Ubierz się w uśmiech. Stylowo i modnie.

Okładka książki Ubierz się w uśmiech. Stylowo i modnie. Izabela Jabłonowska
Okładka książki Ubierz się w uśmiech. Stylowo i modnie.
Izabela Jabłonowska Wydawnictwo: W.A.B. poradniki
poradniki
W.A.B.
2010-06-23
2010-06-23
978-83-7414-761-3
moda ubiór szkice poradnik ubrania

Okładka książki BLOGOWE DBAJKI - książka z audiobookiem Dorota Bełtkiewicz, Katarzyna Chojnacka, Katarzyna Czarkowska, Paweł Fic, Izabela Jabłonowska, Elżbieta Janikowska, Ewa Kaleta, Elżbieta Krupska, Paweł Księżyk, Mirosława Lis, Małgorzata Łukowiak, Dagmara Mamerska, Anna Nowacka-Opłat, Małgorzata Katarzyna Skorosz, Anna Staniszewska, Agnieszka Stelegowska-Rabe
BLOGOWE DBAJKI... Dorota Bełtkiewicz,...

Najsłabszy i najgłupszy z poradników ubraniowych, które ostatnio czytałam (a trochę ich było). Prezentowane przez autorkę stylizacje - paskudne, ale powiedzmy, że to rzecz gustu. Natomiast na przestarzałe, staromodne i niefunkcjonalne porady, którymi są wypełnione strony, już wytłumaczenia nie ma. Pomijam konserwatywny światopogląd autorki, w którym to kobieta musi ubrać swojego mężczyznę, za co on łaskawie może być jej wdzięczny.
Jedyny plusik to krótkie wywiady z projektantami i osobami z branży modowej. Ale i tak nie polecam.

Wydaje mi się, że książka powstała na fali popularności książek Goka Wana czy Trinny Woodall i Susanah Constantine. Od 2010 roku wydano już na temat ubioru znacznie więcej książek ("Rzecz o modzie męskiej", "Slow fshion" czy książki blogerek modowych). Z dzisiejszej perspektywy książka Jabłonowskiej wydaje się nudna i nijaka. W poradnikach nie jest może konieczny fantastyczny styl pisarski, ale zabrakło mi lekkości i odrobiny polotu w tej propozycji. Odniosłam wrażenie, że autorka bardzo często się powtarza i jest mało konkretna. Można znaleźć w tej książce inspiracje do poszukiwań własnego stylu i kilka przydatnych informacji i uwag, ale cała książka raczej średnia.

Książka nie do końca spełniła moje oczekiwania. Co prawda znalazłam w niej kilka przydatnych informacji jak np. opisy typów urody, połączenia kolorystyczne czy opisy stylów ubierania, ale... niestety to wszystko, co mi się przydało. Propozycje zestawów może są ładne, ale nie dla mnie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo lekko napisany poradnik,to taki drogowskaz,że nie trzeba wielkich pieniędzy by wyglądać i czuć się wyjątkowo każdego dnia;-)
Cenne wskazówki,min. jak ustrzec się przed szafą wypchaną niezliczoną ilością ubrań...Wystarczy kilka rzeczy a dodatki, biżuteria i inne"dupirelki" postawią kropkę nad "i";-)Po przeczytaniu masz ochotę popędzić do szafy i "stworzyć ją na nowo":-)
Dla tych z Was , którym wygląd i dobre samopoczucie na co dzień nie są obojętne...serdecznie polecam!

Izabela Jabłonowska to stylistka ubioru i doradca ds. elegancji, która na co dzień zawodowo oswaja modę i uczy jak z niej najlepiej korzystać. W ręce czytelniczek (nie ma co ukrywać, że to przekaz głównie dla Pań) oddała książkę, której główne przesłanie, choć nieco banalne, od razu mi się spodobało. Uśmiech – to według autorki podstawa świetnego wyglądu, poczucia pewności siebie i początek drogi do modnego i stylowego odbicia w lustrze. I chociaż trochę z pobłażaniem patrzę na tego typu poradniki, to jednak byłam ciekawa co jeszcze poza tą skądinąd oczywistą (ale bardzo potrzebną!) prawdą znajdę w tej książce.

