz z kreskówki, który nadludzką siłę zawdzięczał puszce szpinaku?

Czy wiesz, że firma Jelcz produkowała kiedyś autobusy, które ludzie nazywali ogórkami?

Czy wiesz, że groch to jedno z najstarszych warzyw uprawianych przez człowieka?

To tylko mała zapowiedź tego, co kryje ta wspaniała książka.
Po takiej lekturze nabierzecie apetytu na warzywa, a może zainspiruje Was do przygotowania pysznego, warzywnego jedzonka!

Przedstawiam Wam niesamowitą książkę o niesamowitych warzywach!

Powitajcie nowość z wydawnictwa dwukropek. To młodsza siostra książki „Niesamowite nasionka” autorstwa Pani Ewy Podleś. Tym razem zagłębicie tajemnice dotyczące warzyw. Już sam widok okładki pobudza apetyt na pyszne i zdrowe przekąski.

Za sprawą tej książki W bardzo wnikliwy, dokładny i interesujący sposób posiądziecie wiedzę na temat całego warzywnego świata.
Po brzegi wypełniona ciekawostkami lektura wyjaśni młodym czytelnikom czym jest warzywo? (Czy wiecie,że w botanice nie ma takiego określenia?)
Jemy wszystkie ich części - od korzeni, bulwy, poprzez pędy, łodygi, liście, po kwiaty i owoce. Są one składnikami syropów, kosmetyków, niektóre nawet występowały w bajce. Dzieci dowiedzą się również, które z nich kryją się pod ziemią, jak wyglądają warzywa z różnych stron świata, a także dlaczego tak ważne jest jedzenie tych fantastycznych roślin. Zagracie w warzywne koło fortuny, poznacie jarzynowe nazwy miejscowości i powiedzonka oraz odwiedzicie kuchnie całego świata i spiżarnię ze znakomitymi przetworami przygotowanymi z warzyw.
Ta książka odpowie na pytania: Jakie warzywa są najczęściej uprawiane w Polsce?; Co to jest sezonowość?; Ile odmian pomidorów istnieje?; Dlaczego tak ważne jest mycie roślin przed ich spożyciem?; Które warzywa to tak naprawdę owoce i dlaczego?; Jakie warzywo wyhodowano w kosmosie?

Każde z nich jest wyjątkowe, ma inny smak, nieraz wygląda zabawnie, ale ich główną cechą jest to, że można przygotować z nich smakowite i piękne potrawy.
Jeśli Wasze dzieci nie przyjaźnią się ze szpinakiem, lub brukselką, to myślę, że po tej lekturze może się to zmienić. Lepszego kompendium wiedzy o warzywach nie znajdziecie!

Po brzegi...

• Dla dzieci
  • Chcę dać w prezencie
  • Kulinaria
  • Chce kupic

Dodaj cytat z książki Niesamowite warzywa