Pamiętnik księżniczki 3. Zakochana księżniczka

Okładka książki Pamiętnik księżniczki 3. Zakochana księżniczka Meg Cabot
Okładka książki Pamiętnik księżniczki 3. Zakochana księżniczka
Meg Cabot Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Pamiętnik księżniczki (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Pamiętnik księżniczki (tom 3)
The Princess Diaries, Volume III: Princess in Love
Prószyński i S-ka
2024-05-14
2003-01-01
2001-12-07
Magdalena Moltzan-Małkowska

Mia powraca w 3 tomie z kolejną świetną historią. Od czasu przeczytania 2 tomu nie mogłam doczekać się kontynuacji, aby poznać dalszy los bohaterki. Jak narazie ten tom jest zdecydowanie moim ulubionym z tej serii.

🌿W poprzednich tomach akcja była dosyć wolna, a tutaj o wiele przyspieszyła. Jak już wspominałam w poprzednich recenzjach, ta seria jest napisana w stylu pamiętnika. Daje to niesamowity klimat. Bardzo krótkie rozdziały, dzięki którym wprost przepłynięcie przez tą historię.

🎉Uwielbiam wszystkich bohaterów, to jak są napisani-bardzo realistycznie. Z główną bohaterką, Mią, bardzo się zżyłam i w pewnych aspektach utożsamiam. Poza tym w tej części mamy , długo wyczekiwany przeze mnie ,wątek romantyczny! Było go stosunkowo mało więc mam nadzieję na więcej w kolejnym tomie.

Jest to super komfortowa seria dla każdego. Polecam ją wszystkim, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z czytaniem, i nie tylko.

Zaczytanego dnia ❤️

~ A co się dzieje u naszej Księżniczki w tomie trzecim ? A no troszkę się dzieje , Liceum to nie przelewki jedni są neutralni inni dalej mają z Mią problem .
Mamy pierwszy konflikt z Grand-mère który oczywiście rozwiąże się pięknym pojednaniem ... Babcia naszej Księżniczki wcale nie jest aż tak obojętna.
Mia przygotowywuje się do balu , pierwszej wizyty w Genowii oraz stara się zakończyć relacje która wymknęła się jej z pod kontrolii .
I oczywiście najważniejsze Michael i Mia w końcu staną na wysokości zadania i powiedzą otwarcie co do siebie czują...
Książkę czyta się w mgnieniu oka, notatki Mii bawią jak zawsze ✒️📖 całość to po prostu lekka i przyjemna rozrywka dla każdego! Polecam.

Mia przygotowywuje się do balu , pierwszej wizyty w Genowii oraz...

Hejka dzisiaj przychodzę do was z recenzją książki jaką jest ,,Pamiętnik księżniczki tom 3”
Opowiada ona o dalszych losach Mii. Mimo iż jest to książka dla młodszych czytelników bardzo mi się ona podobała i muszę przyznać, że wciągnęłam się w tę historię. Jest w niej wiele zabawnych momentów dlatego nie ma mowy o nudzie podczas czytania. Książka ma ciekawą fabułę dlatego całkiem szybko się ją czyta. Polecam tę książkę młodszym jak i starszym osobom ponieważ uważam, że każdy może się świetnie bawić czytając ją bez względu na to w jakim jest wieku. Całym sercem polecam wam tę książkę!
[współpraca reklamowa z @proszynski.young ]

Pamiętnik Księżniczki 3. Zakochana Księżniczka to już trzeci tom przezabawnych losów Mii Thermopolis, która jednego dnia ze zwykłej nastolatki stała się księżniczką Genowii. Kolejny tom, kolejne perypetie i kolejne fale śmiechu, które mnie ogarniały w trakcie czytania.