Publikacja ta zawiera w sobie całą paletę informacji dotyczących tego, jak i gdzie się ubierać, co nosić na różne okazje i przede wszystkim w jaki sposób kompletować swoją garderobę, aby odzwierciedlała ona naszą osobowość, podkreślała to, co warto podkreślić i kamuflowała te elementy, które być może nie do końca są idealne. To opisy rozmaitych stylów w modzie (o istnieniu niektórych z nich nie miałam wcześniej pojęcia),prezentacja rozwiązań dla różnych typów urody i sylwetek, porady na czas wyprzedaży, informacje dotyczące tzw. dress code czy cały rozdział o znaczeniu kolorów. To tylko niektóre z bardzo wielu tematów, które znajdziemy w tej książce. Pod względem zawartości jest to pozycja naprawdę bogata w informacje i, co odczuwa się podczas lektury, pisana z pasją.

Jestem wzrokowcem i o ile w przypadku powieści działa głównie moja wyobraźnia, o tyle w przypadku modowego poradnika same opisy proponowanych strojów i połączeń zupełnie się nie sprawdzają. Oczywiście w tej pozycji znalazły się zarówno zdjęcia jak i poglądowe szkice, ale osobiście uważam, że powinno ich być jeszcze więcej.

Skoro już o wizualnej stronie mowa to całość wydana została bardzo estetycznie i chociaż ze względu na swój ciężar nie jest to raczej książka do noszenia w torebce, to już na półce będzie się dobrze prezentować (okładka znacznie lepiej wygląda na żywo). Przejrzyście zaprezentowane porady, najważniejsze z nich zgrabnie wypunktowane, a całość okraszona miłym w odbiorze stylem pisania autorki. To wszystko działa zdecydowanie na plus. Problem pojawia się wówczas gdy zaczynam zastanawiać się na ile taki poradnik może okazać się autentycznie pomocny.

Fakt - zaczęłam w trakcie lektury rozmyślać jakie zmiany warto by było wprowadzić w swojej garderobie, ale na tym właściwie się skończyło. W pewien sposób słowo pisane w tym akurat kontekście średnio do mnie trafia. Gdyby jakaś stylistka stanęła przede mną i choćby w ciągu 5-10 minut indywidualnie powiedziała mi w jakich kolorach, krojach czy fasonach wyglądam dobrze – byłoby to znacznie bardziej przydatne. Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale niełatwo mi spojrzeć na siebie obiektywnie i przypasować się do określonych typów, by móc swobodnie korzystać z porad zamieszczonych w tego typu publikacjach. Niby czytam, niby wiem, ale tak naprawdę gdy wkraczamy na poziom zastosowania zdobytej wiedzy do siebie, to pojawia się problem. To książka ciekawa, bogata w informacje, ale chyba tak zwyczajnie, nie do końca dla mnie. Jeżeli jednak lubisz modę, interesują Cię porady stylistek i co ważne, potrafisz z nich korzystać – „Ubierz się w uśmiech. Stylowo i modnie” może być tytułem dla Ciebie.

Po poradniku Izabeli Jabłonowskiej, wydanego przez wyd. W.A.B, spodziewałam się wielu i to wielu pozytywnych doznań. Sam tytuł, „Ubierz się w uśmiech. Stylowo i modnie”, wołał by go nie omijać i dać mu szansę. I nie zawiodłam się, a nawet więcej - zauroczyło mnie to co czytam. Wydanie piękne, oprawione solidnie niezniszczalną okładką, bo to przecież nie jest książka, która ma
się szybko zakurzyć. Tworzące niebanalny klimat szkice, odpowiednia i nie przesadna ilość zdjęć z modelkami w rożnym wieku, a nade wszystko potok słów sprawiają, że rzucasz wszystko i wchodzisz w temat mody. Ogromna ilość tricków i porad, zaspokoi nawet wilczy apetyt. Mając taką pozycję na półce, będziesz w pełni zadowolona. I dziś, i za en lat skorzystasz z tego poradnika, bo nie ma takiego drugiego.

