Generał

Okładka książki Generał Robert Muchamore
Okładka książki Generał
Robert Muchamore Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: CHERUB (tom 10) kryminał, sensacja, thriller
CHERUB (tom 10)
The General
Egmont Polska
2010-05-19
2010-05-19
Bartłomiej Ulatowski
Robert Muchamore Cherub thriller literatura szpiegowska sensacja kryminał literatura dziecięca i młodzieżowa

Nieźle napisana, ale warstwa fabularna po prostu nie trzyma się kupy. Dla mnie jest to zmarnowany, wielki potencjał.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie bez powodu to jedna z moich ulubionych części CHERUBA! Absolutnie uwielbiam Kazakowa, cała akcja w USA – uwielbiam jeszcze bardziej. Zdecydowanie polecam!

9.5/10
Bardzo fajna, dobrze się czytało. Misja James'a też na plus, bo dzięki niepowodzeniu misji, autor pokazał, że nie każda operacja musi skutkować sukcesem. Wątek kasyna i blackjacka to fajna odskocznia, podobnie jak 'wojna' w Fort Reagen.

9.5/10

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Generał" to już dziesiąty tom popularnej serii CHERUB, opowiadający o perypetiach rodzeństwa Adamsów Grupa młodych agentów otrzymuje zaproszenie do udziału w grze wojennej, w której u boku brytyjskich komandosów mają rzucić wyzwanie amerykańskiej armii. Szef wyszkolenia CHERUBA opracował plan, jakiego próżno szukać w podręcznikach taktyki wojskowej. Amerykanie nie mają pojęcia, że wśród udających ludność cywilną dzieci są znakomicie wyszkoleni dywersanci. James Adams ma szesnaście lat, kłopoty sercowe, a za sobą pierwszą nieudaną misję. Zbliżający się koniec kariery w CHERUBIE skłania go do rozmyślań o przyszłości. Jednak przez chęć zysku i swój nieposkromiony apetyt na kłopoty wplątuje się w aferę, której skutki mogą okazać się opłakane. Wartka akcja, trzymające w napięciu, mocne sceny, a w tle pasje, dylematy i trudne wybory nastolatka. Pasjonująca lektura nie tylko dla młodych czytelników.

Zdecydowanie jedna z lepszych części CHERUBA.
W tej części James i Laura wezmą w szkoleniu amerykańskich jednostek. Będą musieli nieźle się napracować, ale przedewszystkim słuchać rozkazów.
Akcja z kasynem trochę na wyrost ale uważam że bardzo ciekawa.
Zaczyna mnie powoli wkurzać James i jego zachowanie w stosunku do dziewczyn, ale w sumie nie tylko jego.

Książkę jak najbardziej polecam, obowiązkowa po przeczytaniu poprzednich części.

Zdecydowanie jedna z lepszych części CHERUBA.
Akcja z kasynem trochę na wyrost ale uważam że bardzo ciekawa.

Książkę jak...

Jedna z najlepszych serii dla nastolatków jaką zdarzyło mi się przeczytać^^

Jedna z najlepszych serii dla nastolatków jaką zdarzyło mi się przeczytać^^

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Agenci Cheruba to nienastoletni agenci. Teraz muszą stoczyć z Amerykanami niby bitwę, a jednak nie będzie łatwo. Kazakow na pewno nie odpuści Amerykanom zabicia jego brata. Na agentów Cheruba czeka wielka szansa zabłyśniecia w oczach koordynatorów misji.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uwielbiam te chwile kiedy amerykanie dostawali baty od Kazakova. To moja ulubiona postać obok Zary.
Bardzo fajna część, taka inna niż pozostałe.

Bardzo fajna część, taka inna niż pozostałe.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna świetna część z serii CHERUB. Przygody Jamesa i jego przyjaciół przeniosły mnie w zupełnie inny świat. Muchamore napisał tę książkę w taki sposób, że niemal uwierzyłam w istnienie nieletnich agentów. Czas sięgnąć po Lunatyka, którego ominęłam z powodu jej chwilowego braku w bibliotece :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

No cóż, mam wrażenie, że te ostatnie dwie książki, są napisane bez większego sensu. Poprzednia część była okropna, zero akcji. Ta natomiast akcje posiada, ale czasami powiewało nudą, kiedy były opisane te wszystkie zasady czy opisy miejsc. Mam nadzieje, że następna część będzie dużo lepsza od tych.

• Przygodowe
  • CHERUB