Okładka książki Piekło : dogmat o piekle na przykładach faktów z życia świętych i historii Kościoła François Xavier Schouppe
François Xavier Schouppe Wydawnictwo: religia
religia
Hell : the dogma of hell : illustrated by facts taken from profane and sacred history
2000-01-01
2000-01-01
83-86029-54-4
Tomasz Szczepańczyk
piekło biblia katolicyzm czyściec diabeł demony

Najlepszą recenzją tej książki, będzie wg. mnie pochodzący z niej cytat obalający argumentację osób nie wierzących w istnienie piekła: "Skądże taka uparta walka z dogmatem wiary o karze wiecznej? Popycha ich do tego własny interes! Odrzucanie piekła jest dla nich ważne, bowiem dobrze wiedzą, że jeśli ono istnieje, to do niego najprawdopodobniej trafią. Ci nieszczęśliwcy pragnęliby, aby piekła nie było i czynią wszystko, aby samych siebie o tym przekonać. Z reguły wysiłki takie kończą się pewną formą niedowiarstwa [...] Nie wierzysz w piekło? Wobec czego uważasz, że piekła nie ma, bowiem ty w nie nie wierzysz? Czy jakiś złodziej byłby tak niemądry, aby zaprzeczać istnieniu więzienia, bo po prostu on w to nie wierzy? Czy ta jego niewiara sprawi, że więzienie zniknie? I czy to mu cokolwiek pomoże, gdy zostanie wreszcie skazany za swoje przestępstwa?"... Polecam lekturę każdemu :-)

• Religia, egzorcyzmy
  • Praca magisterska