Autorka przekazuje rady w taki sposób, że nie zabłądzisz więcej, tak jak gdybyś czytała inne, dostępne na naszym rynku wydawniczym pozycje z tej dziedziny. Wyjaśnia rzeczowo w przypisach hasła i osoby, które nie każdemu czytającemu były znane. Nic nie umyka, dostajesz wszystko na tacy. Zaprzyjaźniasz się z nią sama nie wiesz nawet kiedy. I idziesz za jej radami od początku, gdy zadajesz sobie pytania „a jaki właściwie mam styl?”, „ jaka jestem i co mogłabym zmienić w sposobie ubierania”, przez kolejne rozdziały. Nie próbuje wmawiać, że kupowanie modnych ubrań to konieczność, ale poleca zastanowienie się nad swoją sylwetką i wysypuje z rękawa same użyteczne rady. W pokoju z dodatkami otwiera wszystkie półki, szufladki, puzderka i pokazuje jak istotne są detale, jak spośród nich możesz znaleźć coś dla siebie. A gdy dochodzicie do miejsca zabarwionego w samej tęczy, wcale się w nim nie gubisz. Farbki są poukładane, by wybór był łatwy i przyjemny.

Pora na pójście do pracy? Już wiesz jak uatrakcyjnić zwykły uniform i wyglądać profesjonalnie. Wystarczy wczytać się w jej pomocne rady, by w pięć minut wyglądać szałowo! A Twój partner życiowy raczej nie usłyszy o dylematach ubraniowych swojej partnerki, bo świetna stylistka ubioru i personal shopper, Izabela Jabłonowska, podpowie w co się ubrać na wszelkie okazje. Wskaże także sklepy, do których warto zajrzeć.

Ona nie jest samolubna – to będzie prawdziwa przyjaźń, też to poczujesz – zaprasza do siebie znanych i cenionych projektantów. Oddaje im na dłuższą chwilkę czas, który umilają radami z najwyższej półki. Twoja nowa przyjaciółka zajrzy w Twoją szafę, ba, pomoże nawet w porządkach! Zaskoczy wiadomością, że stare łachy, o których tak myślałaś jeszcze przed chwilą, mogą znów cieszyć oko. A na sam koniec nie zapomni o brzydszej płci i delikatnie zasugeruje jakie fasony powinni nasi panowie nosić, a jakie są dlań… obciachowe.

Znasz kogoś, kto by nie chciał się z nią zaprzyjaźnić? Bo ja, ubrana już w uśmiech, nie!
www.megosia.blogspot.com

Po poradniku Izabeli Jabłonowskiej, wydanego przez wyd. W.A.B, spodziewałam się wielu i to wielu pozytywnych doznań. Sam tytuł, „Ubierz się w uśmiech. Stylowo i modnie”, wołał by go nie omijać i dać mu szansę. I nie zawiodłam się, a nawet więcej - zauroczyło mnie to co czytam. Wydanie piękne, oprawione solidnie niezniszczalną okładką, bo to przecież nie jest książka, która...

Przydatny poradnik, można znaleść klkanaście informacji, które z pewnością przydzdzą się każdej kobiecie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

książka zupełnie nie wyczerpuje tematu... raczej to poradnik w stylu "pani domu", czy moda z "przyjaciólki"

• Poradniki
  • Styl/Moda
  • Moda
  • Podręczniki/Poradniki/Przewodniki

Dodaj cytat z książki Ubierz się w uśmiech. Stylowo i modnie.