Chociaż serię o Mii poznałam już dawno jako nastolatka i chociaż nastolatką już nie jestem to ta seria nadal skrada moje serce. Po raz kolejny bawiłam się znakomicie. Wiadomo, że teraz na problemy Mii patrzę z przymrużeniem oka, ale zauważam szalejącą w nastoletnim ciele burzę hormonów, niską samoocenę wynikającą z szyderstw rówieśników czy brak asertywności spowodowany dominacją innych. Teraz jako mama zauważam coś, czego nie widziałam czytając książkę po raz pierwszy. Autorka w delikatny sposób przedstawia problemy, z którymi na co dzień muszą zmagać się nastolatkowie.

Ten tom pierwszy raz uświadomił mi, jak wiele się zmieniło. Po raz pierwszy poczułam ten upływ lat. Książka została napisana dobre 20 lat temu i tutaj troszkę daje się to odczuć.

Na koniec powiem tylko, że Meg Cabot nie brakuje poczucia humoru! Książka pomimo małych mankamentów jest przezabawna. Bawiłam się bardzo dobrze!

Za mną już trzecia odsłona losów Mii Thermopolis. Muszę przyznać, że „Zakochana Księżniczka” to jak dotąd moja ulubiona część serii.

W tym tomie Mia ma pierwszego chłopaka... którego nawet nie lubi. Najchętniej widziałaby w tej roli starszego brata swojej przyjaciółki. Do tego zbliża się oficjalne przedstawienie jej mieszkańcom Genowii. Codzienne życie dziewczyny miesza się z królewskimi obowiązkami. Mia musi odnaleźć się w nowej roli i sprostać wielu wyzwaniom w każdej dziedzinie nastoletniego życia.

Żartobliwy ton opowieści pozostaje bez zmian. Przemyślenia dziewczyny, jej komentarze, wszelkie listy czy zestawienia sprawiają, że książkę czyta się nie tylko szybko ale i z ogromną przyjemnością.

Cała seria jest ponadczasowa i interesująca mimo prostej i dość oczywistej fabuły.

RECENZJA "Pamiętnik księżniczki 3" - Meg Cabot

5/5

[ współpraca reklamowa @proszynski.young ]

Trzeci tom jednej z mojej ukochanej serii!! Przecudowna, komfortowa historia! Z każdą częścią coraz bardziej zakochuję się w tej serii!

Razem z bohaterami przeżywam wszystkie emocje!

Szybko i przyjemnie się czyta. Autorka ma dobry styl pisania. Gdybyście nie wiedziecie, książka jest napisana w formie pamiętnika!!

Jeśli jeśli nie czytaliście, koniecznie musicie to zmienić! Idealnie nadaje się dla każdego! Czekam na kontynuację. CZYTAJCIE PAMIETNIK!!!

RECENZJA "Pamiętnik księżniczki 3" - Meg Cabot

5/5

[ współpraca reklamowa @proszynski.young ]

Razem z bohaterami przeżywam wszystkie emocje!

Ta część serii podobała mi się bardziej niż pierwszy i drugi tom!
Cieszę się, że zaskoczyłam się pozytywnie dalszymi losami Mii. Było w niej mniej cringe'owych momentów, dużo przyjemniej mi się czytało i fabuła bardziej mi się podobała.

Książka pisana jest w formie pamiętnika więc czyta się ją bardzo szybko. Z wielką chęcią będę kontynuować czytanie tej serii i mam nadzieję, że będę miała taką możliwość.

Dzięki tej książce jeszcze bardziej polubiłam Mię i jej przygody. Czytanie historii głównej bohaterki jest niezobowiązujące i za każdym razem czytam te książki na jednym posiedzeniu.

Bohaterowie są idealnie wykreowani a każdy z nich jest inny. Wielu z nich obdarzyłam sympatią i wszyscy są raczej pozytywnymi postaciami.

