Agent Tomasz i inni. Przykrywkowcy

Okładka książki Agent Tomasz i inni. Przykrywkowcy Sylwester Latkowski, Piotr Pytlakowski
Okładka książki Agent Tomasz i inni. Przykrywkowcy
Sylwester LatkowskiPiotr Pytlakowski Wydawnictwo: Świat Książki reportaż
reportaż
Świat Książki
2010-01-01
2010-01-01
9788324719167
CBŚ służby specjalne

Okładka książki Spowiedź psa. Brutalna prawda o polskiej policji Dariusz Loranty, Aleksander Majewski
Spowiedź psa. ... Dariusz Loranty, Al...
Okładka książki Zawód: szpieg. Rozmowy z Aleksandrem Makowskim Michał Majewski, Paweł Reszka
Zawód: szpieg.... Michał Majewski, Pa...
Okładka książki Koronny nr 1. Pseudonim Masa Sylwester Latkowski, Piotr Pytlakowski
Koronny nr 1. ... Sylwester Latkowski...

Ciężko to się czyta, słabiutkie, wtórne. Niczego nowego o służbach się z tej książki nie dowiemy. Popłuczyny wczesniejszych publikacji. Odradzam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trochę ciężko mi ocenić tę pozycję. Na początku była całkiem fajna - krótka historia akcji "przykrywkowych", trochę terminologii i sposobów działania. Wspomniane zostały parę ciekawszych akcji oraz wymieniono kilku znaczących agentów i ich dokonania.

Natomiast dalej już autorzy skupili się na agencie Tomku (zresztą zgodnie z tytułem) i na jego akcjach - przede wszystkim odnośnie posłanki Sawickiej, czy Weroniki Marczuk-Pazury. Plus za krótki opis osobowości przedstawianych postaci, ich wcześniejsze zachowania i sposób postępowania. Natomiast najwięcej zajmuje opis akcji z Sawicką. I w dużej mierze są to jakieś stenogramy i spisy z rozmów. I tutaj niestety czyta się to ciężko, pani ta mówi strasznie chaotycznie, niezbyt składnie. Zaczynało mi się to w pewnym momencie mocno dłużyć.

Na koniec zostały przytoczone badania - kim jest facet idealny dla większości Polek. I porównano do tego agenta Tomka. Traktuję to w zasadzie humorystycznie.

Ogólnie jakoś ciężko powiedzieć, żeby książka porywała, natomiast jak ktoś jakkolwiek interesuję się tematami związanymi z polityką czy działaniem służb lub policji, to może to nie być zła pozycja.

Książka opisująca kulisy pracy osób pracujących pod przykryciem. Ciekawa, wciągająca. Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Służby