Wiedźma

Okładka książki Wiedźma Jayne Ann Krentz
Okładka książki Wiedźma
Jayne Ann Krentz Wydawnictwo: HarperCollins Seria: Harlequin Satine literatura obyczajowa, romans
Harlequin Satine
Withcraft
HarperCollins
2010-01-15
2010-01-15
Melania Drwęska
wiedźma róża śmierć pułapka

No cóż, spodziewałam się po tytule zaklęć, rytuałów, tajemnych mocy itp., jak pewnie wielu, którzy chwycili za tą książkę i lekko się zawiodłam.
Całkiem niedawno wyhaczyłam ją wzrokiem w bibliotece i wypożyczyłam. Gdy przeczytałam pierwsze zdanie od razu przypomniałam sobie różę przebitą szpilką. Zdałam sobie sprawę, że już kiedyś czytałam "Wiedźmę". Kończąc pierwszą stronę przypomniała mi się reszta tej powieści. Brak magii, a raczej nie takiej, hm, rodem z powieści fantastycznej. Jak już zaczęłam, postanowiłam skończyć.
Bez rewelacji, czytało się lekko, szybko i przyjemnie, bez głębszych przemyśleń. Jayne Ann Krentz ma wiele lepszych pozycji, ale ta nie jest taka najgorsza. Chociaż co prawda w moim przypadku, ta ocena może być zaniżona, bo czytałam ją dawno temu i teraz nie dałam się niczym zaskoczyć. Jednak zapadło mi w pamięć wiele szczegółów z tej powieści.

Emm, co by tu inteligentnego napisać?
Przyznam się, bez bicia, że poleciałam na okładkę i tytuł. Właściwie tylko na tytuł.
I to wszystko wina, sesyji.. tak długo nie czytałam nic takiego mojego, że rzuciłam się na to co wleciało mi w ręce w bibliotece.
Eh. Nie ma tu za dużo magi. W ogóle, jej tu prawie nie ma. Więc jak ktoś uważa, że "Wiedźma" jest o magii, jako magii magii, to się rozczaruje. Tak jak ja.
To po prostu romansidło. Znaczy, nie fascynują mnie romanse, same w sobie (bo gdzie akcja? przygoda? magia? świat fantasy? zbrodnie? Ehh.)

Ale jeśli ktoś kocha romanse, gdzie miłość bucha z każdego łóżka i nie przeszkadza mu, że jako taka wiedźma się pojawia (w ogóle wstyd, że akuratnie Wiedźma, a nie inny tego typu zawód),to może spokojnie ją przeczytać:)

Emm, co by tu inteligentnego napisać?

No taka sobie. To nie jest to co lubię w książkach tej autorki. Bardzo płytka i banalna książka. Właściwie o niczym. Szybko się ją czyta, nawet bardzo. Bohaterów to właściwie nie poznałam i nic o nich nie myślałam. Nic ciekawego.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Szalenie ciekawa, momentami wręcz emocjonująca, trzyma w napięciu, zdecydowanie polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lekka, przyjemna, pełna zwrotów akcji. Sądząc z opisu spodziewałam się czegoś więcej, ale aż tak bardzo się nie zawiodłam. Ciężko było się od niej oderwać. Do przeczytania na jeden wieczór :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Szkoda czasu, nie odłożyłam jej w trakcie czytania tylko dlatego, że była to jedyna książka jaką miałam podczas podróży samolotem.

1994

Generalnie strata czasu. Przewidywalna, nudna i nijaka

Generalnie strata czasu. Przewidywalna, nudna i nijaka

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobry romans. Genialny w swojej prostocie.

Bardzo dobry romans. Genialny w swojej prostocie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie lubię nieprzeczytanych do końca książek, dlatego dokończyłem ją.

Nie lubię nieprzeczytanych do końca książek, dlatego dokończyłem ją.

• Ebooki
  • Romans