W tym tomie poznaliśmy Mii drogi miłosne i to jak radzi sobie jako następczyni tronu w Genowii. Uwielbiam wracać do tej serii i was również zachęcam do poznania historii Mii bo myślę, że się nie zawiedziecie <3

Jeżeli jesteś osobą, która szuka lekkiej, przyjemniej i bardzo komfortowej serii do koniecznie sięgnij po serię ,,𝐏𝐚𝐦𝐢𝐞𝐭𝐧𝐢𝐤 𝐤𝐬𝐢𝐞𝐳𝐧𝐢𝐜𝐳𝐤𝐢"! ♡

[współpraca barterowa z Prószyński Young]

Ta część serii podobała mi się bardziej niż pierwszy i drugi tom!

𝐫𝐚𝐭𝐢𝐧𝐠: 𝟒⭐️

💌 „Pamiętnik księżniczki” mogę czytać w kółko, a i tak nigdy mi się nie znudzi.

𝐊𝐰𝐢𝐚𝐭𝐤𝐢 𝐧𝐚 𝐳𝐢𝐞𝐦𝐢,
𝐜𝐡𝐦𝐮𝐫𝐤𝐢 𝐧𝐚 𝐧𝐢𝐞𝐛𝐢𝐞,
𝐦𝐨𝐳̇𝐞 𝐭𝐞𝐠𝐨 𝐧𝐢𝐞 𝐰𝐢𝐞𝐬𝐳,
𝐚𝐥𝐞 𝐣𝐚 𝐭𝐞𝐳̇ 𝐤𝐨𝐜𝐡𝐚𝐦 𝐜𝐢𝐞𝐛𝐢𝐞.

💌 Moje nastoletnie serce krzyczy, jak myślę o tej części Pamiętnika. Głównie ze względu na Michaela. OCZYWIŚCIE. Uwielbiam ten poboczny (w sumie to w tym tomie wcale nie taki poboczny) wątek romantyczny, jest taki delikatny, a jednak za każdym razem czekam na chociaż najmniejszą wzmiankę o Mii i Michaelu.

💌 Grand-merè jak zwykle z każdą częścią przechodzi samą siebie z pomysłami, jak wykrzesać z Mii jak najwięcej z księżniczki. Tym bardziej przed pierwszą, oficjalną wizytą w Genowii. Ale następczyni tronu ma o wiele ważniejsze sprawy na głowie, niż zapamiętywanie wszystkich imion dworskich osobistości — musi zerwać ze swoim chłopakiem i pozbyć się Judith, nowej dziewczyny-nie-dziewczyny Michaela.

💌 Jak zawsze przygody Mii są przezabawne, przeurocze i niezwykle wciągające. Czekam na kolejny tom!

𝐫𝐚𝐭𝐢𝐧𝐠: 𝟒⭐️

💌 „Pamiętnik księżniczki” mogę czytać w kółko, a i tak nigdy mi się nie znudzi.

𝐊𝐰𝐢𝐚𝐭𝐤𝐢 𝐧𝐚 𝐳𝐢𝐞𝐦𝐢,
𝐜𝐡𝐦𝐮𝐫𝐤𝐢 𝐧𝐚 𝐧𝐢𝐞𝐛𝐢𝐞,
𝐦𝐨𝐳̇𝐞 𝐭𝐞𝐠𝐨 𝐧𝐢𝐞 𝐰𝐢𝐞𝐬𝐳,
𝐚𝐥𝐞 𝐣𝐚 𝐭𝐞𝐳̇ 𝐤𝐨𝐜𝐡𝐚𝐦 𝐜𝐢𝐞𝐛𝐢𝐞.

Jak dla mnie to nadal rewelacyjna rozrywka. Krótka, niewymagająca i zabawna. Z niecierpliwością czekam na kolejną część.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta część na serii, podobała mi się najbardziej. Fabuła była moim zdaniem ciekawsza, ale też doczekałam się pewnego momentu...
Książka pisana podobnie, jak inne z serii.

Książka pisana podobnie, jak inne z serii.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Dzieciństwo