Szerokiej drogi. Doskonalenie techniki jazdy

motoryzacja
STO
2008-01-01
2008-01-01
prowadzenie samochodu doskonalenie jazdy ulepszanie jazdy samochodem rajdy samochodowe

Książka bardzo mądra dla kierowców też poradnik doskonalenia jazdy są tam inf. Na temat jazdy inf. Pochodzą od króla polskich szos Sobiesława zasady . Przydatn książka

Największe emocje budzi obszerni opis rajdu Safari - czytałem z wypiekami, cieszyłem się z każdej poprawy lokaty i denerwowałem z powodu każdego opóźnienia na trasie, a najbardziej chyba dlatego że tak niewiele brakło by Zasada wygrał w swojej klasie technicznej pojazdów. Polecam!

Ksiazka jest warta przeczytania, dużo w niej o poślizgach, autor co rozdział wraca do poślizgów, często jakieś zapętlenia, pisanie że opisuje tylko i wyłącznie jego doświadczenie i wraca cały czas do czegoś co było wcześniej. Oceniam na 6, ale za dużo takiego zapętlania było. Części Safari nie przeczytałem, ponieważ posiadam drugą książkę"moje rajdy" i znajduje się ona tam.

Przydatne porady jak choć te dotyczące pokonywania wzniesień zimą, oraz ciekawa relacja z rajdu Safari.

Część książki o doskonaleniu techniki jazdy. Trochę w ujęciu rajdowym, ale w większości rady przydatne dla każdego kierowcy. Mimo, że posiadam dość długi staż jako kierowca wiele się z tej książki dowiedziałem, potwierdziłem i utrwaliłem wiadomości. Część informacji jest nieco nieaktualna, wyposażenie samochodów się zmieniło, silniki, napęd głównie na przód itp. ale mimo to polecam wszystkim, którzy siadają lub zamierzają siadać "za kółkiem".
Druga część o rajdzie również ciekawa, ale wolałem pierwszą.

Książka jest podzielona na dwie części - pierwszą i większą dotyczącą techniki jazdy samochodem i drugą opisującą przeżycia na rajdzie Safari. W początkowej części jest trochę podstaw, jak prawidłowa postawa ciała w fotelu i rąk na kierownicy, co niektórych może znużyć, ale jest też wskazane, dlaczego te rzeczy są takie ważne i jak lepiej dzięki nim kierowca prowadzi samochód. Potem są już wskazówki bardziej techniczne, jak przerzucanie biegów, płynność jazdy, właściwe hamowanie na różnych nawierzchniach, rodzaje poślizgów, podjazdy w warunkach zimowych czy jazda w nocy. Część rzeczy może jest znana większości kierowców, ale pewno niewielu takich będzie, co mogą powiedzieć, że znali wszystkie zasady i wskazówki przekazane tu przez doświadczonego i wieloletniego kierowcę, jakim jest p. Zasada. A na samym końcu wisienka na torcie dla motomaniaków, czyli ekscytujący opis rajdu Safari, wręcz ze szczegółami wskazówek trasy oraz emocjami towarzyszącymi każdemu z etapów.

Przez pierwszą połowę książki autor zapętlił się na jeden temat i tłukł jak pijany o czwartej nad ranem swoje wynurzenia trzeźwemu koledze - za każdym razem inaczej chociaż ciągle o tym samym. Nagle przestał się jąkać i w jednym zdaniu skreślił kolejny temat. I tak w kilka minut przeleciał resztę roku szkolnego. A w drugiej części książki przepisał dzienniki z rajdu Safari. To już lepiej się czytało.

Bardzo praktyczna a przy tym dobrze napisana. Polecam!

Bardzo praktyczna a przy tym dobrze napisana. Polecam!

Książka mi się dłużyła. Część o prowadzeniu była monotonna, pełna powtórzeń, a kiedy zaczynało się to dziać to były to 3-4 zdania z "rajdowym" słownictwem. 5 dla tego że na końcu było kilka stron opisu rajdu Sahary, który przypadł mi do gustu

Bardzo ciekawa i pomocna książka. Od zawsze samochody były moją pasją, przez całe gimnazjum byłem simracerem i nabrałem jak ja to mówie "teoretycznej praktyki", tą książke dostałem na kursie prawa jazdy, mimo iż nie ze wszystkim się zgadzam to pozwoliła mi ona usystematyzować moją wiedzę. Polecam!

• Teraz czytam (tak jakby)
  • Posiadam Książkę
  • Książki przygodowe